Taip ministrė teigė trečiadienį greta Vyriausybės vykus Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir „Lifosos“ nepriklausomos profesinės sąjungos mitingui. Jo dalyviai įspėja, kad užkonservavus gamyklos veiklą, darbo netektų apie 80 proc. arba 700 įmonės darbuotojų.

„UŽT (...) pasiūlė pagalbą tiek „Lifosos“ darbuotojams, tiek su pačia „Lifosa“ palaikome ryšį. Būtume pasiruošę ir su pasekmėmis taip pat dirbti, siūlyti darbuotojams alternatyvas, vertinti jų kompetenciją ir spręsti tą klausimą, jei (...) reikėtų darbuotojams pasiūlyti alternatyvą“, – Vyriausybėje žurnalistams komentavo M. Navickienė.

Pasak jos, UŽT jau yra „budėjimo režime“ ir vertina „Lifosos“ darbuotojų galimybes iš naujo įsitvirtinti Kėdainių rajono darbo rinkoje.

„Nereikėtų net laukti atleidimo lapelių, jau dabar Užimtumo tarnyba vertina, kokios galėtų būti alternatyvos, kokių kompetencijų žmonių reikia regione“, – sakė ji.

„Tai nebūtų paprastas iššūkis, bet sprendimų paieška vyktų, ieškotume, kaip padėti“, – pabrėžė M. Navickienė.

M. Navickienė taip pat pažymėjo, kad Kėdainiuose naujų darbo vietų visiems galimai darbo neteksiantiems „Lifosos“ darbuotojams greičiausiai neužtektų, jų reiktų ieškoti kitose regiono savivaldybėse.

„Tuose pačiuose Kėdainiuose, turbūt, būtų sudėtinga. Reikėtų vertinti viso regiono perspektyvą ir siūlyti kažkokias pozicijas vertinant visą regioną“, – sakė ministrė.

ELTA primena, kad liepos 3-iąją „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, kad bendrovė gali būti laikinai konservuojama, o su šalies valdžia nepavykus sutarti dėl jos veiklos normalizavimo bus konsultuojamasi dėl gamyklos likimo apskritai.

Konservavimo metu dalį darbuotojų žadama išsaugoti.

Taip nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė oligarchui Andrejui Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į ES sankcionuojamų asmenų sąrašą.
„EuroChem Europe“ vadovas ir „Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcas Hechleris birželio pradžioje teigė, kad gamyklos ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi.

„Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas birželį sakė, kad dėl daugiau nei metus trunkančių apribojimų bendrovė jau prarado apie 100 mln. eurų pajamų. „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų), bendrovės pajamos sumažėjo beveik perpus – iki 274,5 mln. eurų (2021 metais – 526 mln. eurų).

Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, liepos 25 d. dirbo 907 darbuotojai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją