Šalies vadovas teigia besiviliantis, jog iki šiol esą strigę mokestinės sistemos peržiūros pasiūlymai „vieną kartą nuo kalbų pajudės link darbų“, tad palinkėjo dėl jų sėkmingai susitarti Seime.

„Būtų gerai įgyvendinti kompleksinę mokesčių reformą ir panaikinti tam tikras skyles, kurių tikrai apsčiai mokesčių sistemoje turime. Juolab, kad mokesčių reforma yra ir vienas iš Europos Sąjungos, ypatingai RRF (Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo – ELTA) lėšoms gauti, kriterijų. Ir čia mes pradedame strigti“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

„Norėtųsi palinkėti vieną kartą nuo kalbų pajudėti link darbų. Norėtųsi palinkėti sutarimo Seime, nes jei jo nebus, tai sustosime pačiame pradiniame etape“, – pažymėjo prezidentas.

Trečiadienį Vyriausybė patvirtino artimiausios Seimo pavasario sesijos darbų programą, kurioje įvardyta mokesčių sistemos peržiūra.

Gegužę Seime numatoma svarstyti Mokesčių sistemos peržiūros įstatymų projektų paketą. Jame bus persvarstytos mokestiniuose įstatymuose nustatytos neterminuotos lengvatos ir kitos specialios apmokestinimo sąlygos, taip pat siekiama prisidėti prie savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimo, nelygybės mažinimo, pažangių investicijų skatinimo ir užtikrinti mokesčių sistemos efektyvumą ir prognozuojamumą.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra tvirtinusi, jog pasiūlymai mokesčių reformai jau yra pristatyti koalicijos partnerių frakcijose ir pasibaigus savivaldos rinkimams turėtų būti užbaigtos diskusijos dėl jos formos. Pasak jos, mokesčių reforma Seime tikrai turėtų atsirasti parlamento pavasario sesijos pirmoje pusėje.

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį teigė, kad svarbiausia, jog Vyriausybės parengti mokestiniai pakeitimai būtų sėkmingai pateikti – tam, kad Lietuva įgyvendintų visus Europos Komisijos iškeltus reformų rodiklius ir gautų pilną ES finansavimą. Kol kas, įgyvendinus 31 iš 33 rodiklių, Lietuvą pasiekė 500 mln. eurų europinių lėšų.

Kiek truks parlamento diskusijos kitose įstatymų svarstymo stadijose, anot jos, yra „visiškai antraeilis dalykas“.

Seimo pavasario sesija prasideda kitą penktadienį.