aA
Naujausios technologijos, „blockchain“, dirbtinis intelektas, papildyta realybė – tai neišvengiamai artėjančio kiekvieno verslo inovacijos. Kas bus pirmi, tie pasiims didžiausią dalį sėkmės – teigė „BZN start“ organizuotos konferencijos „Next Economy“ pranešėjai. Tad ką daryti, norint būti pirmiems ir sėkmingiems?
Konferencija „Next Economy“
Konferencija „Next Economy“
© BFL / Irmantas Gelūnas

Būtinas vientisumas

Renginys prasidėjo diskusija, kurioje dalyvavo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laurs, UAB „Invega“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas ir „BZN start“ įkūrėja Živilė Baubonienė. Šitaip buvo sudėlioti pradiniai taškai, kad verslui būtina prisitaikyti prie naujausių technologijų.

„Mes jau dabar matome, kaip verslas diegia technologijas, o pasaulinės bendrovės stebina inovatyvumu. Kartais net sudėtinga atskirti, ar bendraujame su žmogumi, ar su robotu už ekrano. Pažanga čia yra stulbinama. Jau dabar „Google“ sugeba atpažinti asmenis, esančius nuotraukose, ir keistas dalykas, kurį ir pačiam teko išbandyti, – grybaujant nufotografuoti grybą ir paklausti „Google“, kas tai. Ir „Google“, be jokių abejonių, atsakė, kad tai baravykas, nors akimirką buvau sudvejojęs net aš pats. Tai tokie buitiniai dalykai, kuriuose technologijos jau ima viršų, bet kuo toliau, tuo labiau tai matysime ir jausime“, – teigė I. Laurs.

K. Motiejūnas pasidžiaugė, kad lietuviai taip pat neatsilieka šioje srityje ir, vertinant pagal šalies sukauptą kapitalą bei galimybes, lietuviškas verslas stengiasi diegti paklausias inovacijas bei naudojasi finansavimo galimybėmis, kad tai pasiekti būtų lengviau. Jam antrinantis I. Laurs pabrėžė, kad mūsų šalis negali tikėtis konkuravimo savo resursais, nes mes tiesiog esame per maži tam, tačiau tikrai galime inovuoti ir stebinti pasaulį savo technologiniais pasiekimais.

„Tam, kad verslui tai daryti būtų lengviau, svarbus mokslo, akademinės bendruomenės ir verslo bendradarbiavimas. Kol kas mes turime prarają, net labai geras idėjas savo darbuose pateikę ir jas apsigynę studentai po mokslų nebegali naudotis savo darbu, nes jis tampa universiteto nuosavybe. Lygiai taip pat universitetas negali naudotis tomis idėjomis, nes tam trūksta elementarių resursų. Bendradarbiavimas čia būtų teisingas sprendimas, procesų supaprastinimas, biurokratinio aparato modernizavimas labai prisidėtų prie verslo inovacijų kūrimo“, – įsitikinęs I. Laurs.

Be viso to, Ž. Baubonienė pridūrė, kad reikalingas ne tik bendradarbiavimas, bet ir mentaliteto keitimas, kas labai džiugiai matoma jaunuose startuoliuose: „Dabartinis jaunas verslas vis dažniau suvokia, kad vienas nieko gero nepasieks. Sujungus keletą protų ir gerai dirbančių rankų, galima pasiekti kur kas daugiau. Verslininkui pradėjus savo kelionę, svarbu aplink turėti specialistų, kurie patartų ir padėtų. Labai džiugu, kad startuoliai jau pradeda tai suprasti. Matome komandų, kurios turi didžiulį potencialą, kurios užsidegusios savo idėja, kurios turi įvairių sričių specialistų savo viduje. Ką gali žinoti, gal iš to turėsime ir pirmąjį inovatyvų lietuvišką vienaragį startuolį.“

Laimės greičiausi

Naujausių technologijų laikais vartotojas tampa išrankus, todėl geriau pateiktas dizaino sprendimas, patogesnė vartotojo patirtis, spartesnis kelias link tikslo jiems yra prioritetas. Visa tai įgyvendinti padeda dirbtinio intelekto pasitelkimas versle, kuris nuolat vis populiarėja.

„Įdiegiant technologijas verslas investuoja, bet kartu gali ir daug sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje. Pavyzdžiui, pokalbių robotai padeda surinkti svarbią informaciją nepalyginamai greičiau ir pigiau, o ištekliai, skiriami klientų ar darbuotojų užduotims analizuoti, gali būti panaudojami žmonėms, apdorojantiems dirbtinio intelekto sugeneruotas prognozes. Taigi šiuo atveju pokalbių robotai, turintys prieigą prie didelių kiekių duomenų, gali atstoti visą duomenų analitikų komandą ir suteikti reikiamą informaciją vienu iš mums natūraliausių ir priimtiniausių būdų – žmonių kalba. Be to, jau dabar yra įmonių taikomos programos, kai, vos nuskynus kavos pupelę Brazilijoje ir jai atkeliavus, tarkime, į Europą, vartotojas akimirksniu gali sužinoti jos kilmę ir būklę“, – pasakoja dirbtinio intelekto sprendimus kuriančios įmonės „Yellow Hammock“ vadovas Domas Inta.

Nepatikėti visko „Google“

IT įmonės „Helis“ rinkodaros projektų vadovas Justinas Mikulskis atskleidžia, kad prisitaikyti prie naujausių technologijų verslui bus gyvybiškai svarbu, o šiuolaikinis verslas vis dar per daug dėmesio sutelkia į „Google“ ar „Facebook“.

„Pradžiai verslui siūlyčiau atrinkti lyderiaujančias įmones konkrečioje valstybėje ir naudojantis, pavyzdžiui, „SimilarWeb“, peržiūrėti, iš kokių socialinių tinklų ateina pagrindinis vartotojų srautas, kokios atgalinės nuorodos generuoja srautus, ir pagal tai pradėti dėliotis skaitmeninių kanalų planą. Pabrėžiu, kad tai nėra vienintelis kelias. Galite tirti pasaulinio lygio įmones, kurios jau sėkmingai įsitvirtino ir lygiai taip pat tirti, iš kur pas juos ateina srautas. Svarbu nepamiršti, kad dažnai laimi tie, kurie yra linkę išbandyti naujas skaitmeninės reklamos galimybes pirmi, nelaukdami, kol tai padarys konkurentai. Taigi pačioje pradžioje reikia susitaikyti su mintimi, kad reikės investuoti į puokštę reklamos transliavimo kanalų, kad suprastumėte, ar jie jums prioritetiniai. Tik kviečiu nepamiršti, kad komandoje verta turėti stiprų duomenų analitiką, kuris teiktų įžvalgas apie reklamos kanalų efektyvumą ir kuris gebėtų įvertinti tarpinių reklamos kanalų efektyvumą, kurie dažnai dalyvauja kelyje nupirkimo link, bet nėra tie, kuriuose įvyksta galutinė konversija“, – rekomendavo J. Mikulskis.

Robotų era

Daug dėmesio iš susirinkusiųjų sulaukė advokatų kontoros „Primus“ vadovaujančiojo partnerio Roberto Juodkos pranešimas, kuriame jis pateikė stulbinamų faktų, kaip greitai neliks didžiosios dalies profesijų, bei įžvalgų, ką gi mes tuomet veiksime, jeigu visus darbus atliks išmanieji robotai.

„Robotų eros atėjimas matomas jau ilgą laiką. Jeigu seniau net 95 proc. žmonių dirbdavo maisto pramonėje, tai dabar pamaitinti net daugiau pasaulio gyventojų užtenka vos 2 proc. darbuotojų. Pasaulio ekonomikos forumas prognozuoja, kad iki 2020 m. apie 5 mln. žmonių neteks savo darbų. Didelio masto dirbtinio intelekto taikymas jau trumpuoju laikotarpiu darbus atims iš maždaug 5 proc. gyventojų. Ką veiksime mes? Matyt, tyrinėsime neatrastas erdves arba nuolat atostogausime“, – optimistinėmis prognozėmis šokiruojančią statistiką apibendrino pašnekovas.

Bendradarbiavimas būtinas

Kaip ir naujausių technologijų diegimo, taip ir renginio organizavimo srityje būtina dirbti su geriausiai savo sritį išmanančiais partneriais. Jau trečią kartą vykusios „Next Economy“ konferencijos draugai: UAB „Investicijų ir verslo garantijos“, advokatų kontora „PRIMUS DERLING“, naujienų portalas „Delfi“, verslo parkas „Technopolis“ bei Spaudos departamentas.

Verslo žurnalas
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Seimas nepritarė paprastesniam sąskaitų atidarymui trečiųjų šalių įmonėms (1)

Seimas kol kas nesvarstys siūlymo supaprastinti sąskaitų atidarymą trečiųjų šalių...

Blogiausia prognozė neišsipildė, bet rizikų Lietuvos eksportui dar lieka: augimo sunku tikėtis (8)

Lietuvos prekių eksportas pirmąjį pusmetį, lyginant su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, krito 8,4...

Opozicijai valstybinių vaistinių įteisinimo išbraukti nepavyko (5)

Parlamentarai dar iki rinkimų balsuos dėl valstybinių vaistinių įteisinimo – Seimas...

Laikinai buvo sutrikusi „Lietuvos pašto“ savitarnos sistema (1)

Delfi skaitytojas pastebėjo „ Lietuvos pašto “ (LP) savitarnos svetainės sutrikimų. Laikinai...

Žemaitijos pienas ketina supirkti iki 1,18 proc. savo akcijų

Viena didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ sieks supirkti iki...

Top naujienos

Iš epidemiologų – žinia visiems Lietuvos darbdaviams dėl nuotolinio darbo (100)

Lietuvoje per savaitgalį, t. y. penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, užfiksavus 249...

Lietuvoje – 45 nauji koronaviruso atvejai: Šiauliuose susirgimai ir ligoninėje, ir greitojoje pagalboje (85)

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų...

Kantrybė senka: viena valstybė „įkaitais paėmė“ visą ES (46)

Europos Sąjungos pastangos daryti spaudimą Baltarusijos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai...

Blogiausia prognozė neišsipildė, bet rizikų Lietuvos eksportui dar lieka: augimo sunku tikėtis (8)

Lietuvos prekių eksportas pirmąjį pusmetį, lyginant su 2019 m. tuo pačiu laikotarpiu, krito 8,4...

Arūnas Spraunius | D+ nariams

Bulvinis fiureris: Adolfas Hitleris juk irgi „tebuvo“ populistas (1)

Pradėti visai tinkama citata baltarusių politiko Anatolijaus Lebedko apie Aleksandrą Lukašenką...

Landsbergis: visa mano šeima yra apmėtyta purvais, bet tiesioginės grėsmės sveikatai ir gyvybei dar nėra mato bendrumų su socialdemokratais, susirūpinęs LRT (518)

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos ( TS-LKD ) pirmininkas Gabrielius...

Vakcina nuo koronaviruso Lietuvai kainuotų kaip Valdovų rūmai: Skvernelis kalba apie tris didžiausias rizikas papildyta 10:55 val. (412)

Vakcina nuo COVID-19 Lietuvai kainuotų maždaug kaip Valdovų rūmų statyba, tai yra daugiau kaip...

Dėl mokytojui nustatyto koronaviruso Rumšiškėse izoliavosi septynios klasės (1)

Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokytojui nustačius koronavirusą,...

Viešina, ką slepia „tobulos“ nuotraukos socialiniuose tinkluose: užkulisinėse istorijose – ir gėdingiausi fiasko (4)

Kiek kartų fotografavotės tik tam, kad parodytumėte savo „tobulą“ gyvenimą draugams bei...

Delfi tema. Kas laukia Lietuvos ir Baltarusijos santykių: nauja krizė, šaltasis karas ar atšilimas? (8)

Pusantro mėnesio trunkantys protestai ir žiaurūs susidorojimai su Baltarusijos žmonėmis iš posto...

|Maža didelių žinių kaina