Tačiau žmonės keliauja į Lenkiją ne iš gero gyvenimo, ypač, kad kaimyninėje šalyje maisto produktai vos ne du kartus pigesni. KK2 žurnalistai išsiaiškino, kad viščiukas Lenkijoje kainuoja 1 eurą 64 centus, tuo metu Lietuvoje – 3 eurus 18 centų. Duona Lenkijoje – 39 euro centai, Lietuvoje – 72 euro centai. Cukrus – 23 euro centai, o Lietuvoje kaina vos ne keturis kartus brangesnė, rašoma LNK pranešime spaudai.

Vietiniai pasipiktinę bei sako, kad lai meras pakelia pensijas, tada žmonės ir apsipirkinės Lietuvoje.

„Tai tegu duoda didesnes pensijas, nevažiuosim. Argi galima apsipirkti Lietuvoje už 220 eurų? Ir dar nupirkti vaistų...“, - laidoje šį pirmadienio vakarą retoriškai KK2 pasakos Lazdijų gyventoja J. Pauliukonienė.

Kita savivaldybės gyventoja teigia, kad Lietuvoje už 30 eurų apsipirkti negalima, o tuo metu Lenkijoje galima prisikrauti pilnus maišus: „Kaip važiavau, taip ir važiuosiu. Aš ten už 30 eurų tiek prisiperku, kad nepanešu, man reikia stumti vežimėlį, krauti į mašiną. O čia už 30 eurų panešti gali“.

Pats Lazdijų meras Artūras Margelis sako, kad ir toliau agituos už lietuviškus produktus: „Aš ir toliau agituosiu, kad pirktų Lietuvos produkciją ir maisto produktus, neišvengiamai agituosiu“.

KK2 žiniomis, apie Lazdijų mero draudimą reportažą parengė net ir Lenkijos televizija.

Kalbama, kad labiausiai šis draudimas išgąsdino Lazdijų savivaldybės darbuotojus. Jiems neva pagrasinta sumažinti atlyginimus, jeigu jie apsipirkinės Lenkijoje.

Ypač šiuo draudimu patenkintas Lazdijų administracijos direktorius Andrius Klėjus: „Reikia džiaugtis, kad meras, kuris rūpinasi ekonomika, kuris skatina patriotizmą Lietuvoje, vien tam, kad neišvažiuotų mūsų pinigai, nes mes gyvename pasienyje, mes jaučiam, mes matom tuos srautus“.

„Tai yra savotiškas patriotizmo skatinimas. Ir, beje, jis skatina ir tai, kad pagrindinis principas yra taip, kad mes pirktume iš savo gamintojų, savų ūkininkų, savą produkciją, kad tie pinigėliai suktųsi pas mus“, - mero sprendimą gynė A. Klėjus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (803)