Lietuvos banko makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Tomas Šiaudvytis sako, kad pajamų nelygybę turėtų mažinti jų padidinimas uždirbantiems mažiausiai, bet minimalaus mėnesinio atlyginimo padidinimas ne visada gali būti šios problemos sprendimas.

2016-aisiais atlyginimai, pasak T. Šiaudvyčio, kilo sparčiau – jei 2015-aisiais jis sudarė apie 5,5 proc., 2016-aisiais pasiekė beveik 8 proc.

„Iš tikrųjų atlyginimo augimas yra spartus – jis yra vienas iš sparčiausių Europoje, ir jis toliau spartėja“, – pabrėžia ekonomistas, pridėdamas, kad ekonominio pakilimo atlyginimų lygio dar nesame pasiekę.

Nors pajamų nelygybę turėtų mažinti minimalaus mėnesinio atlyginimo padidinimas, pavyzdžiui, 2015-aisiais tai nesuveikė.

Ekonomistas pabrėžia, kad 2015-aisais, kai minimalus mėnesinis atlyginimas buvo didžiausiais nuo pat duomenų skelbimo pradžios (t.y. – 2005-ųjų), pajamų nelygybė buvo pati didžiausia Europoje.

Pastaraisiais metais taip pat keletą kartų didintas minimalus atlyginimas, bet pajamų nelygybė taip pat priklauso nuo kitų faktorių: pensijų, socialinių išmokų, dividendų ir t.t.