aA
Penktadienį į posėdį rinkosi Valstybės saugumo taryba. Susitikime buvo vertinama ne tik koronaviruso situacija, bet ir praėjusių metų žvalgybos tarnybų ataskaitos. Bene didžiausias dėmesys skirtas buvo dėl koronaviruso kenčiantiems verslininkams. G. Nausėda užsiminė, kokių priemonių gali būti imtasi: tai mokesčių mažinimas arba atidėjimas įmonėms, viešųjų išlaidų didinimas.

Kaip po VST susitikimo sakė šalies vadovas Gitanas Nausėda, negalima žiūrėti tik į mūsų šalies aspektą.

„Galiu tik dar kartą išreikšti savo pritarimą toms priemonėms, kurios buvo patvirtintos. Jos griežtos, bet adekvačios dėl susiklosčiusios situacijos. Turiu omenyje ne tik Lietuvą, galime paviršutiniškai pasidžiaugti, kad nedaug atvejų. Bet kalbu apie aplinkines šalis ir visame pasaulyje“, – sakė šalies vadovas.

„Kita klausimų pusė – yra susiję su koronaviruso protrūkiu įtaka ekonomikai. Šios savaitės pradžioje turėjo Europos vadovų tarybos virtualų pokalbį, kalbėjome apie pasekmes ekonomikai. Europos lyderiai puikiai supranta, kad įtakos ekonomikai jau neįmanoma išvengti, tai jau duotybė, dabar turime kalbėti, kaip tą įtaką suminkštinti“, – situaciją vertino šalies vadovas.

Jis sakė, kad kitą savaitę jau gali būti pristatytas konkretus priemonių planas, kuris gelbės nuo viruso įtakos ekonomikai.

„Tos gairės reiškia ne ką kita, bet didesnį mūsų viešųjų finansinių politikos lankstumą, kuris leis padidinti viešąsias išlaidas tiems sektoriams, kuriems yra numatytos tam tikros investicijos reikia jas pagreitinti, ar liberalizuoti jų įgyvendinimą. Taip pat yra priemonių blokas ir kai kurios kitos šalys tai naudoja – lankstesnis amortizacinių atskaitymų tvarkos taikymas, leidžiantis sumažinti apmokestinamąjį pelną tokių būdu, mažinti pelno mokestį.

Taip pat priemonės nukreiptos į įmonių likvidumo didinimą – tiek sumažinant mokesčius, atidedant juos, suteikiant mokestinį kreditą. Ir žinoma, keičiant avansinio pelno mokėjimo taisyklės, leidžiant jas tolygiau paskirstyti ar nukelti tam tikrus pelno mokesčio mokėjimus į vėlesnę ateitį“, – priemones vardijo prezidentas.

Jis teigė, kad galima išsikelti tokį tikslą – taikyti tokį priemonių paketą, kuris būtų adekvatus su „galimu ekonomikos sulėtėjimu“.

„Ne paslaptis, kad skirtingais vertinamas mūsų BVP augimo sulėtėjimas galimas nuo 0,5 iki 1,5 procento. Tai nėra recesija, tą pabrėžiu, augimas išlieka, bet bes jis gali būti lėtesnis. Šiuo metu Lietuvos ekonomika selektyviai jau patiria tam tikras koroanviruso pasekmes, bet mes tikrai valdžios turimomis priemonėmis jas galime sušvelninti“, – kalbėjo prezidentas G. Nausėda.

„ES lygiu yra nusiteikimas būti kiek įmanoma lankstesniais ir lanksčiau taikyti tas procedūras tiek dėl struktūrinių fondų naudojimo, tiek ir augimo ir stabilumo pakto didesnio lankstumo sudarymo, kas leistų valstybėms narėms tiesiog efektyviau reaguoti į susiklosčiusią situaciją ir išvengti blogesnių scenarijų“, – dar po susitikimo sakė prezidentas. Ir pridūrė, kad sprendimai gims visai netrukus.

Tai turime sukaupę tam tikrų atidėjimų, kurie ir buvo skirti tiems blogesniems laikotarpiams arba iššūkių laikotarpiams ir mes dabar tuos savo lašinukus, dideli jie ar maži, galime panaudoti savo verslo reikmėms
Gitanas Nausėda

G. Nausėda vėliau dar kartą pakartojo, kad kalbant apie pokyčius, tai gali būti mokesčių atidėjimas, tai gali būti socialinio draudimo fondo panaudojimas skatinant žmones rinktis nedarbo režimą arba dalinio užimtumo režimą ir tokiu būdu bent dalis išlaidų būtų jiems kompensuojama.

„Socialinio draudimo fondas ir daugelis kitų fondų pastaraisiais metais, kuomet mums pavyko pasiekti viešųjų finansų perteklių, keletą metų iš eilės, beje ir šiais metais jis planuojamas. Tai turime sukaupę tam tikrų atidėjimų, kurie ir buvo skirti tiems blogesniems laikotarpiams arba iššūkių laikotarpiams ir mes dabar tuos savo lašinukus, dideli jie ar maži, galime panaudoti savo verslo reikmėms“, – teigė G. Nausėda.

Delfi primena, kad vasario 26 dieną Lietuvoje buvo paskelbta ekstremali situacija dėl koronaviruso grėsmės. Ketvirtadienį Ekstremalių situacijų komisija atnaujino rekomendacijas jas sugriežtinant. Todėl nuo pirmadienio visoje Lietuvoje 2 savaitės nevyks ugdymo procesas, uždrausti beveik visi renginiai, rekomenduojama atsisakyti kelionių į kitas šalis.

Kaip rašo BNS, Valstybės gynimo taryba yra institucija, svarstanti ir koordinuojanti svarbiausius valstybės gynybos reikalus, įskaitant ir valstybės institucijų veiklą svarbiausiais valstybės saugumo užtikrinimo ir gynimo klausimais.

Tarybą sudaro prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas, tarybai vadovauja prezidentas.

www.DELFI.lt
Viskas apie pinigus. Finansų konsultantė atsako
Reikia patarimo, kaip planuoti išlaidas, kaip sutaupyti, o gal – kaip daugiau uždirbti? Užduokite klausimą nepriklausomai finansų konsultantei Ievai Jazavitienei.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(29 žmonės įvertino)
4.2414

Pasaulio banko vadovas: karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę recesiją

Rusijos karas Ukrainoje ir jo poveikis maisto ir energijos kainoms, taip pat trąšų pasiūlai gali...

Seimas: už valstybės lėšas įsigyti kelias profesijas nebebus galima

Valstybės finansavimo nebegaus dalis tęs­ti­nį profesinį mokymą pasirenkančių žmonių.

Rusijos centrinis bankas sumažino bazinę palūkanų normą (1)

Rusijos centrinis bankas pranešė, kad per ketvirtadienį surengtą skubų posėdį sumažino...

Šimonytė apie ruošiamus mokestinius pakeitimus: galbūt iki rudens Seimą ir pasieks

Premjerė Ingrida Šimonytė interviu „Delfi“ teigė, kad siūlomi mokestiniai pakeitimai gali...

Lietuvoje darbą pradeda Tarptautinio valiutos fondo misija

Lietuvoje darbą pradeda Tarptautinio valiutos fondo ( TVF ) misija. TVF ekspertai susipažins su...

Top naujienos

Kovų dėl Mariupolio epicentre – itin rizikingos misijos: ukrainiečiai pademonstravo neįtikėtiną drąsą (1)

Aiškėja daugiau detalių apie itin ambicingas ir drąsias atsargų papildymo misijas, kurias vykdė...

Po Kissingerio pareiškimo – griežta Landsbergio reakcija: tai pavojinga Lietuvai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad jokia Vakarų ar pasaulio...

Seime susikirto medikai ir SAM – gydytojai jaučiasi neišgirsti, ministerija atkerta: atėjot čia skųstis (1)

Vis aktyviau kalbama apie gydymo įstaigų reformą . Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM)...

Žemės ūkio ministras Navickas apie netikėtą interpeliaciją ir jos autorių: galbūt yra nuoskaudos

Žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui neramios dienos. Jo laukia interpeliacija Seime.

Keiksmažodžiais plūstantis Gražulis Seimo koridoriuose užsipuolė LGBT atstovus papildyta (7)

Seimas ketvirtadienį po pateikimo ėmėsi dviejų alternatyviai teikiamų projektų, kuriais siekiama...

VERT paaiškino, kaip pasirinkti elektros tiekėją, kad netektų permokėti įvardijo kainas (4)

Nepriklausomą elektros tiekėją besirenkantys gyventojai turėtų orientuotis į pasiūlymus, ne...

Vilniuje šunų nuodytojai darbuojasi iš peties: šitiek mirtinų spąstų dar nematė Baltupiuose rado virš 200 užnuodytų mėsos gabalėlių

Šunų nuodytojai vilniečiams ir toliau neduoda ramybės. Vos per keletą dienų Baltupių gyventojai...

Kremliuje šaltinių galimai turintis politikos analitikas: kas laukia „Azovstal“ gynėjų (3)

Praėjusią savaitę Mariupolio metalurgijos gamyklos „ Azovstal “ nutraukus pasipriešinimą ir...

Iš ligoninės paleistas Stano atsakė, kas jam nutiko: tikina, kad dėl visko kaltas Deivydas Zvonkus

„Viskas, baigėsi mano nuotykiai ligoninėje. Šiandien jau paleido namo“, – džiūgauja...

Susikirto sėkmingi startuoliai: „Carvertical“ bando darbuotojus išlaikyti kuo ilgiau, „Flo Health“ atkerta, kad tai – mažų standartų požymis

Įdarbinimo procesas sunkus ne tik darbo ieškantiems asmenims, bet ir darbdaviams. O kaip paaiškėjo...