„Aš nebuvau iš tų sakytojų pernai, kad Rusijos ekonomikai bus labai blogai, nes, kaip minėjau, Rusija karinei invazijai ruošėsi energetinę krizę sukeldama anksčiau nei prasidėjo karinė invazija.

Dujų kainos Europoje pradėjo kilti 2021 m. antroje pusėje. Atitinkamai, Rusijos pajamos iš naftos ir dujų buvo visų laikų rekordinės. Kitaip tariant, jei būtų Rusijai pavykę įgyvendinti savo planus greitai, jie galėtų sakyti, kad jų karinę invaziją į Ukrainą finansavo Europa“, – sakė ekonomistas.

Jis pastebėjo, kad ir Rusijai taikomos sankcijos palieka daug spragų.

„Dėl to Rusijos gyventojai krizės nelabai ir jautė, bet šiemet, manau, ekonomikos nuosmukis bus didesnis. Gal BVP tai ir neatsilieps taip smarkiai, nes į BVP įeina ir karinė pramonė, todėl gali būti, kad smukimas nebus toks didelis.

Bet manau, kad šiemet bus lūžis. Galbūt jie sukandę dantis sugebės išlaikyti biudžetą. Kol kas jis yra sumažintas sveikatos apsaugai, švietimui.

Tai nėra, kad greitai matosi, procesai ilgi, nes, panašu, kad sankcijų apėjimo būdai yra kuriami greičiau nei pačios sankcijos“, – kalbėjo ekonomistas.

Žygimantas Mauricas

Ž. Maurico teigimu, Rusijos BVP šiemet galėtų mažėti apie 4 proc.

Redakcija primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad jo šalies ekonomika pernai veikiausiai susitraukė 2,5 proc.

Prezidentas pridūrė, kad Rusijai šiuo metu būtina skatinti realios darbo užmokesčio vertės augimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės