Ministerija penktadienį informavo, jog gyventojai už sunaikintus taršius automobilius bus toliau skatinami rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis, o iki šiol skirtos subsidijos dviračiams ir paspirtukams gali būti nukreiptos į dalijimosi šiomis transporto priemonėmis paslaugas.

Aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė atkreipia dėmesį, kad pernykštė subsidija ne tik sukūrė piktnaudžiavimo precedentų, bet ir pradėjo pūsti dviračių ir paspirtukų kainas rinkoje, todėl už alternatyvius keliavimo būdus brangiau mokėti priversti visi kiti gyventojai.

„Paraiškas vertinanti ir subsidijas pervedanti Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė pardavėjų skundų dėl pardavėjui grąžinamų paspirtukų. Tokiu atveju pirkėjas atgauna pinigus už įsigyti daiktą ir kartu pasilieka valstybės subsidiją, sudarančią iki 400 eurų vienai transporto priemonei“, – skelbia ministerija.

Sunaikinus taršų automobilį iki šiol buvo leidžiama įsigyti kelis dviračius arba paspirtukus iki bendros 1000 eurų subsidijos sumos.

Ministerija teigia, jog kartu su ekologiško transporto paslaugų tiekėjais ieškos būdų, kaip skatinti taršaus automobilio atsisakiusius žmones naudotis dalijimosi paslaugomis. Tikimasi, kad priemonės nukreipimas „iš nuosavybės kaupimo į dalijimosi kultūrą“ užtikrins, kad lėšos iš tiesų būtų panaudojamos šiltnamio dujoms mažinti.

„Kai investuojame į transportą, turime būti tikri, kad jis iš tikrųjų naudojamas kaip alternatyva keliauti mokytis ar dirbti, o ne laisvalaikiui arba sandėliavimui garaže šalia asmeninio visureigio. Būtent viešasis transportas ir dalijimosi paslaugos padės pasiekti apčiuopiamų šiltnamio dujų sutaupymų ir keisti žmonių gyvenseną tvaresne“, – sako Gintarė Krušnienė.

Ministerija pabrėžia, kad siekiant užtikrinant gyventojų lūkesčius dėl anksčiau galiojusios finansavimo priemonės, visi gyventojai sunaikinę taršų automobilį ir įsigiję dviratį ar paspirtuką iki šių metų vasario 1-osios dar gaus paramą ankstesnėmis sąlygomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (42)