„Axioma Metering“ ne tik tieks ultragarsinius skaitiklius, bet ir atliks galimybių studiją pastatyti gamyklą ir pradėti skaitiklių gamybą Omane.

Tai numatyta savitarpio supratimo memorandume, kurį šiandien su „Axioma Metering“ pasirašė į Lietuvą atvykusi delegacija. Ją sudaro pusiau valstybinės Omano Sultonato įmonės „National Energy Center“ (NEC) vadovai, ieškantys galimybės perkelti skaitiklių gamybą į Omaną.

Kompanijos taip pat pasirašė skaitiklių tiekimo kontraktą pirmajam Omano vandens apskaitos technologinės reformos etapui. Visas projektas – apskaitos prietaisų tiekimas ir skaitiklių gamybos perkėlimas į Omaną – bus įgyvendinamas keliais etapais per 5 metus. Projekto vertė viršija 10 mln. eurų, sandoris penkiskart užaugins dabartinės prekybos apimtis tarp Lietuvos ir Omano valstybių.

Pusė šio projekto apimties, apie 5 mln. eurų, bus įgyvendinta per pirmuosius 12 mėnesių. Numatyta, kad 100 tūkst. išmaniųjų lietuviškų skaitiklių Omaną pasieks per 10 mėnesių.

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie inovatyvaus tarptautinio projekto, svarbaus pokyčio, leisiančio tausoti geriamą vandenį Omane. Užsakovai įvertino moderniausius rinkoje siūlomus apskaitos prietaisus ir derėjosi su daugeliu gamintojų. Tai, kad buvo pasirinktas būtent mūsų išmanusis įrenginys – ypač svarbus įvertinimas, su kuriuo siejame ir tolimesnę skaitiklio sėkmę“, – sakė „Axioma Metering“ vadovas Ignas Vosylius.

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad pasirinkome „Axioma Metering“ skaitiklius nacionaliniam vandens apskaitos transformacijos projektui, kuris įdarbins daiktų interneto technologiją. Tikime, kad su šia kompanija užsimegs ilgalaikė mūsų verslo partnerystė“, – teigė NEC generalinis direktorius Abdullah Al Badi.

Anot „Axioma Metering“ valdančios įmonės ICOR vadybos pirmininko Andriaus Janukonio, į Lietuvą atvykusi naujųjų bendrovės partnerių delegacija atstovauja ne tik Omanui, bet ir kitoms vandentvarkos reformas pradedančioms savo kaimynėms, priklausančioms Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybai – Jungtiniams Arabų Emyratams, Saudo Arabijai, Bahreinui ir Katarui.

Omanas sulauks lietuviškų vandens skaitiklių

„Tikimės, kad sėkmingas startas Omane atvers mums vartus į plačią Persijos įlankos valstybių rinką. Taip pat džiaugiamės proga reikšmingai prisidėti prie Lietuvos ir Omano tarpusavio ryšių stiprinimo“, – sakė
Andrius Janukonis. Kompanija NEC diegia daiktų interneto technologijas įvairiuose projektuose, vandens apskaitos reforma –vienas iš jų. Čia įdarbinama išmani duomenų surinkimo sistema, grįsta technologija LoRa.

Įgyvendinęs reformą, Omanas taps pasauliniu lyderiu pagal LoRa technologijos naudojimo tankį. Tuo pačiu „Axioma Metering“ taps daugiausia skaitiklių su šia technologija pagaminusia įmone.

LoRa – tai mažai elektros energijos naudojantis, plačiojo tinklo (LPWAN) protokolas, skirtas belaidį baterijomis veikiančių daiktų internetą sujungti į regioninius, nacionalinius ar pasaulinius tinklus. Pagrindinis šios technologijos pranašumas – sudėtingų sprendimų nereikalaujantis duomenų perdavimas dideliais atstumais.

Naujasis „Axioma Metering“ prietaisas Qalcosonic W1 yra vienas universaliausių energijos skaitiklių rinkoje. Duomenys iš prietaiso gali būti nuskaitomi LoRa ir radijo WMBUS protokolu. Skaitikliai yra ilgaamžiai, vandens apskaitai naudojama ultragarso technologija, kuri garantuoja šimtaprocentinį tikslumą ir preventyviai reaguoja į sistemos gedimus.

Ultragarsiniam skaitikliui Qalcosonic W1 „Axioma Metering“ R&D komanda skyrė trejus metus darbo ir baigė kurti 2018-aisiais. Šiuo metu skaitiklį išbando daugiau nei 100 komunalinių įmonių Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Australijoje, Argentinoje, Meksikoje ir kitose šalyse.

Modernūs skaitikliai gaminami šiemet atidarytoje gamykloje, į kurią investuota 15 mln. eurų. 2019 metais „Axioma Metering“ iš viso planuoja pagaminti ir parduoti beveik 200 tūkst. skaitiklių, 2020 metais – apie
800 tūkst. vienetų, pardavimo rinką plečiant į Šiaurės Ameriką, Aziją, Vidurio Rytus ir Afriką.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės