Daugiau nei pusė šalies ne gyvybės draudimo bendrovių pernai, palyginti su 2003 metais, uždirbo mažiau pelno arba patyrė nuostolių. Pasak ekspertų, bendrovių pelningumas paprastai krenta dėl netiksliai apskaičiuotų draudimo įkainių arba dėl priklausomybės nuo vienos draudimo rūšies ir dėl to išaugusios rizikos.
© Corbis/Scanpix
"Nuostolingumą lėmė konkurencija - labai mažos kainos, ypač civilinės atsakomybės draudimo, tuo tarpu bendrovių atsakomybė ir išmokų dydis keliskart išaugo. Be to, Lietuvos bendrovėms dar trūksta profesionalumo administruojant sąnaudas - leidžia sau tai, ko negali", - Eltai komentavo Lietuvos draudikų asociacijos prezidentas Jonas Beržinskas.

Daugiausiai nuostolių pernai patyrė ne gyvybės draudimo bendrovė "PZU Baltija". Pernai įmonės nuostoliai išaugo 8,5 karto - iki 10,662 mln. litų. Užpernai įmonė, priklausiusi bankui "Nord/LB Lietuva" bei veikusi "Nord/LB draudimo" pavadinimu, patyrė 1,253 mln. litų nuostolių.

Kita ne gyvybės draudimo bendrovė "PZU Lietuva" (buvusi "Lindra") patyrė 3,423 mln. litų nuostolių, arba 2,3 karto daugiau nei 2003-iaisiais (1,462 mln. litų).

"Padidinti kaštai, susiję su bendrovių susijungimu. Be to, norėjome išvalyti savo portfelį ir investavome į geresnį bendrovių portfelį ateityje", - Eltai teigė "PZU Lietuva" atstovas spaudai Artūras Gailiūnas.

Rusijos bendrovės "Reso Garantia" valdomos Lietuvos įmonės "Reso Europa", užimančios 3,5 proc. ne gyvybės draudimo rinkos, nuostoliai pernai išaugo 3,6 karto ir sudarė 6,1 mln. litų. 2003 metais jie siekė 1,7 mln. litų.

Pasak "Reso Europa" generalinio direktoriaus Vytauto Griciaus, nuostolius lėmė investicijos į plėtrą, išlaidos vardui pakeisti (buvo "Snoro garantas"). Be to, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES) ir privalomajam vairuotojų draudimui pradėjus galioti už Lietuvos ribų, net 44 proc. išaugo bendras šios paslaugos rinkos nuostolingumas.

"Daugumos ne gyvybės draudimo įmonių nuostolingos veiklos neigiamas poveikis vartotojams pasireiškia tuo, kad neuždirbančios pelno bendrovės tampa suinteresuotos tiesiogiai ar netiesiogiai mažinti išmokas klientams ir kelti įkainius. Nuostolius generuojanti įmonė mažina akcininkų nuosavybę, taip laipsniškai silpnindama savo mokumą ir galimybes vykdyti įsipareigojimus", - Eltai sakė "Lietuvos draudimo" generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Ne gyvybės draudimo lyderis "Lietuvos draudimas" pernai uždirbo 21,56 mln. litų pelno. Dėl antrinių bendrovių akcijų pardavimo ir kitų veiksnių 2003 metais bendrovės pelnas buvo rekordiškas - 54,7 mln. litų, o pelnas iš veiklos ir investicijų sudarė 17,4 mln. litų. Pagal pasirašytas draudimo įmokas (208,7 mln. litų) "Lietuvos draudimas" valdė 30,6 proc. rinkos.

"Ergo Lietuva" pernai patyrė 1,81 mln. litų nuostolių, 2003 metais buvo uždirbusi 1,3 mln. litų pelno. Bendrovė teigia nuostolių patyrusi dėl prarastų sutarčių, kurios iki įstojimo į ES buvo perdraudžiamos užsienyje, ir investicijų į veiklą. Pagal pasirašytas įmokas (95,6 mln. litų) bendrovė valdė 14 proc. rinkos.

Pernai 6,3 proc. - iki 2,2 mln. litų ūgtelėjo "If draudimo" nuostoliai. Ši suma susidarė dėl bendrovės rezervuotų 2,7 mln. litų galimoms žaloms atlyginti, Eltai teigė "If draudimo" verslo direktorius Saulius Peleckas. Metų pabaigoje bendrovei priklausė 8 proc. rinkos (54,6 mln. litų).

"Baltikums draudimas" pernai taip pat veikė nuostolingai - patyrė 717,6 tūkst. litų nuostolių, tuo tarpu užpernai uždirbo 946,5 tūkst. litų pelno. Pagal pasirašytas įmokas (48,6 mln. litų) bendrovė užima per 7 proc. ne gyvybės draudimo rinkos.

J.Beržinsko teigimu, Lietuvos draudikų veiklą silpnina daugumos turimas nepakankamas įstatinis kapitalas.

"Baltic Polio" nuostoliai pernai krito iki 895,9 tūkst. litų, užpernai buvo pasiektas 297,5 tūkst. litų pelnas. Pagal pasirašytas įmokos (26 mln. litų) bendrovė turėjo beveik 4 proc. rinkos.

"Seesam Lietuva" nuostoliai siekė 366,5 tūkst. litų, užpernai uždirbta 19,3 tūkst. litų pelno. Bendrovės pasirašytos įmokos per metus išaugo 36 proc. - iki 11,95 mln. litų.

"Industrijos garanto" nuostoliai pernai sudarė 841 tūkst. litų, 2003-iaisiais buvo 81,9 tūkst. litų pelno. Bendrovės įmokos augo daugiau nei dvigubai - iki 8,3 mln. litų.

Kitos viešai savo finansinius rezultatus paskelbusios ne gyvybės draudimo bendrovės - "Baltijos garantas", "BTA draudimas", "Būsto ir paskolų draudimas", "Draudimo kompanija Neris", "Lietuvos eksporto ir importo draudimas", "Lamantinas" ir "Legela" - pernai išbrido iš nuostolių arba toliau dirbo pelningai.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Muravjovas: turime problemų su korupcija, jos prevencija – tai signalas vyriausybei (22)

„ Transparency International “ korupcijos suvokimo indekso rezultatai skelbia, kad korupcijos...

Greitai ir šventiškai: Kristijonas Vizbaras („Laikykitės ten pokalbiai”)

Šventinėje „ Laikykitės ten ” laidoje vienas iš lazerius kuriančios bendrovės „Brolis...

Jobso prašymą priimti į darbą aukcione parduos už stulbinančią sumą (3)

Tikimasi, kad prašymas priimti į darbą, kurį 1973 metais užpildė vienas iš „Apple“...

Trimatės hologramos 2020 metų olimpines žaidynes priartins prie televizijos žiūrovų (2)

Japonijos telekomunikacijų bendrovė NTT tikisi, kad 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes galės...

Apiplėštas korupcija įtariamo Latvijos centrinio banko vadovo namas (44)

Praėjusią naktį apiplėštas korupcija įtariamo Latvijos centrinio banko vadovo Ilmaro...

Top naujienos

Pranešama apie sprogimą Jungtinėje Karalystėje, 4 sužeistųjų būklė kritinė papildyta 23:54 (48)

Didžiosios Britanijos Lesterio mieste didžiulis sprogimas visiškai sugriovė vieną parduotuvę, į...

#MeToo Lietuvoje: taisyklė čia viena (325)

Jei vyras nejaučia, ar moteriai jo asistavimas yra priimtinas ir malonus, ar atgrasus, jis turi...

Skambutis iš taksofono – Naujosios Vilnios „Maximoje“ sprogmuo papildyta „Maxima“ komentaru (77)

. Policijos departamentas informavo, kad gavo pranešimą, jog Vilniuje, S. Batoro g. 43,...

Siaubas Šiauliuose: įtariama, kad moteris iš balkono išmetė savo vaiką ir iššoko pati moteriai galimai sutriko sveikata (924)

Šiauliuose iš balkono (ketvirtas aukštas) iškrito 6 metų mergaitė. Pirminiais duomenimis, po...

Moksleivei darbas prekybos centre virto pragaru – keikė nuo valytojos iki vadybininkės (151)

Esu moksleivė, tačiau tam, kad padėčiau savo tėvams bei galėčiau save aprūpinti, ieškojau...

„Samsung“ pristatė naujus telefonus-flagmanus „Galaxy S9“ ir „Galaxy S9+“ (113)

Pietų Korėjos elektronikos gamintoja „Samsung Electronics“ sekmadienį mobiliųjų technologijų...

Atvira lietuvaičio išpažintis: namuose manęs laukia dvi žmonos! (29)

Atvirai prisipažinsiu – šį kartą išgirdusi redaktorės pasiūlytą temą atviram pokalbiui...

Lietuvės kelionė Tanzanijoje: visi juokėsi, kai genties apeigose pasielgiau nederamai (19)

Važiuojant legendinio Serengečio parko link užsukame į masajų kaimą. Skurdžios žemos lūšnos,...

Valdininkams blogos žinios: bent trečdalio jų planuojama atsisakyti (436)

Mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas – taip skamba vienas iš trijų...

Dažnai šia liga sergantys net nesigydo: gydytoja įspėja apie pasekmes (44)

Grybelis gali užklupti bet kurį iš mūsų – ši nemaloni, od ą, nag us ir gleivin ę...