„Siūlymo pagrindinė esmė, kad turime atliepti poreikį stiprinti šeimas ekonomiškai. Nes skurdo rizikos rodikliai rodo, kad šeimos, kurios turi ir neturi vaikų skiriasi. Ir tos, kurios turi vaikų, jos vis dar didesnėje rizikoje patirti skurdą“, – pirmadienį žurnalistams Prezidentūroje teigė I. Segalovičienė.

„Prezidentas siūlo mokesčių lengvatą šeimoms, papildomą neapmokestinamą pajamų dydį, kuriuo galėtų pasinaudoti tiek šeimos, kurių nariai dirba pagal darbo sutartis, tiek ir dirbantys pagal individualios veiklos pažymas“, – pažymėjo ji.

I. Segalovičienė tvirtino, kad prezidento įsitikinimu, Lietuvos mokesčių sistema stokoja svarbaus elemento – atsižvelgimo ne tik į pajamas, bet ir į namų ūkių išlaidas.

„Metų gale deklaruojant pajamas, valstybė sugrąžintų jiems lėšas ir įstatymas numato, kad ši mokesčių lengvata šeimai apimtų 87 eurus už vaiką, kuris auga šeimoje. (...) 87 eurai už vaiką per mėnesį, per metus būtų 1044 eurai“, – sakė prezidento patarėja.

Pasiūlymas kainuos apie 60 mln. eurų, pajamos – iš progresyvumo elemento mokesčių reformoje

Šalies vadovo vyr. patarėja taip pažymėjo, kad šeimoms, kurių nariai uždirba minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA), NPD padidėtų iki minimalaus mėnesinio atlyginimo lygio, o jeigu šeimos uždirba daugiau, PNPD būtų apskaičiuotas proporcingai.

Ji tikino, kad pasiūlymas kainuos apie 60 mln. eurų, o pajamos jam galėtų būti sugeneruotos iš progresyvumo modelio įvedimo mokesčių reformoje.

„Prezidentas tikisi, kad Vyriausybė ir valdančioji dauguma labai rimtai svarstys grįžti prie mokesčių reformos, kurią yra įsipareigoję padaryti. Prezidentas labai stipriai palaiko progresyvumo įvedimo mokesčių sistemoje elementą ir šis prezidento pasiūlymas kainuos apie 60 mln. eurų, tačiau išlaidų biudžete reikės 2025 m., nes siūlome, kad įstatymas įsigaliotų nuo sausio 1 d., tačiau žmonės savo pajamas už 2024 m. deklaruos 2025-ais metais ir grąžinimas bus 2025 m.“, – sakė I. Segalovičienė.

„Tai yra 2025 m. biudžeto klausimas ir tokiu būdu skatiname apsispręsti ir eiti link to progresyvumo kelio, kuris sugeneruotų pajamas ir tai galėtų būti labai geras socialinis kontraktas – tie, kas uždirba daugiau, moka daugiau ir kartu prisideda prie šeimų stiprinimo Lietuvoje“, – tvirtino ji.

ELTA primena, kad I. Segalovičienė rugpjūčio pabaigoje teigė, jog šalies vadovas siūlo įvesti šeimos mokesčio lengvatą ir taip mažinti nelygybę bei NPD artinti prie MMA – kas yra strateginis tikslas.
Tuo tarpu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtino, kad Prezidentūros siūlymas įvesti šeimos mokesčio lengvatą yra diskutuotinas, bet pastaraisiais metais yra nueita kitu – vaiko pinigų keliu ir vienos priemonės keisti kita nebereikėtų. Taip pat, pasak jos, Prezidentūra turėtų nurodyti kiek toks sprendimas kainuotų biudžetui ir koks būtų pajamų šaltinis.

I. Segalovičienė aiškino, kad pajamų šaltinis skirtas Prezidentūros siūlomai šeimos mokesčio lengvatai yra progresyvumo modelis, numatomas mokesčių reformoje.

Prezidentūra Eltai rugsėjo pradžioje tvirtino, kad jeigu būtų pritarta G. Nausėdos siūlymui taikyti PNPD už vaikus, asmens, uždirbančio MMA ir auginančio du vaikus, NPD su MMA susilygintų jau kitais metais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)