aA
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) ir ryšių su visuomene agentūros „Avenire“ organizuotame konkurse „Metų paslauga 2018“ sulaukta daugiausiai pusšimčio inovatyvias paslaugas teikiančių įmonių paraiškų, o geriausia išrinkta Šiaulių banko sukurta inovatyvaus verslo finansavimo priemonė „Innovfin“, rašoma pranešime spaudai.
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Innovfin“ – finansavimo priemonė, skirta inovatyviam verslui. Paslauga orientuota į tuos verslus, kurie planuoja investuoti į technologijas, verslo procesų modernizavimą, verslo plėtrą, tačiau susiduria su iššūkiu užsitikrinti banko finansavimą. Ši priemonė inovatyviam verslui sudaro galimybes sumažinti kredito rizikos lygį, o bankui – suteikti kreditą palankiomis sąlygomis.

„Metų paslaugos“ apdovanojimai – proga atkreipti dėmesį į inovatyvių galimybių verslui ar visai rinkai ieškančias įmones. Pasinaudojusios „InnovFin“ sprendimu įmonės gali itin palankiomis sąlygomis finansuoti verslo plėtrą, technologinę pažangą. Džiaugiamės garbingu įvertinimu, kuris mums yra pati geriausia paskata ir toliau ieškoti išskirtinių finansinių sprendimų savo klientams“, – sakė Šiaulių banko Paslaugų vystymo tarnybos vadovas Mindaugas Rudys.

Renginio svečius sveikinęs ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pasidžiaugė, kad inovatyvios paslaugos, kuriamos Lietuvoje, tampa populiariomis ir užsienyje, taip garsindamos Lietuvos vardą ir lietuvių darbus. Ministras teigė, kad šis konkursas tik dar kartą įrodo, kad inovacijos yra visur –pradedant nuo agroverslo, medicinos, baigiant aukštosiomis technologijomis.

Išmanūs sprendimai ir mokslo inovacijos

Daugiausiai paraiškų sulaukta „Metų mokslo paslauga verslui“ nominacijoje, kurioje varžėsi mokslininkų ir verslininkų sukurtos paslaugos. Šią nominaciją pristatė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su „Open R&D Lietuva“, kuris yra didžiausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų tinklas Baltijos šalyse. Šios nominacijos laimėtoju tapo Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai, sukūrę Juodosios plokščiamusės (Hermetia illucens) lervų perdirbtų maisto atliekų kompostavimo ir granuliuotų trąšų bei dirvos gerinimo priemonių technologiją.

Ne mažesnė konkurencija vyko ir tarp išmaniuosius sprendimus kuriančių įmonių. Šiais metais geriausiu išmaniuoju sprendimu išrinktas projektas dirbkblaivus.lt. Ši sistema ir jos pagrindu sukurta paslauga yra skirta reguliariai srautinei darbuotojų ir kitų testuojamų asmenų blaivumo patikrai. Tai bendras VGTU mokslininkų ir įmonės „Inovatyvių procesų sprendimai“ specialistų produktas.

Nors laimėtojas tik vienas, tačiau šiame sektoriuje visos paslaugos išsiskyrė inovatyvumu. Technologijų įmonė „Estina“ pristatė ISIGN – elektroninių dokumentų pasirašymo platformą, sudarančią galimybę juridiniams bei fiziniams asmenims per nuotolį pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus elektroniniu parašu ir Lietuvoje, ir užsienyje. Buvo pristatyta ir IT sprendimas restoranų verslui – www.meniu.lt restoranų gidas. Tarp kitų – PassCamp slaptažodžių valdymo ir dalinimosi įrankis, platforma, skirtą trumpalaikių darbo santykių administravimui, virtualios realybės sprendimas „Inner Child“, „Stream on screen“ ekranų turinio valdymo sprendimas ir kt.

„Metų energetikos projektu“ tapo bendrovės „GET Baltic“ sukurta ir Baltijos šalyse bei Suomijoje aktyviai naudojama regioninė prekybos gamtinėmis dujomis platforma su integruotu prekybos modeliu. Įgyvendindama šį unikalų projektą, „GET Baltic“ įsteigė prekybos aikšteles Latvijoje ir Estijoje bei „de facto“ tapo regionine Baltijos šalių gamtinių dujų birža.

„Metų turizmo paslauga“ išrinkta VIADA degalinių tinklo sukurta turizmą skatinanti paslauga „Su VIADA Lietuvon“. Tai pažintinis, socialinės atsakomybės kelionių po Lietuvą projektas, kuriuo siekiama visus šalies gyventojus paskatinti iš arčiau pažinti dar neatrastas savo šalies vietas.

„Šio projekto idėja mums kilo galvojant, kaip galėtumėme prisidėti prie vidinio šalies turizmo populiarinimo. Mūsų tinklas dengia visą šalį, dirbame visuose jos regionuose, todėl turime idealią galimybę tapti tarsi turizmo centrais, kuriuose keliautojai visą parą gautų informacijos apie tai, kokius aplink esančius objektus verta pamatyti. Tikime, kad šio projekto dėka keliauti po Lietuvą taps paprasčiau ir patogiau“, – sako didžiausią degalinių tinklą valdančios įmonės „Viada LT“ vadovas Linas Vytautas Karlavičius.

Skatina inovatyvų verslą

Prie inovatyvaus verslo skatinimo prisideda ir valstybė. „Investicijų ir verslo garantijų“ („Invega“) valdoma ir bendrovės „Open Circle Capital GP“ įgyvendinama finansinė priemonė „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“ leidžia lengviau gauti reikiamo finansavimo įmonėms, kurios kuria produktus aukštųjų technologijų sektoriuose ir taip įgyvendina naujausias, pažangiausias mokslo idėjas ir atlieka tyrimus ar taiko technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių. Įmonės, ieškančios investicijų, gali pasinaudoti ir kita „Invegos“ ir jos antrinės įmonės „Kofinansavimas“ valdoma priemone „Koinvesticinis fondas“, kuri įgyvendinama per skirtingus subfondus, finansuojamus pagal Ūkio ministerijos rizikos kapitalo priemones „Ko-investicinis fondas“ (11 mln. eurų) ir „Ko-investicinis fondas II, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo“ (9,28 mln. eurų).

Naujų sprendimų apstu ir logistikos sektoriuje. Vėdinimo įrangą užsienio rinkoms gaminanti Šiaulių įmonė „Salda“ prieš porą metų nusprendė išvalyti savo žaliavų ir produkcijos sandėlius, patikėdama savo krovinių srautais rūpintis logistikos centrą Vilniaus pašonėje valdančiai bendrovei „Rhenus Svoris“. Dabar šiauliečiai džiaugiasi optimizavę logistikos procesus.

„Per 3 metus bendrovėje 35 proc. išaugo krovinių srautai, nes laikėmės principo „geriau dažnai, bet po mažai“. Prie įmonės vartų nuolat kaupėsi vilkikai – kai kurie atveždavo tik 1–2 padėklus su komponentais, kiti laukė eilėje tokį patį kiekį produkcijos išvežti. Ir nors išoriškai atrodė, kad pardavimai auga, iš tiesų didėjo tik vilkikų srautai. Be to, valdyti tokius srautus vienam vadybininkui buvo sudėtinga. Akivaizdu, kad tokia veikla nebuvo efektyvi, tad teko ieškoti sprendimų importo ir eksporto krovinių srautams konsoliduoti. Išeitį radome iš esmės sumažinę krovinių kaupimą savo sandėlyje ir perkėlę šį procesą į logistikos bendrovės terminalą“, – sakė „Saldos“ pirkimų vadovas Laimonas Vaitkus.

Pasak jo, logistų paslauga sudaro galimybes gamybos įmonėms nekaupti paruoštos pardavimui produkcijos sandėlyje, kai nebeužtenka turimų patalpų plotų. Logistikos procesų optimizavimas nurėžė ir dalį bendrovės administracinių išlaidų, nes kai kurie duomenys perduodami per integruotą sistemą. Sutrumpėjo vidutinis vilkiko apdorojimo laikas, kadangi į jį kraunami keliomis kryptimis į Europą keliaujantys kroviniai.

„Metų paslauga 2018“ konkurse geriausios paslaugos buvo renkamos net 11-oje nominacijų, tarp kurių „Metų teisės paslauga“, „Metų technologija“, „Metų išmanusis sprendimas“, „Metų energetikos projektas“, „Metų mokslo paslauga verslui“ ir kt. Paslaugas vertino komisija, sudaryta iš savo srities profesionalų, tarp kurių aukštųjų technologijų įmonės „Equinox Europe“ direktorė Rasa Beskajevienė, „Norfos mažmena“ vadovas Dainius Dundulis, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktorius Kęstutis Šetkus, LVK prezidentas Valdas Sutkus ir kt. Kaip teigė V. Sutkus, šiais metais didžiausias dėmesys buvo skiriamas paslaugų inovatyvumui ir novatoriškumui.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuviai nusiteikę skeptiškai – dalis gyventojų mano, kad ekonominė padėtis šalyje blogėjo (73)

Gyventojų nuotaikos išlieka stabilios - trečdalis mano, kad ekonominė Lietuvos ir jų šeimos...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (543)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 kalėdines eglutes stotims papuošti (9)

„Lietuvos geležinkeliai“ nuomosis 22 eglutes, skirtas papuošti geležinkelio stotims.

Dirbančių su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma laukia pokyčiai (10)

Gerinamos sąlygos gauti piniginę socialinę paramą gyventojams, kurie dirba su verslo liudijimu ar...

Lietuva – demografinėje duobėje: išgelbės tik darbo imigrantai? (522)

Mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius ir nesustojanti emigracija kelia vis daugiau klausimų,...

Top naujienos

Iš byrančio lėktuvo krito 3 km ir išgyveno: atrodžiau kaip zombis žaizdose po oda išsirito dešimtys kirmėlių (79)

Septyniolikmetė Juliane Koepcke matė, kaip jos mamą galinga jėga išsiurbė lauk iš skrydžio...

Dėl lėktuvo gedimo prezidentė neišskrido į 100-mečio iškilmes Latvijoje (318)

Lietuvos delegacija, vadovaujama Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, dėl netikėto...

Bioarcheologė: prieš kelis šimtus metų lietuviai gyvendavo tik iki 40 m. ir mirdavo nuo baisių ligų (3)

„Žmogaus griaučiai yra nuostabūs tuo, kad jie ne tik suteikia galimybę judėti ar apsaugo...

20 metų jauniau atrodanti moteris išklojo savo paslaptį: tereikia valgyti kelis produktus dvidešimtukas (139)

Elizabeth Peyton-Jones – 49-eri, bet ji atrodo lyg būtų 30 m. amžiaus. Natūropatė, žolininkė,...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (543)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Goda Alijeva pirmajame interviu po skyrybų: stengiausi išgelbėti šeimą, bet nepavyko (53)

Skyrybų metu visuomet dūžta širdys, o kai esi viešas žmogus ir tavo asmeninį gyvenimą po...

Geidžiamas darbdavys Vilniuje samdiniams leidžia itin daug: įvaizdžiai privers gardžiai pasijuokti (77)

Vilniuje įsikūrusi IT sprendimus visame pasaulyje teikianti įmonės „ Tesonet “ yra esantys...

Didžiausio zumba šokių festivalio Lietuvoje „Timeless Zumba Fest 2018“ transliacija (1)

Didžiausio zumba šokių festivalio Lietuvoje „Timeless Zumba Fest 2018“ transliacija. Tiesiogiai...

Kas nutinka, kai alkoholis ir narkotikai nustoja veikti: 25 metus vartojęs vyras neturi ko slėpti (7)

„Kai būdamas 12 metų pirmą kartą pasigėriau, iškart nusprendžiau, kad tai bus mano gyvenimo...

Dėl pergalės vargti turėjęs Maslobojevas: noriu, kad mūsų šalimi didžiuotųsi visas pasaulis (1)

Šeštadienį Vilniuje, „Siemens“ arenoje įvyko tradicija tapęs „Hero's & KOK World Series...