Seimas ketvirtadienį nutarė nesvarstyti socialdemokratų inicijuotos Pensijų kaupimo įstatymo pataisos, kuria jie siūlė atsisakyti automatinio įtraukimo į antros pakopos pensijų fondus.

Per pateikimo procedūrą už pakeitimus balsavo 29 Seimo nariai, prieš buvo 22, 31 susilaikė.

„Nereikia kurti iliuzijų žmonėms, kad jais pasirūpins privatūs pensijų fondai“, – teigė projekto iniciatorius Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas įrodinėjo, kad žmonės turi teisę elgtis su pinigais taip, kaip jie nori.

„Pensijų fondams kaupimas yra be pralaimėjimų, o pensininkai gali prarasti“, – teigė V. Ąžuolas.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė tikino, kad tokie pakeitimai menkina žmonių pasitikėjimą pensijų kaupimo sistema.

Dabar gyventojai, neišreiškę valios dėl pensijų kaupimo antrojoje pakopoje, yra automatiškai įtraukiami į kaupimą. Praleidę progą atsisakyti žmonės turi nurodyti svarbias priežastis, kodėl nori pasitraukti iš fondo ir grįžti į „Sodrą“.

Lietuvos bankas vasarį buvo pranešęs, kad pensijų fondai Lietuvoje pernai generavo rekordinę finansinę grąžą, o kolektyvinio investavimo subjektų rinka pirmą kartą per pastaruosius penkerius metus augo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės