Laima Petrauskienė, tekstilės gaminių gamybos bendrovės „Vilnika“ vadovė, gerokai nustebo, kai iš Vilniaus teritorinės muitinės (VTM) gavo nurodymus pagrįsti besikeičiančią bendrovės importuotų žaliavų kainą.

Specialistai nurodė įmonei atsiųsti paaiškinimą ir pagrindžiančius dokumentus, kodėl vienodų prekių, vežtų nuo 2010 m. spalio 23 d. iki gruodžio 18 d., sąskaitose nurodytos kainos skiriasi. Pasak L. Petrauskienės, sąskaitose nurodytos kainos tik didėjo arba nesikeitė, o iš viso jos paaugo 59 proc.

Vera Stojalnikova, VTM Tarifų ir muitinio įvertinimo kontrolės skyriaus vyriausioji inspektorė, tikina, kad prašymai pagrįsti kainų skirtumą yra įprasti, tokia kontrolė galioja jau kone 20 metų. Taip stengiamasi išsiaiškinti, ar bendrovė nesiekia vengti mokesčių.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją