Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnų iniciatyva pradėtam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūra.

Tyrimo duomenimis, automobilių prekyba besiverčiančios įmonės direktorius ir vadybininkas 2020–2021 m. pardavė 20 automobilių, kurių pardavimo dokumentuose nurodydavo mažesnes pardavimo kainas, nei iš tiesų už juos iš pirkėjų gaudavo.

Be to, asmenys pardavė dar 29 automobilius, kurie nebuvo įtraukti į įmonės apskaitą. Siekdami išvengti mokesčių valstybei, asmenys nuslėpdavo, kad jų įmonė tarpininkavo parduodant šiuos automobilius, o automobilių pardavimo dokumentuose nurodydavo, kad pirkėjai transporto priemones įsigijo tiesiai iš užsienyje esančių pardavėjų. Taip veikdami asmenys apgaulingai tvarkė įmonės apskaitą ir teikė neteisingus duomenis apie įmonės pajamas.

Suskaičiuota, kad per metus bendrovė nesumokėjo daugiau nei 33 tūkst. eurų pridėtinės vertės (PVM) bei pelno mokesčių.

Atliekant ikiteisminį tyrimą bendrovės direktorius ir vadybininkas pripažino savo kaltę bei atlygino visą valstybės biudžetui padarytą žalą, todėl tyrimui vadovavusi prokurorė priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą pagal laidavimą.

Asmuo teismo gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, jeigu jis pirmą kartą padarė nusikalstamą veiką, visiškai pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką, bent iš dalies atlygino ar pašalino padarytą žalą arba įsipareigojo ją atlyginti, jeigu ji buvo padaryta.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 100 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės