aA
Nors garsiausi pasaulio edukologai sutaria, kad pirmieji šešeri metai yra esminiai vaiko asmenybei ir įgūdžiams formuotis, ikimokyklinis ir pradinis ugdymas Lietuvoje – podukra Pelenė. Siekis įkurti lietuvišką, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančią privačią Karalienės Mortos mokyklą dr. Austėjai Landsbergienei (37) kilo natūraliai. Prieš ketverius metus duris atvėrusių darželių „Vaikystės sodas“ pagrandukams tiesiog atėjo metas keliauti į mokyklą.
Austėja Landsbergienė
Austėja Landsbergienė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Dešimtmetį patirtį kaupusi tarptautinėse mokyklose, vėliau su organizacija „Council of International Schools“ moteris vykdė jų akreditaciją. Taip iš labai arti teko pažinti įvairių tipų privačias ugdymo įstaigas, įsikūrusias visame pasaulyje. Per tą laiką išsigrynino mintis, kaip kokybiškai perteikti šią patirtį Lietuvoje.

„Visuomenėje gajus požiūris, kad privati mokykla yra tiesiog pagerintas valstybinės švietimo įstaigos variantas, tačiau iš tiesų tai yra visai kitokia alternatyvaus ugdymo filosofija. Ypač daug dėmesio savo mokykloje skiriame lyderystei ir emociniam intelektui ugdyti. Siekiame įsitvirtinti kaip gamtos ir technologijos mokslų krypties mokykla. Bet ne mažiau svarbūs yra menai, ugdantys žmogaus kūrybingumą. Jei mokslininkai nebūtų kūrybingi, iki šiol sėdėtume prie žibalinės lempos“, – teigia pašnekovė.

Paslauga dvigubam klientui

Karalienės Mortos mokyklą Vilniuje dr. A. Landsbergienė atskyrė nuo privačių darželių tinklo, kad pastarųjų neištiktų minėtas podukros likimas. Šį rudenį nauja pradinio lavinimo mokykla pasitiks moksleivius Kaune, o Vilniuje keturias klases baigę mokinukai mokslus tęs penktojoje. Karalienės Mortos mokykloje vaikai mokosi pagal kontekstinio ugdymo metodiką, kurios pagrindas – tarptautinio bakalaureato programa. Vadovės tikslas aiškus – visas 12 klasių aprėpianti privati gimnazija.

Dar prieš dešimtmetį daugelis šiuo metu perspektyviausių specialybių nė neegzistavo. Kad vaikas būtų pasiruošęs pašėlusiu tempu lekiančio pasaulio iššūkiams, svarbiausia ugdyti lankstų, greitai naujas žinias gebantį įsisavinti ir už standartinio mąstymo ribų mokantį išeiti žmogų.

Keturių vaikų mamos dr. A. Landsbergienės teigimu, privataus ugdymo verslas nėra tipinė prekyba prekėmis ir paslaugomis. Šioje veikloje tenka kur kas daugiau dėmesio skirti personalui valdyti, žmogiškiesiems ryšiams kurti. Jei įprastame versle su lūkesčių neatitikusiu darbuotoju galima atsisveikinti po pirmųjų mėnesių, mokytojus tenka rinktis labai atsakingai, kruopščiai įvertinant ne tik jų profesinį pasiruošimą, bet ir asmenybę.

„Parduodame ne daiktą, kurio kultūringai aptarnautas klientas galbūt vėl grįžtų po kelerių metų. Mes, teikdami paslaugą, privalome nuolatos pateisinti lūkesčius. Dar sunkiau yra tai, kad iš esmės turime du klientus – tėvus ir mokinius. Tie, kurie moka už mokslą, paslaugą mato labiau iš išorės, o tiesioginiai naudos gavėjai yra tokio amžiaus, kad, paklausti apie tai, ką nuveikė mokykloje, dažniausiai atsako „nieko“, – juokiasi privačios mokyklos steigėja.

It darnus orkestras sustyguotame kolektyve mokytojai neverčiami dirbti administratorių darbo, nes puikus pedagogas toli gražu neprivalo būti geras vadybininkas. Kitaip vaikai prarastų gerą mokytoją, o mokykla gautų netikusį direktorių. Ėmusis šio verslo, dr. A. Landsbergienei teko sulaužyti ne vieną stereotipą, ne tik diegiant vakarietiškus švietimo įstaigos veiklos metodus, bet ir apskritai keičiant požiūrį į verslininkę moterį.

„Ėjau derėtis dėl patalpų nuomos, o sulaukiau klausimo, ar gavau vyro leidimą. Taip ir pakirto kojas, – kuriozišką situaciją prisimena mokyklos vadovė. – Sėkmingai plėtodama verslą ir pelniusi gerą vardą, tokių klausimų išgirstu rečiau. Tačiau visuomet pabrėžiu: jei jaunos merginos ir moterys imasi verslo, savarankiškos veiklos, būtina jas kuo dažniau girti ir palaikyti, nes daug talentingų moterų, neatlaikiusių visuomenės spaudimo, pasiduoda. Pažiūrėkite į „Fortune 500“ bendrovių sąrašą ir suskaičiuokite, kiek ten moterų. Tačiau pasaulis tobulėja ir paradigmų kaita ilgainiui įvyks“, – neabejoja pašnekovė.

„TOP 50 inovatyviausių jaunų verslų, sukurtų moterų” iniciatyvos ėmėsi „BZN start“ kartu su partneriais: „Swedbank“, AB, dantų pasta „Ecodenta“, prekybos ir pramogų centru „Ozas“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Mykolo Romerio universitetu, naujienų portalu „Delfi“ ir „Žinių radiju“.

Susipažinti su visomis šio projekto dalyvėmis ir balsuoti už labiausiai patikusias idėjas galite ČIA.

O jaunų verslų įkūrėjas, jau kviečiame registruotis į kitų metų leidinį ČIA

Bzn start Business Woman Awards
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Izgorodinas: teigti, kad infliacija euro zonoje jau pasiekė piką, būtų per anksti

Ekonomistas Aleksandras Izgorodinas tikina, kad nors Euro zonoje matomas infliacijos lygis tarp...

Iš „Sodros“ sulaukė staigmenos dėl darbo stažo ir pensijos: pasiūlė kreiptis į teismą (8)

Norėjusi išsiaiškinti dėl sukaupto darbo stažo ir, kad jis būtų pridėtas iš kadaise buvusios...

VDI tyrimas dėl vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio: nustatyti 6 pažeidimo atvejai

Valstybinė darbo inspekcija 2022 metais atliko 30 planinių patikrinimų dėl lygių galimybių ir...

Šimkus: Lietuvos banko hipotezė – aukštas maisto kainas lėmė ir išsilaikiusi stipri paklausa

Maisto produktų kainos Lietuvoje augo ne tik dėl aukštų žaliavų ir energijos kainų ar pasiūlos...

Lietuvoje – įmonių bankrotų šuolis: analitikas išskyrė įmonių dydį

Per Lietuvą ritasi įmonių bankrotų banga, kurią nulėmė per pandemiją taikyta, bet dabar...

Top naujienos

Rusai masiškai palieka Kazachstaną (6)

Rusijai paskelbus dalinę rezervistų mobilizaciją, į Kazachstaną atvyko per 400 tūkst. rusų....

Odontologai prabilo apie baisią bėdą: tokios klaidos gali skaudžiai kainuoti (6)

Lietuvoje kas antras vaikas iki trejų jau turi sugedusių dantų, o pasiekus ikimokyklinį amžių,...

Ūkininkai gamina kryžius – pirmadienį planuoja rinktis prie gamyklų ir prekybos tinklų

Ženkliai kritusiomis pieno supirkimo kainomis pasipiktinę ūkininkai sako, kad kilo grėsmė...

Maža indėlių grąža nepatenkintiems žmonėms ekspertė siūlo apsidairyti: yra naudingesnių pasiūlymų

Didiesiems šalyje veikiantiems bankams neskubant mokėti dosnesnių palūkanų už juose laikomus...

Lukas mina 7000 km iki Tanzanijos: savo kelione siekia paskatinti pokyčius

Lukas Paltanavičius su savo kolege Aisha Hassan nuo Olandijos iki Tanzanijos mina dviračiais. Apie...

Eglė Gatelytė

Šaltiniai: Scholzas už uždarų durų dėl Ukrainos nesivaldė (23)

Kai kalbama apie karinę pagalbą Ukrainai , Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir jo biuras...

Karas Ukrainoje. Ukraina pataikė į daugybę svarbių rusų objektų, atrėmė puolimą Bachmute rytą rusų pajėgos atakavo Charkivą

Per pastarąją parą Ukrainos gynybos pajėgos sunaikino priešo vadavietę, raketų sistemą ir...

Justė Arlauskaitė-Jazzu paatviravo apie nėštumą ir staigų gimdymą: gimė mano vaikas, o aš su juo gimiau iš naujo (2)

„Jau seniai norėjau dingti nuo scenos, nes man pasidarė per sunku ant jos būti, todėl, matyt, ir...

Skvernelis pripažįsta, kad pensijų kaupimas tapo problema: papunkčiui išvardino, ką reikia taisyti (22)

Esamą pensijų kaupimo II pakopoje tvarką Seimas patvirtino 2018 metais, kai opozicinės Demokratų...