aA
Paskola paimta, įranga nupirkta, bet guli nenaudojama, nes valdininkai tiesiog nesuteikia leidimo veikti ir siuntinėja vieni nuo kitų. Su tokia situacija susidūrė bendrovė, nusprendusi netoli Vilniaus esančiame Melkio ežere įrengti vandenlenčių trasą.
© DELFI / Tomas Vinickas

„Melkio ežere trasą įkurti pakvietė šalia ežero esančio sklypo savininkas. Iš jo išsinuomojom ir nedidelę sklypo dalį, kuri reikalinga vandenlenčių trasai aptarnauti. Sklypo savininkas atskleidė, jog artimoje ateityje yra numatęs ir daugiau įvairių veiklų, kurios sudomins sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojančius žmones“, – DELFI pasakojo bendrovės „Elektra tau“ bendraturtis Arūnas Budreckas, su verslo partneriais priėmęs pasiūlymą.

Jo teigimu, Lietuvoje yra apie 20 tokią veiklą vykdančių parkų, todėl su kolegomis jie nemanė, jog kils nesklandumų gaunant Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) pritarimą. Juolab, kad su šios specialistais praėjusį rudenį esą kalbėtasi normaliai ir jokio priešiškumo nebuvo justi.

„Pirmasis prašymas duoti leidimą eksploatuoti vandenlenčių trasą buvo pateiktas dar 2015 m. spalį. Atsakymo į jį neturime iki šiol. Pakartotinį prašymą pateikėme šių metų gegužę. Tuo pačiu, kaip reikalauta, mūsų projektas buvo įkeltas į „Infostatyba“ bazę, nes, anot NŽT, turime gauti raštišką savivaldybės ir Aplinkos apsaugos departamento pritarimą“, – prisiminė pašnekovas.

Jo teigimu, tarnybai pateiktų dokumentų nepakako, ši dar kartą siuntė užklausą į rajono savivaldybę ir departamentą. Institucijos projektui neprieštarauja, tačiau NŽT vis tiek leidimo nesuteikia.

„Iki šiol neturime jokio tarnybos atsakymo į mūsų pateiktus prašymus, nors oficialus terminas jau senai baigėsi. Jaučiame akivaizdų NŽT Vilniaus rajono skyriaus vedėjos piktnaudžiavimą ir proceso vilkinimą. Bandėme keliskart su ja susitikti, bet tai pavyko padaryti tik kartą. Mums buvo atsakyta, kad ji turi labai daug darbo, todėl viskas vyksta bendrąja tvarka iš eilės ir ji imsis mūsų klausimo terminais, kuriuos reglamentuoja įstatymai“, – pasakojo A. Budreckas.

Jo teigimu, vandenlenčių pramogos yra sezoninė veikla, todėl laikas verslui ypač svarbus. Tačiau tokie argumentai NŽT Vilniaus rajono skyriaus vedėjai esą nepasirodė svarbūs.

„Šiandien visa reikiama įranga guli ant ežero kranto, nors pradėti veiklą planavome gegužės 28 d. Padaryta nemenka investicija, gauta 106 tūkst. Eur paskola, bet startuoti taip ir nepavyksta. Taigi, ar tikrai verta pradėti savo verslo Lietuvoje“, – stebėjosi vyriškis.

Jis perdavė pluoštą dokumentų, patvirtinančių nesusikalbėjimą su valdininkais.

Pvz., dar 2009 m. priimdama bendrąjį planą Vilniaus rajono savivaldybė Melkio ežerą, esantį šalia kelio Vievis – Maišiagala – Nemenčinė, priskyrė rekreacinei zonai.

Vyrukas čiuožia vandenlente (asociatyvi nuotr.)
Vyrukas čiuožia vandenlente (asociatyvi nuotr.)
© AFP/Scanpix

„Plaukiojimas vandenlentėmis yra populiari rekreacinė sezoninė veikla. <...> Manome, kad atrakcionų su vandenlentėmis veikla Melkio ežere gali būti vykdoma, gavus Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus rajono skyriaus sutikimą ir nurodžius sutikimo galiojimo terminą“, – tokį raštą verslininkams prieš kelias savaites pasirašė savivaldybės administracijos direktorės Liucina Kotlovska.

Sprendžiant iš kitų raštų, Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamentas, kitos institucijos priekaištų dėl vandenlenčių trasos projekto taip pat neturėjo.

NŽT: nuomonės neužtenka

Paprašyta pakomentuoti šią situaciją, tarnyba aiškino, kad sutikimus įrengti atrakcionų parkus valstybiniuose vandens telkiniuose išduoda vadovaudamasi tą reglamentuojančiomis taisyklėmis.

Nacionalinė žemės tarnyba
Nacionalinė žemės tarnyba
© DELFI / Domantas Pipas

Jose nurodyta, kad asmuo, ketinantis statyti sporto ir rekreacinės paskirties inžinerinius statinius, skirtus vandens pramogoms organizuoti, privalo parengtą supaprastintą minėtų statinių statybos projektą pateikti atitinkamam NŽT teritoriniam padaliniui.

„Šiuo atveju, minėtas projektas turi būti suderintas su Vilniaus rajono savivaldybės administracija, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentu ir, tik gavusi visų šių subjektų suderinimus, NŽT išduoda sutikimą. Iš minėtų institucijų kol kas nėra gauta aiškaus, tikslaus, nedviprasmiško suderinimo arba pritarimo. Taisyklėse nėra nurodyta, kad projektas derinimui turi būti pateikiamas naudojant informacinę sistemą „Infostatyba“, – laiške redakcijai komentavo tarnybos specialistai.

Jie taip pat aiškino, kad NŽT nevykdo vandens telkiniuose esančių gamtos išteklių priežiūros bei poveikio jiems vertinimo, „todėl nėra aišku, koks yra galimas poveikis šiems gamtos ištekliams dėl minėtų statinių“.

Be to, anot tarnybos, 2016-06-26 dieną TV3 žinių reportažo metu buvo pateikta melaginga informacija apie tai, kad UAB „Elektra tau“ jau turi visų institucijų, tarp jų ir NŽT, sutikimus dėl minėtų statinių statybos.

„NŽT nuomone, šiuo metu, t. y. negavus institucijų pritarimo dėl projekto, yra vykdama savavališka veikla valstybiniame vandens telkinyje. NŽT Vilniaus rajono skyrius 2016-07-14 dieną atliks žemės naudojimo valstybinę kontrolę vietoje.

Manome, kad NŽT Vilniaus rajono skyrius bei jos vadovė nevilkinio sutikimo išdavimo proceso, o ėmėsi visų priemonių, prieš išduodant sutikimą planuojamai veiklai, išsiaiškinti galimą minėtos veiklos poveikį aplinkai, poilsiautojams, žvejams bei vadovavosi šiuo metu galiojančiais įstatymais ir poįstatyminiais aktais“, – rašoma komentare.

Susipažinę su NŽT komentaru verslininkai kai kuriuos jo teiginius vadino absurdiškais, jie stebėjosi, kad tarnyba remiasi žinių reportažais, kuriuos galbūt inicijavo vietos gyventojai.

„Mūsų žiniomis, vien 2015 m. antrąjį ketvirtį ir 2016 m. pirmąjį ketvirtį buvo išduoti 2 analogiški sutikimai statyti atramas vandenlenčių trasoms Vilniaus rajone, Nemėžio tvenkinyje ir Vilnojos ežere, tai kuo mūsų situacija kitokia?

Tuose telkiniuose klausimas dėl poveikio gamtos ištekliams nekvestionuojamas, o mūsų vandens telkinyje kyla klausimų? Panašu į absurdą“, – stebėjosi jie ir darkart patikino, kad NŽT neturės ką tikrinti, nes jokia veikla nebuvo ir nėra vykdoma, visa nupirkta įranga guli ant kranto ir laukiant NŽT sutikimo patiriami nuostoliai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Lietuvos paštas“ parduoda senamiestyje esantį Vilniaus centrinį paštą – skelbia aukcioną (12)

AB „ Lietuvos paštas “ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad šią savaitę yra pradedama...

Seimas spręs, ar apkarpyti mokesčio lengvatą dirbamai žemei (3)

Seimas spręs, ar sumažinti mokesčio lengvatą dirbamai žemei. Pasak pasiūlymo iniciatorių, tai...

Kremlius: „Rosstat“ duomenis apie gyventojų pajamas reikia vertinti „labai analitiškai“ (3)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, esą „labai...

Karpavičiaus turtų dar reikės palaukti: teismas užšaldė antrai žmonai ir broliui paliktus milijonus papildyta A. Karpavičienės komentaru (128)

Skandalingoje istorijoje, kurioje narpliojamas verslininko milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus...

Seimas: NT mokesčio išplėtimo pataisos grąžintos Vyriausybei (4)

Seimas antradienį keliais balsais nepriėmė svarstyti siūlymo nuo 2020 metų išplėsti...

Top naujienos

Po pripažinto pralaimėjimo iš Karbauskio laukia siurprizų: su Pranckiečiu vyksta ciniškas žaidimas (104)

Dar viena įtempta diena Seime ir dar vienas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų...

Gyvai / Seimą pasiekė automobilių mokestis: Mažeika aiškina, kodėl jo reikia (24)

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika antradienį Seimo plenariniame posėdyje pateikia Transporto...

Karpavičiaus turtų dar reikės palaukti: teismas užšaldė antrai žmonai ir broliui paliktus milijonus papildyta A. Karpavičienės komentaru (128)

Skandalingoje istorijoje, kurioje narpliojamas verslininko milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus...

Frakcijos x paieškos Seime: įtaria per balsavimą veikus organizuotai papildyta (289)

Valstiečiai žalieji Seime yra pasirengę išsiaiškinti, kas sabotavo balsavimą dėl Seimo...

Gaisro iškamuotiems alytiškiams trūko kantrybė – reikalauja Tamašunienės trauktis renka lėšas ugniagesių premijoms ir gaisro likvidavimui (192)

Į Alytų trečiąją gaisro dieną atvykusi Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė kaip...

Neįveikus Pranckiečio, gali būti šaukiamas naujas nenumatytas posėdis

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) neatmeta galimybės, kad...

„Pacers“ milijonai ir Sabonis: kodėl buvo delsiama ir ką sutarties pratęsimas su lietuviu reiškia klubui? (8)

Pratęsti sutartį su Domantu Saboniu visuomet buvo Indianos klubo tikslas, tačiau lieka klausimų,...

„Lietuvos paštas“ parduoda senamiestyje esantį Vilniaus centrinį paštą – skelbia aukcioną (12)

AB „ Lietuvos paštas “ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad šią savaitę yra pradedama...

Teismas pratęsė Paleckio suėmimą dviem mėnesiams: mažiau, nei siūlė prokurorė (65)

Kauno apygardos teismas antradienį iš dalies tenkino prokuratūros prašymą ir dar dviems...

Rolandas Alijevas nuosprendžio neišgirdo: teismas priėmė netikėtą sprendimą

Buvęs profesionalus krepšininkas Rolandas Alijevas , kuris kaltinamas neteisėtai įsilaužęs į...