Jos atsistatydinimui įsigaliojus birželio 7 d., B. Gatesas taps vieninteliu vienos įtakingiausių ir galingiausių pasaulyje nevyriausybinių organizacijų pirmininku.

„Po ilgų apmąstymų nusprendžiau atsistatydinti iš Billo ir Melindos Gatesų fondo pirmininkės pareigų“, – socialinėje žiniasklaidoje parašė M. F. Gates.

Pareiškime jos pasitraukimo priežastis nenurodyta, tačiau pažymima, kad „pagal susitarimą su Billu, palikdama fondą aš turėsiu papildomai 12,5 mlrd. JAV dolerių, kuriuos galėsiu skirti savo darbui moterų ir šeimų labui“.

Pora susituokė 1994 m., 2021 m. paskelbė apie skyrybas. Jie ir toliau bendrai pirmininkavo fondui, kurį įkūrė 2001 m., turėdami didžiulį turtą, įgytą dėl „Microsoft“ sėkmės. Fondas didžiausią dėmesį skyrė vaikų skurdui ir ligoms, kurių galima išvengti, aktyviai dalyvavo kovojant su maliarija ir aprūpinant skurdžiausias pasaulio vietas tualetais ir sanitarinėmis sąlygomis.

Fondo svetainėje sakoma, kad nuo 2000 m. išleista 53,8 mlrd. dolerių, per tą laiką pasaulyje perpus sumažėjo vaikų, kurie mirė nesulaukę penktojo gimtadienio.

B. Gatesas padėkojo buvusiai žmonai už jos „esminį indėlį“ į organizaciją. „Kaip viena iš įkūrėjų ir pirmininkė, Melinda prisidėjo formuojant mūsų strategiją bei iniciatyvas ir reikšmingai paveikė pasaulinę sveikatą ir lyčių lygybę“, – sakė jis.

„Apgailestauju, kad Melinda mus palieka, bet esu tikras, kad jos būsimas filantropinis darbas turės didžiulį poveikį“, – pridūrė B. Gatesas.

Organizacijos vykdomasis direktorius Markas Suzmanas sakė, kad iki šiol buvęs Billo ir Melindos Gatesų fondas dabar vadinsis tiesiog Gateso fondu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją