Daugelyje šalies įmonių vyrauja nuomonė, kad jei pasamdysime patyrusį projektų vadovą ir mokėsime jam didelį atlyginimą, problemos išsispręs savaime. Tačiau dažnai tenka matyti, kaip tokiems lūkesčiams nelemta išsipildyti. Net ir labai kvalifikuoti specialistai sunkiai „įsivažiuoja“ į naują darbą, todėl projektai stringa ir jiems skirti pinigai naudojami, švelniai tariant, neefektyviai.
Kodėl net ir patys geriausi projektų vadovai sunkiai pritampa naujose darbovietėse?

Didžiausia problema yra ne savo vietos nesugebantys rasti darbuotojai, tačiau padrikai projektus valdančios įmonės. Juk geras projektų vadovas visada sugebės prisitaikyti prie esamos projektų valdymo sistemos, sugalvos, kaip ją patobulinti. Tuomet kyla klausimas, ar įmonė tokią sistemą apskritai turi?

Projektų valdymo sistema leidžia efektyviau organizuoti įmonės darbus ir siekti geresnių rezultatų, taupyti lėšas bei laiką. Deja, tokias sistemas turi ir naudoja tik apie 50-100 Lietuvos įmonių. Dažniausiai tai užsienio kapitalo bendrovės, Lietuvoje įkūrusios savo padalinius. Dviračio stengiamasi neišradinėti, todėl taikomos jau motininėse įmonėse esančios projektų tvarkymo sistemos ar adaptuoti jų variantai.

Didžioji Lietuvos įmonių dalis apie projektų valdymo sistemas gal būt ir yra girdėjusios, bet praktikoje jų netaiko, o pirmenybę skiria brangiai rinkoje vertinamų projektų vadovų „medžioklei“.

Pavojus: žaidimas be taisyklių!

Kaip atrodo įmonė be projektų valdymo sistemos? Tai tarsi žaidimas, kuris organizuojamas neišmanant ar nesilaikant jo taisyklių.

Įsivaizduokite krepšinio aikštelę ir 10 žaidėjų, kuriuos atsitiktinai suradome ir kurie apie krepšinį težino tik tiek, kad kamuolys turi būti įmestas į krepšį. Aikštelėje vyrautų chaosas, nes žaidėjai žaistų kas sau, o žiūrovai švilptų nepatenkinti, nes jie sumokėjo už krepšinį, kurio nėra. Nors toks žaidimas vertas pašaipos, panašiai elgiasi ir dauguma Lietuvos įmonių, įgyvendindamos iš užsakovų gautus užsakymus.

Tam, kad įmonės „žaidimas“ būtų vertas aukščiausios lygos, o užsakovai negailėtų plojimų, reikia sutarti dėl projektų valdymo sistemos.

Pirmiausiai reikėtų apibrėžti įmonės veiklos taisykles. Jose turėtų būti numatyta, kaip įmonėje vykdomi projektai, kokie asmenys yra už juos atsakingi, kokios funkcijos ir atsakomybės patikėtos. Taip pat bendrovės projektų tvarkymo taisyklės apimtų ir pagrindines tipines projektų fazes, projekto valdymo plano sudarymo principus, projektų vadybos rezultatų aprašymą, kitas priemones, palengvinančias komandos darbą.

Sąlygos gerai komandai

Kad ir kokios puikios būtų taisyklės, jos nueitų vėjais be profesionalios žaidėjų komandos ir aukštos kvalifikacijos trenerio.

Vadinasi, įmonei būtinas profesionalus projektų vadovas ir kiti darbuotojai, ne tik išmanantys savo tiesioginį darbą, bet ir suvokiantys projektų vadybos principus.

Galiausiai svarbu darbuotojams sukurti tinkamas darbo sąlygas.

Projektų valdyme daug lemia šiuolaikinės informacinės technologijos, kurios padeda patogiau ir efektyviau planuoti darbus, fiksuoti pasiektus rezultatus, centralizuotai saugoti duomenis ir teikti ataskaitas skirtingiems vartotojams. Tokių sistemų panaudojimas leidžia telkti vartotojo dėmesį į projekto įgyvendinimą, patikint techninį darbą kompiuterizuotai sistemai.

Kaip valdyti projektus?

Dažnai įmonėms koją pakiša įsitikinimas „mes patys viską galime pasidaryti“. Tai galioja ir įmonės projektų valdymo sistemai.

Žinoma, galima eiti lengviausiu keliu ir bandyti sau taikyti kitos įmonės sistemą, kurių apsčiai galima rasti ir internete.

Bet tokia sistema niekada netiks konkrečiai įmonei, nes neatsižvelgiama nei į jos veiklos specifiką, nei į vidines darbo taisykles, nei į esamus išteklius.

Iš pirmo žvilgsnio gali užburti iliuzija, esą viską darydami patys sutaupysime pinigų, tačiau reikia įvertinti ir tai, kiek kainuos specialistų atitraukimas nuo tiesioginių pareigų, kiek laiko bus tuščiai praleista, ar tenkins galutinis rezultatas. Tokių bandymų pasekmės gali būti ne itin malonios: dar didesnė sumaištis ir darbuotojų nusivylimas pertvarka, o kartais ir atviras sistemos sabotažas.

Rinkdamasi ir diegdama projektų valdymo sistemą, įmonė pirmiausiai turėtų atsakyti sau į klausimą, kokių veiklos pagerėjimo rodiklių ji tikisi, ir kaip juos išmatuoti.

Tinkamai parinkta informacinė sistema garantuoja patikimą statistiką apie visų įmonės projektų eigą, jų įgyvendinimą, sąnaudas, darbuotojų apkrovimą. Taip pat sistema leidžia efektyviau planuoti resursus, prognozuoti sąnaudas, kitaip tariant, siekti strateginių įmonės uždavinių realizavimo ir kontroliuoti jų įgyvendinimo eigą.

Pokyčiams reikia laiko

Skirtingose įmonėse projektų valdymo sistemos diegimo trukmė gali skirtis, tačiau preliminariai sistemos parengimui turėtų pakakti 2-3 mėnesių. Dar tiek pat – jos diegimui ir darbuotojų apmokymams

Diegiant naują sistemą, reikia pasiruošti ir tam, kad darbuotojai gali priešintis pokyčiams.

Be to, akivaizdus įmonės veiklos pagerėjimas pirmaisiais metais bus sunkiau pastebimas. Jis išryškės tik antraisiais-trečiaisiais sistemos taikymo metais. Įmonė turi subręsti, tvarka turi prigyti ir įaugti į darbuotojų sąmonę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tikrina prekiaujančius alkoholiu: jau pričiupo prasižengusių (17)

Alkoholio prekybos kontrolieriai kartu su policija šių metų pradžioje aktyviau tikrina alkoholio...

Prieš Davoso forumą Prancūzijoje renkasi 140 užsienio bendrovių vadovų (5)

Beveik 140 įmonių vadovų iš viso pasaulio pirmadienį renkasi Versalio rūmuose netoli Paryžiaus...

„Coca-Cola“ kelia ambicingus perdirbimo tikslus (1)

Jungtinių Valstijų gėrimų pramonės milžinė „ Coca-Cola “ pradeda kampaniją, kuria...

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (220)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (532)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (41)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (532)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (15)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (39)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (782)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

JAV vyriausybė – uždaryta papildyta (99)

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra oficialiai stabdomas, šalies...

Namų tvarkytojos triukas: kaip sudaryti švarių namų įspūdį vos per 10 minučių (20)

Vis bent kartą esame susidūrę su situacija, kai telefonu gauname puikią žinią apie visai...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (42)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Pinigų medžio lapai, pasirodo, plačiai naudojami liaudies medicinoje (7)

Beveik kiekvienuose namuose galima išvysti pinigų medį, kuris, anot legendų, atneša materialinę...