„Trečiadienį ir ketvirtadienį ilgai negendančių produktų apyvarta šoktelėjo į viršų. Pirkėjai daugiau pirko įvairių kruopų, miltų, makaronų, taip pat mėsos ir žuvies konservų, aliejaus, cukraus“, – teigiama pranešime.

Kaip teigia prekybos tinklas, ketvirtadienį makaronų, kvietinių miltų pardavimai išaugo daugiau kaip 3 kartus, kiaulienos konservų, grikių, miežių, manų kruopų – apie 4 kartus, perlinių kruopų, ryžių – apie 7 kartus.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią padėtį, būtiniausių prekių užsakymų kiekiai „Norfose“ padidinti kelis kartus.

„Net jei būtiniausių prekių pardavimai dar labiau padidėtų, turint galvoje tai, kad sandėliuose atsargų pakanka, produktų tikrai nepritrūksime“, – pranešime cituojamas „Norfos mažmenos“ valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Anot „Norfos“, daugumos ilgo galiojimo prekių užtektų 3-4 mėnesių įprastinei prekybai.

Taip pat svarstoma galimybė laikinai apriboti būtiniausių prekių pardavimų kiekius vienam žmogui, jei bus pastebėta, kad perpardavinėtojai supirkinėja didelius kiekius produktų.

Kiti tinklai prekių riboti nesvarsto

Prekybos tinklo „Maxima“ atstovė Rima Aukštuolytė BNS sako, jog riboti pardavimų nesvarstoma, anot jos, įmonės tikslas – užtikrinti, kad prekių netrūktų.

„Kvotų tikrai nesvarstome įvesti, galvojame apie kitką, kad tų prekių būtų ir žmonės rastų, o čia dar jeigu su kvotom... Ir šiaip jau užtenka tos baimės, kuri yra nepagrįsta“, – BNS sakė ji.

R. Aukštuolytės teigimu, šiuo metu didžiausias iššūkis – pakrauti prekes, nes parduotuvėse pagausėjo pirkėjo, o prekių krauti į lentynas nespėjama.

„Nespėjame atvežti, užsakymai padidinti kelis kartus, jaučiamės pasiruošę. Sudėtingiausia yra užkrauti, nes nespėji, ir net nėra vietos, yra daug žmonių, kurie perka. (...) Netgi krauti neapsimoka, palieka paletes darbuotojai ir blokais išsineša“, – BNS sakė ji.

Pasak R. Aukštuolytės, pastarosiomis dienomis „Maximos“ parduotuvėse pardavimai išaugo 20-30 procentų. Labiausiai didėja kruopų, makaronų, žirnių pardavimai. Kai kur daugiau perkama druskos, konservų, aliejaus, popierinių gaminių.

Parduotuvėse apsisaugoti siekiama dažniau dezinfekuojant pirkinių vežimėlius ir krepšius.

„Visur yra dezinfekantai prie vežimėlių ir krepšelių, žmogus atėjęs gali dezinfekuoti rankas, imti vienkartines pirštines, imti vežimėlį ir apsipirkti, kas penkis kartus per dieną patys dezinfekuojame vežimėlius ir krepšelius, kasininkės turi dezinfekantus kasose“, – teigė R. Aukštuolytė.

Prekybos tinklas „Iki“ teigia kasdien pagal pirkėjų poreikius koreguojantis užsakomas prekes į parduotuvių lentynas, todėl prekių nepritrūks.

„Pirkėjai šiuo metu daugiau perka kruopų, makaronų, cukraus, konservų. Juos kasdien pateikiame į lentynas, tad jų pakaks visiems norintiems jų įsigyti“, – BNS teigė tinklo atstovė Indrė Baltrušaitienė.

koronaviruso vizualas
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (133)