„Tikrai labai nustebau, kai išgirdau pasvarstymus, kad gal nereikia išsilavinimo šitoje pozicijoje. Esu dirbęs komitete kažkurį laiką, tai šitas komitetas yra turbūt vienintelis, kuris atlieka kritinę funkciją visą valstybės finansų piramidės, finansų struktūros statyme ir kalbėti, kad komiteto pirmininkas gali būti be finansinio ar ekonominio išsilavinimo, (...) yra absoliučiai neatsakina – mes kalbame apie rimčiausią visoje Seimo struktūroje komitetą“, – penktadienį Žinių radijui teigė A. Mazuronis.

Pasak jo, finansų ir ekonomikos išmanymas BFK vadovui yra labai svarbus.

„Labai svarbu, kad komiteto pirmininkas suvoktų ne tik tai, kad pamažinus ar padidinus kažkokį mokestį ekselio lentelėje sumažės ar padidės pajamos, bet komiteto pirmininkas turi suprasti, kad padidinimas ar pamažinimas veikia ekonomiką ir tas poveikis nebus toks tiesioginis, ekselinis“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.

„Privalo būti labai stiprus žmogus, kad turėtume kokybišką finansų sistemą“, – pridūrė A. Mazuronis.

BFK vadovo postas liko laisvas iš jo pasitraukus iš Konservatorių partijos ir frakcijos pašalintam Mykolui Majauskui.

Į komitetą konservatorių šį lapkritį deleguotas Justas Džiugelis yra pareiškęs, kad sutiktų perimti vadovavimą jam, tačiau opozicija kritikuoja jo kandidatūrą, nes jis neturi aukštojo išsilavinimo.

Kiti du komitete dirbantys konservatoriai – Matas Maldeikis ir Antanas Čepononis – BNS yra teigę šio posto nesieksią.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės