aA
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) ir ryšių su visuomene agentūros „Avenire“ organizuotame konkurse „Metų paslauga 2018“ sulaukta daugiausiai pusšimčio inovatyvias paslaugas teikiančių įmonių paraiškų, o geriausia išrinkta Šiaulių banko sukurta inovatyvaus verslo finansavimo priemonė „Innovfin“, rašoma pranešime spaudai.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Innovfin“ – finansavimo priemonė, skirta inovatyviam verslui. Paslauga orientuota į tuos verslus, kurie planuoja investuoti į technologijas, verslo procesų modernizavimą, verslo plėtrą, tačiau susiduria su iššūkiu užsitikrinti banko finansavimą. Ši priemonė inovatyviam verslui sudaro galimybes sumažinti kredito rizikos lygį, o bankui – suteikti kreditą palankiomis sąlygomis.

„Metų paslaugos“ apdovanojimai – proga atkreipti dėmesį į inovatyvių galimybių verslui ar visai rinkai ieškančias įmones. Pasinaudojusios „InnovFin“ sprendimu įmonės gali itin palankiomis sąlygomis finansuoti verslo plėtrą, technologinę pažangą. Džiaugiamės garbingu įvertinimu, kuris mums yra pati geriausia paskata ir toliau ieškoti išskirtinių finansinių sprendimų savo klientams“, – sakė Šiaulių banko Paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys.

Renginio svečius sveikinęs ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pasidžiaugė, kad inovatyvios paslaugos, kuriamos Lietuvoje, tampa populiariomis ir užsienyje, taip garsindamos Lietuvos vardą ir lietuvių darbus. Ministras teigė, kad šis konkursas tik dar kartą įrodo, kad inovacijos yra visur –pradedant nuo agroverslo, medicinos, baigiant aukštosiomis technologijomis.

Išmanūs sprendimai ir mokslo inovacijos

Daugiausiai paraiškų sulaukta „Metų mokslo paslauga verslui“ nominacijoje, kurioje varžėsi mokslininkų ir verslininkų sukurtos paslaugos. Šią nominaciją pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su „Open R&D Lietuva“, kuris yra didžiausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų tinklas Baltijos šalyse. Šios nominacijos laimėtoju tapo Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai, sukūrę Juodosios plokščiamusės (Hermetia illucens) lervų perdirbtų maisto atliekų kompostavimo ir granuliuotų trąšų bei dirvos gerinimo priemonių technologiją.

Ne mažesnė konkurencija vyko ir tarp išmaniuosius sprendimus kuriančių įmonių. Šiais metais geriausiu išmaniuoju sprendimu išrinktas projektas dirbkblaivus.lt. Ši sistema ir jos pagrindu sukurta paslauga yra skirta reguliariai srautinei darbuotojų ir kitų testuojamų asmenų blaivumo patikrai. Tai bendras VGTU mokslininkų ir įmonės „Inovatyvių procesų sprendimai“ specialistų produktas.

Nors laimėtojas tik vienas, tačiau šiame sektoriuje visos paslaugos išsiskyrė inovatyvumu. Technologijų įmonė „Estina“ pristatė ISIGN – elektroninių dokumentų pasirašymo platformą, sudarančią galimybę juridiniams bei fiziniams asmenims per nuotolį pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus elektroniniu parašu ir Lietuvoje, ir užsienyje. Buvo pristatyta ir IT sprendimas restoranų verslui – www.meniu.lt restoranų gidas. Tarp kitų – PassCamp slaptažodžių valdymo ir dalinimosi įrankis, platforma, skirtą trumpalaikių darbo santykių administravimui, virtualios realybės sprendimas „Inner Child“, „Stream on screen“ ekranų turinio valdymo sprendimas ir kt.

„Metų energetikos projektu“ tapo bendrovės „GET Baltic“ sukurta ir Baltijos šalyse bei Suomijoje aktyviai naudojama regioninė prekybos gamtinėmis dujomis platforma su integruotu prekybos modeliu. Įgyvendindama šį unikalų projektą, „GET Baltic“ įsteigė prekybos aikšteles Latvijoje ir Estijoje bei „de facto“ tapo regionine Baltijos šalių gamtinių dujų birža.

„Metų turizmo paslauga“ išrinkta VIADA degalinių tinklo sukurta turizmą skatinanti paslauga „Su VIADA Lietuvon“. Tai pažintinis, socialinės atsakomybės kelionių po Lietuvą projektas, kuriuo siekiama visus šalies gyventojus paskatinti iš arčiau pažinti dar neatrastas savo šalies vietas.

„Šio projekto idėja mums kilo galvojant, kaip galėtumėme prisidėti prie vidinio šalies turizmo populiarinimo. Mūsų tinklas dengia visą šalį, dirbame visuose jos regionuose, todėl turime idealią galimybę tapti tarsi turizmo centrais, kuriuose keliautojai visą parą gautų informacijos apie tai, kokius aplink esančius objektus verta pamatyti. Tikime, kad šio projekto dėka keliauti po Lietuvą taps paprasčiau ir patogiau“, – sako didžiausią degalinių tinklą valdančios įmonės „Viada LT“ vadovas Linas Vytautas Karlavičius.

Skatina inovatyvų verslą

Prie inovatyvaus verslo skatinimo prisideda ir valstybė. „Investicijų ir verslo garantijų“ („Invega“) valdoma ir bendrovės „Open Circle Capital GP“ įgyvendinama finansinė priemonė „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“ leidžia lengviau gauti reikiamo finansavimo įmonėms, kurios kuria produktus aukštųjų technologijų sektoriuose ir taip įgyvendina naujausias, pažangiausias mokslo idėjas ir atlieka tyrimus ar taiko technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių. Įmonės, ieškančios investicijų, gali pasinaudoti ir kita „Invegos“ ir jos antrinės įmonės „Kofinansavimas“ valdoma priemone „Koinvesticinis fondas“, kuri įgyvendinama per skirtingus subfondus, finansuojamus pagal Ūkio ministerijos rizikos kapitalo priemones „Ko-investicinis fondas“ (11 mln. eurų) ir „Ko-investicinis fondas II, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo“ (9,28 mln. eurų).

Naujų sprendimų apstu ir logistikos sektoriuje. Vėdinimo įrangą užsienio rinkoms gaminanti Šiaulių įmonė „Salda“ prieš porą metų nusprendė išvalyti savo žaliavų ir produkcijos sandėlius, patikėdama savo krovinių srautais rūpintis logistikos centrą Vilniaus pašonėje valdančiai bendrovei „Rhenus Svoris“. Dabar šiauliečiai džiaugiasi optimizavę logistikos procesus.

„Per 3 metus bendrovėje 35 proc. išaugo krovinių srautai, nes laikėmės principo „geriau dažnai, bet po mažai“. Prie įmonės vartų nuolat kaupėsi vilkikai – kai kurie atveždavo tik 1–2 padėklus su komponentais, kiti laukė eilėje tokį patį kiekį produkcijos išvežti. Ir nors išoriškai atrodė, kad pardavimai auga, iš tiesų didėjo tik vilkikų srautai. Be to, valdyti tokius srautus vienam vadybininkui buvo sudėtinga. Akivaizdu, kad tokia veikla nebuvo efektyvi, tad teko ieškoti sprendimų importo ir eksporto krovinių srautams konsoliduoti. Išeitį radome iš esmės sumažinę krovinių kaupimą savo sandėlyje ir perkėlę šį procesą į logistikos bendrovės terminalą“, – sakė „Saldos“ pirkimų vadovas Laimonas Vaitkus.

Pasak jo, logistų paslauga sudaro galimybes gamybos įmonėms nekaupti paruoštos pardavimui produkcijos sandėlyje, kai nebeužtenka turimų patalpų plotų. Logistikos procesų optimizavimas nurėžė ir dalį bendrovės administracinių išlaidų, nes kai kurie duomenys perduodami per integruotą sistemą. Sutrumpėjo vidutinis vilkiko apdorojimo laikas, kadangi į jį kraunami keliomis kryptimis į Europą keliaujantys kroviniai.

„Metų paslauga 2018“ konkurse geriausios paslaugos buvo renkamos net 11-oje nominacijų, tarp kurių „Metų teisės paslauga“, „Metų technologija“, „Metų išmanusis sprendimas“, „Metų energetikos projektas“, „Metų mokslo paslauga verslui“ ir kt. Paslaugas vertino komisija, sudaryta iš savo srities profesionalų, tarp kurių aukštųjų technologijų įmonės „Equinox Europe“ direktorė Rasa Beskajevienė, „Norfos mažmena“ vadovas Dainius Dundulis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus, LVK prezidentas Valdas Sutkus ir kt. Kaip teigė V. Sutkus, šiais metais didžiausias dėmesys buvo skiriamas paslaugų inovatyvumui ir novatoriškumui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Oksfordo universitetas nebepriims mokslinių tyrimų dotacijų iš „Huawei“ (2)

Oksfordo universitetas dėl saugumo sumetimų laikinai sustabdė visų Kinijos technologijų...

Apsipirkti prekybos centre reikės naujų įgūdžių: laukia didelės naujovės (465)

Nuo investicijų į savitarnos kasas iki naujos internetinės prekybos platformos - taip didieji...

KT spręs dėl kompensacijų už elektros stulpus (4)

Konstitucinis Teismas ( KT ) nagrinės, ar skirtinga vienkartinių kompensacijų už servitutus...

Susisiekimo ministras Vaitkaus skaidrumu neabejoja (9)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD)...

Baigtas „Snoro“ ikiteisminis tyrimas: nustatyta 500 mln. eurų žala (73)

Bankrutavusio banko „Snoras“ turto pasisavinimo byloje ikiteisminį tyrimą ketvirtadienį...

Top naujienos

Globos namuose augančių vaikų seserys šaukiasi pagalbos: juos nori atskirti ir išvežti į užsienį (24)

„Jie nenori būti įvaikinti į užsienį ir išskaidyti po vieną, po du“, – teigė su DELFI...

Pasiūlymas uždirbti 2 tūkst. eurų atsirūgo: darbdavys nemoka pinigų, grasina susidoroti (19)

Į DELFI redakciją kreipėsi darbuotojas Marius (vardas pakeistas – DELFI), kuriam darbdavys neva...

Lenkijos dovanėlė JAV: „Huawei“ šnipinėjimo byla atveria kelią naujam Varšuvos paktui (9)

Lenkija neseniai įteikė Jungtinėms Valstijoms dovanėlę šalies byloje prieš Kinijos...

Apsipirkti prekybos centre reikės naujų įgūdžių: laukia didelės naujovės (465)

Nuo investicijų į savitarnos kasas iki naujos internetinės prekybos platformos - taip didieji...

Jastramskis: Skvernelis gali sumaišyti kortas Nausėdai, nes kur du – trečias nereikalingas (484)

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė dalyvausiantis Prezidento rinkimuose. Kokios jo...

Princo Harry antrininkas gyvena saldų gyvenimą ir turi net šešias Meghan: ta vedybų savaitė buvo tikras košmaras

Princui Harry 2018 metai buvo itin aktyvūs. Gegužę milijonai visame pasaulyje stebėjo, kaip jis...

Įspūdingą Sabonio seriją nutraukę „76ers“ iškovojo triuškinamą pergalę Indianapolyje

NBA pirmenybėse vieną skaudžiausių sezono pralaimėjimų patyrė Indianos „Pacers“ (29-15)...

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (1371)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė sprendimą tarptautinio įvaikinimo...

Dakare – iškilmingai apdovanoti pasiekę finišą, o lietuviai prieš šventę spėjo nuveikti gerą darbą papildyta 04.38 (7)

Dakaras nėra užbaigtas, kol jo dalyvis nepravažiuoja pro finišo arką. Tokia procedūra...

Kelininkai skelbia ekstremalią padėtį – dauguma kelių tapo neįveikiamais (219)

Permainingos oro sąlygos Lietuvoje negaili iššūkių – rajoniniai keliai dėl spustelėjusio...