Beveik prieš metus džiugiai pranešta apie Vilniaus „Akropolio“ pašonėje esančio stadiono statybos ir valdymo konkursą. Dešimtimis milijonų eurų vertinamu projektu pradžioje domėjosi kelios bendrovės, tačiau netrukus gali likti tik viena.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kaip DELFI informavo Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Aleksandras Zubriakovas, praėjusią savaitę miesto valdžia susitiko su dviem likusiais konkurso dalyviais – bendrovių „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ir „Axis Industries“ atstovais.

„Meras iš tiesų susitiko su abiejų konkurso dalyvių atstovais, siekdamas išsiaiškinti jų intencijas dalyvauti konkurse“, – nurodė patarėjas.

Jo teigimu, konkurso dalyviai gali pateikti preliminarius pasiūlymus iki šių metų spalio mėnesio pabaigos.

„Šiandien konkurse dalyvauja mano minėtos dvi įmonės, jos atitinka visus konkurso kvalifikacinius reikalavimus“, – patikino A. Zubriakovas.

Vis dėlto bendrovių intencijos nėra visiškai aiškios. Patarėjas patvirtino, kad iš „Vilniaus nacionalinio stadiono“ savivaldybė gavo raštą, kuriame bendrovė nurodo atsisakanti dalyvauti konkurse.

DELFI nepavyko susisiekti su du darbuotojus turinčia bendrove „Vilniaus nacionalinio stadionas“. Jos vadovas Petras Sabalys neatsiliepė telefonu, neatrašė į sms žinutę ir el. laišką.

Registrų centro duomenimis, 100 proc. bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ akcijų priklauso „KDS grupei“. Stambiausia pastarosios akcininkė yra Nijolė Bartusevičienė, 30 proc. akcijų priklauso jau minėtam P. Sabaliui, smulkesnis akcijų paketas – Rokvaldui Bartusevičiui.

Neoficialiais duomenimis, „KDS grupė“ ir jai priklausantis „Vilniaus nacionalinis stadionas“ yra raginama toliau dalyvauti daugiafunkcio komplekso statybų konkurse, esą minėtą raštą savivaldybei ji gali bet kada atsiimti.

Jei vis dėlto neatsiims, vieninteliu konkurso dalyviu liks AB „Axis Industries“. Ši priklauso „Icor“ įmonių grupei, iki 2010 m. vadintai „Rubicon“ ir siejamai su verslininku Andriumi Janukoniu. Kartu su prancūzų „Veolia“ „Icor“ iki šio pavasario valdė „Vilniaus energiją“.

„Axis Industries“ Rinkodaros departamento vadovė Sigita Dabulė susiklosčiusią situaciją dėl stadiono statybų konkurso pakomentavo taip:

„Konkurso medžiagą analizuoja mūsų įmonės darbo grupė. Ji pateiks pasiūlymą bendrovės valdybai ir ši spręs klausimą dėl tolimesnio dalyvavimo arba nedalyvavimo konkurse.“

Norėjo ir stadiono, ir darželio

Viešas atviras konkursas stadiono daugiafunkcio komplekso Šeškinėje statytojui ir operatoriui atrinkti paskelbtas praėjusį rugsėjį.

Savivaldybė kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu projektą planuoja įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu, pagal „Projektuok, statyk, finansuok, valdyk“ modelį.

Kompleksas bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūrai ir užimtumui skatinti. Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse planuojamas ir 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, biblioteka, informacijos centras, kultūros ir ugdymo veiklų centas.

Sutartis tarp savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento ir privataus investuotojo planuojama sudaryti 25 m. Pastatytas kompleksas nuosavybės teise priklausytų savivaldybei.

Viso projekto kapitalo investicijų vertė – 73,1 mln, Eur, iš jų ES lėšos – 33,6 mln. Eur.

Numatoma, kad sutartis su konkursą laimėsiančiu koncesininku įsigalios 2019 m. balandžio mėnesį.

Pernai skelbta, kad daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų yra viena iš iniciatyvų, skirtų Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Vis dėlto Nacionalinio stadiono konkursas nesulaukė daug dėmesio – be dviejų Lietuvos įmonių jame dar dalyvavo Turkijos įmonė, tačiau jos pasiūlymas neatitiko kvalifikacinių reikalavimų.

Energetikos projektai

Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ savininkę „KDS grupę“ sudaro „Kauno dujotiekio statyba“ ir kai kurios kitos įmonės.

„Kauno dujotiekio statyba“ konsorciume su vokiečių bendrove „Steinmuller Babcock Environment GmbH“ ir lenkų „Budimex S.A.“ prieš daugiau nei metus laimėjo Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybų rangos konkursą ir pasirašė daugiau kaip 178 mln. Eur vertės sutartį su „Lietuvos energija“.

„Vilniaus kogeneracinės jėgainės“ generalinis direktorius Saulius Barauskas informavo, kad pagal jungtinės veiklos sutartį pagrindinis konsorciumo partneris, atsakingas už tinkamą jungtinės veiklos vykdymą, yra vokiečių bendrovė „Steinmuller Babcock Environment“:

„Visi mokėjimai yra vykdomi būtent šiai bendrovei tiesiogiai pagal sutartyje numatyta mokėjimų grafiką. Šių metų liepos pabaigoje suėjo numatytas terminas pagrindiniam rangovui pervesti avansą – 17,8 mln. Eur. Tai ir buvo padaryta. Jokių tiesioginių mokėjimų „Kauno dujotiekio statybai“ atlikta nebuvo ir ateityje neplanuojama daryti.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Brexit“ grėsmė: „Philips“ gali atleisti darbuotojų D. Britanijoje

Olandų technologijų milžinė „Philips“ pirmadienį pareiškė vis labiau pasikliaujanti...

Vokietijos automobilių gamintojams - įtarimai kartelių sudarymu. Atliekamos kratos (9)

Europos Komisija (EK) „atliko patikras Vokietijos automobilių gamintojų patalpose“ pirmadienį,...

L. Kukuraitis: sąžiningam verslui būtina užtikrinti darbuotojų darbo teises (9)

Pirmadienį socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su kitais už socialinę...

Imasi šešėlio: užsimojo prieš grynuosius ir kai kuriuos verslus (374)

Vienas svarbiausių šešėlinės ekonomikos veiksnių yra dažnas grynųjų pinigų naudojimas, sako...

„Brexit“ smūgis verslui: pereinamojo laikotarpio susitarimą būtina pasiekti nedelsiant (6)

Britų bendrovės mano, kad „Brexit“ pereinamojo laikotarpio susitarimą „būtina pasiekti kuo...

Top naujienos

Orai: vairuotojų laukia iššūkiai (3)

Antradienis bus sausesnis, debesų gretos praretės. Trečiadienį šalį pasieks krituliai, vietomis...

Lietuvė apsilankė Š. Korėjos restorane: net ir valgant skanų maistą sunku negalvoti apie režimą (110)

Žinau, kad rašydama šį straipsnį ir prisipažindama, kad sąmoningai nusprendžiau apsilankyti...

R. Vanagaitė išklojo, ką patyrė su politikais Maskvoje matė palūžusį V. Uspaskichą (229)

Autobiografinę knygą „Višta strimelės galva“ pristatanti rašytoja, viešųjų ryšių...

Kita A. ir M. Šedžių santuokos griūties pusė: ji jau kovą man pasakė, kad turi kitą (8)

Prieš kelias savaites viešumoje nuskambėjo žinia, jog griūva Andriaus ir Monikos Šedžių...

Latvių pasiekimas išjudino lietuvius: už mane daugiau uždirba net Panevėžio duobkasys feisbuke plinta kvietimas streikuoti (230)

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Latvij os ligoninė se dirbančių gydytojų...

Naudinga žinoti perkantiems NT: praktiniai patarimai (21)

Šiame straipsnyje kalbėsime apie pasirengimo nuomai etapą nuo objekto paieškos iki įsigijimo...

Tragiška avarija Vilkaviškio rajone: vairuotojas žuvo, keleivis sužalotas (11)

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22.20 val., Vilkaviškio r., kelio Vilkaviškis-Gražiškiai...

Išskirtiniai sostinės butikai: kokių vienetinių prekių ten galima rasti? (10)

Jaukiose sostinės senamiesčio gatvelėse yra įsikūrę daugybė butikų, kuriuose galima atrasti...

Ar gali būti, kad nuo sekso senstama? (29)

Panašu, kad taip. Išvadą, jog seksualinis aktyvumas turi įtakos senėjimo procesui, padarė...

Policininkai talkino slaptam detektyvui: klientus domino ne tik meilužių gyvenimas (18)

Dabar jau į pensiją pasitraukę du Vilniaus policininkai ne vienus metus galėjo talkinti...