Drabužių nuomos verslu užsiimantys verslininkai teigia, kad šventinius parėdus nuomojasi taupantys laiką žmonės. Kuo labiau esame užimti, tuo sparčiau šios paslaugos auga. Panevėžietė Jūratė Sudeikienė, proginių drabužių nuomos salonui Aukštaitijos sostinėje vadovaujanti jau 12 metų, įsitikinusi, kad šių paslaugų populiarumą skatina didėjantis žmonių užimtumas ir laiko stoka.
Drabužiai
© K.Šatūno nuotr.
Pasipuošei, nusivilkai, pamiršai

Svarstydama, kas skatina žmones nuomotis drabužius, o ne siūdintis, J.Sudeikienė LŽ tikino mananti, kad greičiausiai neva kaltas laiko taupymas.

"Įsivaizduojate, kiek reikia laiko, kol išsirenki norimą audinį, sumanai norimą drabužio modelį, randi patinkančią siuvėją! Kiek reikia vaikščioti matuotis siuvamo drabužio! Artėjant progai, pasisiūdintą drabužį tenka išsilyginti, o jį padėvėjus - išvalyti. Nuomojantis drabužį to daryti nereikia. Be to, manau, kad už tą kainą, kurią sumokame siūdindamiesi suknelę, galima lengvai išsinuomoti net tris puošnias sukneles", - sakė J.Sudeikienė.

Moterys, kurios nori puoštis tik nauju, ką tik pasiūtu drabužiu, gali tai padaryti ir drabužių nuomos salone. J.Sudeikienė teigė, kad drabužių nuomos salone siuvėjos yra pasirengusios pasiūti suknelę pagal klientės sugalvotą modelį, tinkantį jos figūrai. Šią suknelę bus galima dar naują išsinuomoti.

Ir siuvėja, ir skalbėja...

Verslininkė J.Sudeikienė pabrėžė, jog drabužių nuomos verslas - ne vien jų įsigijimas, nuoma, bet ir nuolatinis drabužių taisymas bei valymas. Verslininkė prisipažino, kad jai prireikė ne vienų metų, kol išmoko atsirinkti ne tik puošnius, bet ir atsparius audinius drabužiams. Ji pripažino, kad ne sykį teko apsigauti: išvalius įsigytą suknelę ši tapdavo nebedėvima. O valyti nuomojamą drabužį, anot J.Sudeikienės, tenka kaskart, kai šis grąžinamas. Tai būtina dėl higienos.

"Nuomojamus drabužius tenka ne tik valyti, bet ir persiūti. Žinau iš patirties, kad idealias figūras, prie kurių drabužių taikyti nereikia, matome tik ant žurnalų viršelių. O klientams, kurie ateina drabužių nuomotis iš mūsų, juos reikia pritaikyti, persiūti. Tad čia prireikia papildomų investicijų", - teigė drabužių nuomos ėmusis verslininkė.

Beje, verslininkės nuomone, labai klysta tie panašaus verslo naujokai, kurie mano, jog drabužių nuomos verslą "sukti" lengva, nes jis neva nereikalauja didelių investicijų.

"Turint kelias, keliolika ar net keliasdešimt nuomojamų suknelių, verslą pradėti sudėtinga. Neturėdami pasirinkimo, klientai tokio salono vengs", - sukaupta patirtimi dalijosi verslininkė.

Poreikis didelis

J.Sudeikienė mano, jog vienas jos verslo sėkmę nulėmusių veiksnių buvo tai, kad daugiau nei prieš dešimtmetį Panevėžio moterys neturėjo tokio nuomojamų drabužių pasirinkimo, kokį turi dabar. Nors drabužių nuomos salonų šiame mieste buvo ir tada, šie neturėjo tokio įdirbio, koks sukauptas dabar, kita vertus, salonai nebuvo įsigiję tiek daug nuomojamų drabužių.

Todėl ir pati verslininkė sako verslą pradėti galėjusi tik mažose patalpose, be to, ir turimų drabužių iš pradžių buvo nedaug. Vadinasi, verslo pradžiai nereikėjo didelių investicijų.

"Iš pradžių įsigijau 14 kvadratinių metrų patalpas, kurios man atrodė išties didelės. Dabar patalpas praplėtėme iki 50 kvadratinių metrų ir, deja, telpama gana sunkiai", - teigė J.Sudeikienė.

Ji pabrėžė, kad salonui gyvuojant nuomojamų drabužių labai padaugėjo, bet ne vienas ir ne viena, atėję jų rinktis, priekaištauja, kad pasirinkimas nėra didelis.

"Kai pradėjau savąjį verslą, klientai nebuvo itin išrankūs. Tada buvo laikomasi nuomonės, kad savaime puošia spalvingas ir puošnus audinys. Dabar klientai reikalauja išskirtinio modelio. Todėl turime labai dažnai atsinaujinti. Dėl to tenka lankytis pasaulinėse parodose, jose rinktis ir užsisakinėti naujus modelius", - apie investicijas pasakojo J.Sudeikienė.

Patraukė vyrų dėmesį

Vos įkūrusi drabužių nuomos verslą, J.Sudeikienė teigia iš pradžių sulaukdavusi būsimųjų nuotakų, svočių, pamergių, vestuvių dalyvių ir šiaip moterų, norinčių išsinuomoti puošnius proginius drabužius. Vėliau atsirado paklausa Pirmosios Komunijos ar išleistuvių suknelėms, dar vėliau pradėta pageidauti ir krikšto drabužėlių, galiausiai į saloną pradėjo užeiti ir vyrai, pageidaujantys šventinių drabužių.

"Žinau, kad daugelis vyrų įsivaizduoja, esą per gyvenimą jiems pakaks vieno ir to paties vestuvinio kostiumo. Tačiau iš tiesų taip nėra. Ne tik moterų, bet ir vyrų išvaizda dažnai keičiasi, drabužiai "išaugami", tad neretai pasitaiko, kad puoštis reikia, o nėra kuo", - teigė verslininkė. Ji pabrėžė, kad vestuviniai kostiumai savo spalva, detalėmis gerokai skiriasi nuo kitoms progoms skirtų, taigi vyrai turėtų tai žinoti.

Teorija ir praktika

J.Sudeikienė, verslo vadybos studijų baigimo proga pasirinkusi rašyti šios srities diplominį darbą, tam, kad sukauptas žinias pagrįstų praktiškai, ryžosi įsteigti proginių drabužių nuomos saloną.

Salono įkūrimas ir diplominio gynimas bemaž sutapo.

Dabar pasidomėjus, kuo praktika skiriasi nuo teorijos, sudėtos į diplominį darbą, J.Sudeikienė sakė, jog rašydama darbą pernelyg tikėjusi klientų padorumu, nes maniusi, kad visi žmonės laikosi žodžio. Iš tiesų ne visi, išsinuomoję drabužį, vėliau jį grąžindavo, būta kitokių nesusipratimų, verslininkei gerokai kirtusių per kišenę.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Finansų ministras dalyvaus Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose

Finansų ministras Vilius Šapoka Briuselyje dalyvaus Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES)...

Tyrimas: mikrobangų krosnelės „kepa“ ir aplinką (17)

Nedideli elektriniai buitiniai prietaisai , tokie kaip mikrobangų krosnelės , virduliai ir plaukų...

„Nestle“ rinkai pristatė „Kit-Kat“ batonėlį su rožiniu šokoladu (2)

Šveicarų kompanija „ Nestle “ neseniai rinkai pristatė šokoladinį batonėlį „ Kit-Kat “,...

Departamentas spręs, ką daryti dėl akoholio reklamos užsienio leidiniuose (29)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas svarstys, ką daryti su Lietuvoje...

Saksofonus džiazo legendoms gaminusi įmonė bus patikėta investiciniam fondui (1)

Logotipas skaičiuoja ilgesnę nei šimto metų istoriją, tačiau, panašu, kad vienus geriausių...

Top naujienos

Rinkimų į prezidentus prognozė: naujas favoritas šovė į viršų (584)

Gruodžio mėnesio „Spinter tyrimų“ duomenys dėl galimų kandidatų į prezidentus vertinimo...

Jei susirgote ne laiku, rizikuojate prarasti pinigų (15)

Jeigu netyčia susirgote ir ligos laikotarpiu jums sumokami pinigai už anksčiau atliktus darbus,...

Sveikatos apsaugos ministras linkęs drausti, o ne šviesti (123)

Sveikatos apsaugos ministras, regis, rezultatui pasiekti pripažįsta tik vieną priemonę –...

5 charakterio savybės, galinčios jums labai pakenkti darbe ir sukelti pavojingą sindromą (5)

Ne vienas žmogus yra patyręs jausmą, kai intensyviai dirbant dingsta visos jėgos, kiekviena darbo...

Patikrinau Berlyno kainas: skirtumas nešokiruoja, bet kai kurie produktai įspūdį padarė Kainų galerija (33)

Kainos Lietuvoje apipintos legendomis ir kas antras lietuvis įsitikinęs, kad viskas pas mus kur kas...

Simo Jasaičio ir Oksanos Pikul-Jasaitienės konfliktas areštine nesibaigė: krepšininkui - nauji nemalonumai (212)

Sekmadienį daugelį sukrėtė netikėta žinia: sekmadienio rytą areštinėje atsidūrė neblaivus...

Sabonis ir „Pacers“ svečiuose sugebėjo parklupdyti galingą San Antonijaus klubą (2)

NBA pirmenybėse skambią pergalę iškovojo Indianos „Pacers“ (25-20) krepšininkai, svečiuose...

„The Cranberries“ vokalistė Dolores O'Riordan pašarvota atvirame karste: prasidėjo tris dienas truksiantis atsisveikinimas

Sekmadienį tūkstančiai žmonių ėjo atsisveikinti su netikėtai mirusia grupės „The...

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (65)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (388)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...