Šiuo metu tokia galimybė numatyta saugos tarnyboms ir padaliniams.

VRM įstatymo pataisos aiškinamajame rašte teigiama, kad įteisinus tokią galimybę, bus užtikrintos konstitucinės teisės į asmens ūkinės veiklos laisvę, stiprinamas „vienos iš pagrindinių Europos Sąjungos laisvių – laisvo paslaugų judėjimo – įgyvendinimas“.

Asociacijos „Apsaugos verslo grupė“ prezidentas Saulius Pridotkas pirmadienį BNS sakė, kad toks siūlymas iškraipys apsaugos paslaugų rinką.

„Dėl mokestinių skirtumų, dėl atsakomybės juridiniam asmeniui ir fiziniam asmeniui, bent jau tie du aspektai gali iškraipyti rinką dėl diskriminuojančių sąlygų. Fiziniams asmenims bus daugiau lengvatų, o pati rinka tikėsis gauti tokios pačios kokybės ir apimties paslaugas“, - teigė S.Pridotkas.

Šiuo metu licencijas vykdyti apsauginio veiklą juridiniams asmenims išduoda policija. Pastaroji leidimus išduotų ir fiziniams asmenims.

Taip pat pataisomis siūloma nustatyti apribojimus, kad apsaugos darbuotoju ar apsaugininku negali būti asmuo, apie kurį policija turi duomenų, kad jis vykdydami asmens ir turto apsaugos funkcijas galėtų kelti grėsmę kitų asmenų gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės