aA
Pačios tikriausios itališkos picos paragauti galima Tytuvėnuose. Pagrindinėje miestelio gatvėje nesunku pastebėti itališką iškabą – „Piero Pizzeria. Ristorante italiano“. Joje šeimininkauja iš Bolonijos atvykęs picų kepimo amatą iš ankstesnių savo šeimos kartų perėmęs Pieras Agnolettis.
P. Agnolettis tikina jau iškepęs per milijoną picų / V. Judicko nuotr.
P. Agnolettis tikina jau iškepęs per milijoną picų / V. Judicko nuotr.
© Alio Raseiniai

Tytuvėnai lankytojus traukia bažnytiniu paveldu, Giliaus ir Bridvaišio paplūdimiais. Jau antrus metus čia picas kepantis italas – dar viena miestelio atrakcija. Jis siūlo tokias picas, kokių niekur kitur nėra.

Išskirtinis ne tik jų skonis – natūralus, nesugadintas ingredientų ir padažų pertekliumi, bet ir paties šeimininko pasakojama istorija. Pieras įsikūrė Lietuvos provincijoje, iš kurios mes patys bėgame. Čia jam pakanka ir klientų, ir uždarbio, ir net saulės.

Teko išsimūryti krosnį

Imtis maitinimo verslo Tytuvėnuose – ne pats blogiausias sprendimas. Miestelis ištuštėjęs, kaip ir bet kuris kitas Lietuvos provincijoje, bet gyvybę čia palaiko kiaurus metus nenutrūkstantis turistų srautas.

Vis dėlto Pieras, įsikurdamas pačiame jo centre, nei verslo planų kūrė, nei būsimų pelnų skaičiavo. Tytuvėnai jam patiko iš pirmo žvilgsnio, patalpas išsinuomoti rado nesunkiai, tad iš karto ėmėsi to, kas jam geriausiai sekasi – picų kepimo.

Tiesa, prieš tai reikėjo išsimūryti krosnį. Pačią tikriausią picoms kepti. Italijoje jos sutinkamos kone kiekvienuose namuose, kaip kadaise duonkepės mūsų kraštuose. P. Agnolettis viską darė savomis rankomis – ir mūrijo, ir kaminą vedžiojo.

Tai nebuvo sunku, juk visos su picų kepimu susijusios subtilybės jo giminėje ėjo iš kartos į kartą. Na, o visa kita savo restorane jis paliko kaip buvę. Staliukai sustatyti švarioje jaukioje salėje, bet jokių interjero įmantrybių čia nėra. Juk ne į sienas pasižvalgyti žmonės ateina, o pavalgyti.

Krosnis – kas kita. Ji stovi matomiausioje vietoje. Kaip įprasta Italijoje, maistas čia ruošiamas atvirai. O kol gardžiai skrunda picos pagrindas, jos kepėjas noriai bendrauja su jos laukiančiu klientu.

Pierui neatsibosta atsakinėti vis į tuos pačius klausimus, kaip jis čia atsirado, kokios yra tikros itališkos picos ir taip toliau. Jam ir pačiam smalsu pakalbinti savo svečius, sužinoti, iš kur atvyko, ką veikia Tytuvėnuose.

P. Agnolettis moka daug lietuviškų žodžių. O kai nemoka pasakyti, pasitelkia rankų mostus, išraiškingą mimiką – itališkas temperamentas viską sustato į reikiamas vietas.

P. Agnolettis tikina jau iškepęs per milijoną picų / V. Judicko nuotr.
P. Agnolettis tikina jau iškepęs per milijoną picų / V. Judicko nuotr.
© Alio Raseiniai


Kainos čia – katastrofa!

Mažesnės picos čia kainuoja 3,30–4,70 euro, didesnės, 35 centimetrų skersmens, – 4,30–5,90. Galima užsisakyti ir labai didelę picą – 50 centimetrų skersmens. Tokia kainuoja 12 eurų, nepriklausomai nuo rūšies. „Rimini“, „Roma“, „Bolonija“, „Napoli“, „Italija – mia“ – beveik visų Piero picų pavadinimai susiję su jo gimtosios šalies vietovardžiais. Bet yra ir „Trys paršiukai“, į kuriuos jis deda paprasčiausių pieniškų dešrelių. Tai duoklė tradiciniam lietuviškam skoniui.

Valgiaraštis skelbia, kad picerijoje yra ir dienos pietūs. Šeimininkas kliento pageidaujamą patiekalą gali paruošti bet kuriuo metu, jei tik turi tam reikalingų produktų.

Prabilęs apie produktus P. Agnolettis gestikuliuoja vis greičiau, vis platesniais mostais. Ne, ne prasta pasiūla jį piktina – parduotuvėse, turguje gauna ir daržovių, ir prieskonių, ir padažams reikalingų produktų, jų kokybė, skoninės savybės visiškai jį tenkina. Imtis už galvos verčia vis į viršų šuoliuojančios kainos.

„Kainos čia – katastrofa! Išleidžiu parduotuvėje šimtą eurų, o išeinu su mažu vežimėliu. Siaubas! Pas mus Italijoje maistas daug pigesnis, nors atlyginimai didesni. Nesuprantu, kaip žmonės čia išgyvena, kaip veikia jūsų ekonomika“, – piktinasi italas.

Savo picas jis stengiasi pardavinėti nebrangiai, bet ne vien tik iš noro įtikti tytuvėniškiams. Tiesiog šis verslas nuo seno nėra tas, iš kurio siekiama praturtėti. Picų kepimas Italijoje – beveik gyvenimo būdas. Jis užtikrina šeimai duonos kąsnį ir tuo džiaugiamasi. O kaipgi iš jo sekasi pragyventi Lietuvoje? „Picas žmonės valgo, bet biznis čia... lituano“, – prasitaria Pieras.

Iškepė jau milijoną picų

P. Agnolettis į Lietuvą atvyko prieš du dešimtmečius. Pirma stotelė – Šiauliai. Radęs puikias patalpas judrioje miesto vietoje italas atidarė restoraną „Bella Italia“. Pasakodamas apie aną etapą, jis mini garsias lietuviškas pavardes, asmenis, su kuriais teko bendradarbiauti kuriant verslą.

Čia, Šiauliuose, Pieras vedė 25 metais už jį jaunesnę lietuvaitę Rasą. Ji taip pat kepa picas. Vasaromis ji įsikuria Palangoje, derindamasi prie didesnių klientų srautų, ne sezono metu talkina vyrui. Po Šiaulių sutuoktiniai turėjo planų persikelti į Vilnių, tačiau nutarė nebandyti laimės ten, kur didelė konkurencija. Vietoj sostinės pasirinko Kelmę, dar po kelerių metų – Tytuvėnus.

Neliūdna be žmonos per vasarą? Atlapaširdis vyras nė neslepia – ne tik liūdna, bet ir sunku. Kita vertus, abu jau įprato prie tokio ritmo, leidžiančio tvirčiau jaustis finansiškai.

Nebrangių, bet tikrų itališkų picų pulkai žmonių traukia į Tytuvėnus
© Shutterstock


Ir Italijoje Pieras picas kepė tai vienur, tai kitur. Buvo atidaręs restoranėlius San Marine, Riminyje, iki šiol turi piceriją nedideliame miestelyje prie Bolonijos. Keletą kartų per metus tenka ten nuvykti, kas tampa gera proga neatitrūkti nuo šaknų.

„Visą gyvenimą kepu picas. Ne šimtais, tūkstančiais jas skaičiuoju, tikrai bus jau milijonas“, – didžiuodamasis sako P. Agnolettis.

Kodėl žmonės bėga iš rojaus?

Italas jau neblogai pažįsta Tytuvėnų kasdienybę. Per metus atrado ne tik patraukliąsias jo puses –
draugiškus žmones, labai džiuginantį žalią kraštovaizdį, įdomią istoriją, bet ir problemas.

Jis girdėjo, kad prieš kelis dešimtmečius miestelyje gyveno daugiau nei trys tūkstančiai žmonių. Dabar, skaičiuoja, gerai, jei belikę 500.

„Pas visus šeimoje yra kas emigravo. Su kuo tik pasikalbi, tai brolis, tai vyras išvažiavęs, tai dukra su visa šeima... Labai liūdna. Nes miestelyje tikrai yra ką veikti. Ir užsidirbti dabar jau galima daugiau, ne taip, kaip buvo prieš dešimtmetį...“ – stebisi italas, matantis čia daug galimybių. Taip, milijonų galbūt nesusikrausi, bet užsidirbti orius pinigus tikrai galima. O prie to – dar ir rami aplinka, nuostabi gamta, didmiesčiai, kuriuos paprasta greitai pasiekti. Tik gyvenk ir džiaukis, bet lietuviams vis negana...

Tragedija jis vadina tai, kad žmonės čia nenori dirbti. Kažko siekiantys, nesėdintys rankų sudėję jau išvyko, o liko tik tokie, kuriems tik pašalpos, valstybės išlaikymas rūpi. Pieras ir pats su tuo susidūrė. Kai reikia darbo rankų, neprisišaukia nieko, tenka visko imtis pačiam.

„Bet tikiu, kad vieną dieną jie grįš. Europa keičiasi, kitur jau nėra daug geriau nei čia. Beliko tai pamatyti, pakeisti požiūrį“, – nepraranda vilties italas, išgyvenantis dėl lietuviškų problemų.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(121 žmogus įvertino)
4.6198

Pandemija vejasi ir galinguosius: „Disney“ atleis keliasdešimt tūkstančių darbuotojų

Žiniasklaidos ir pramogų bendrovė „ Disney “ antradienį paskelbė, kad jos pramogų parkų...

Paslaugų eksportas antrąjį ketvirtį buvo 21 proc. mažesnis nei prieš metus

Paslaugų eksportas antrąjį ketvirtį sudarė 2,4 mlrd. euro ir buvo 20,6 proc. mažesnis nei prieš...

Pernai uždirbtą 23 mln. eurų pelną „Circle K“ skirs investicijoms

Vieną didžiausių mažmeninės prekybos degalais tinklų Lietuvoje valdanti bendrovė „ Circle K...

Rusija naftos gavybą šiemet planuoja mažinti beveik dešimtadaliu, dujų – per 6 proc. (2)

Rusija naftos ir dujų kondensato gavybą šiemet, palyginti su 2019 metais, sumažins 9,6 proc.,...

Didžiausia investuotoja Lietuvoje tebėra Švedija

Tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje antrąjį ketvirtį buvo neigiamas ir...

Top naujienos

Apklausa prieš pat Seimo rinkimus: reitingų lentelėje – įnirtinga kova aiškus ir rinkėjo portretas (710)

Tiksint paskutinėms dienoms iki Seimo rinkimų, partijų reitingų lentelėje – dramatiška...

Įmonių skolos toliau velkasi: atidedami mokėjimai gali atsirūgti (45)

Nepaisant gerėjančios Lietuvos ekonomikos situacijos, auga įmonių skolos. Jos „ Sodrai “...

Viskas, ką reikia žinoti apie Seimo rinkimus: kaip, kada ir kas bus visiškai kitaip (4)

Rinkimai šiemet bus kitokie – apie pokyčius ir naujas taisykles einant balsuoti laidoje „Delfi...

„Ar užsičiaupsi pagaliau, žmogau?“: piktais pareiškimais prasidėjo Trumpo ir Bideno debatų ciklas išvadino „Putino šuniuku“ (248)

Donaldas Trumpas ir jo varžovas rinkimuose Joe Bidenas antradienį Klivlande surėmė ietis...

7 patys nuodingiausi Lietuvos grybai: vos paragavus gali ištikti siaubinga mirtis (68)

Šie metai miško gėrybių mėgėjams iš tiesų yra išskirtiniai, mat į miškus sugužėję...

Mano išsiaiškinę, kodėl vieniems žmonėms COVID-19 yra mirtina liga, o kitiems – besimptomė (65)

Jau daugiau nei milijonas pasaulio gyventojų mirė nuo COVID-19 , tačiau į kai kuriuos klausimus...

Pažinčių svetainėje užsiregistravęs vyras pasigedo 44 eurų: noriu įspėti, būkit atidūs

Mano pasakojimas suteiks informacijos dabar besiregistruojantiems į pažinčių svetaines ....

Tai – vienas iš 3 būtiniausių mikroelementų, toks pat svarbus, kaip vitaminai C ir D (13)

Apie geležį , magnį ar kalį kalbama dažnai, cinkas yra rečiau minimas mikroelementas, nors...

Pandemija vejasi ir galinguosius: „Disney“ atleis keliasdešimt tūkstančių darbuotojų

Žiniasklaidos ir pramogų bendrovė „ Disney “ antradienį paskelbė, kad jos pramogų parkų...

|Maža didelių žinių kaina