aA
Susiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad Arvydo Vaitkaus atšaukimas iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų buvo jo vienašalis sprendimas. Pasak R. Masiulio, atleisti A. Vaitkų buvo jo kaip ministro atsakomybė ir šio sprendimo jis premjerui Sauliui Skverneliui „neužkrovė“.
Rokas Masiulis ir Saulius Skvernelis
© DELFI

„Tikrai šio sprendimo nesibaidžiau ir neužkroviau jo ministrui pirmininkui. Tai yra ministro atsakomybė tokius sprendimus priimti. Aš tik prieš priimdamas sprendimą informavau ministrą pirmininką apie tai, kokį sprendimą priimsiu. Bet tai yra ministro sprendimas ir negalima visų sprendimų premjerui užkrauti“, - antradienį ,,Žinių radijui“ teigė R. Masiulis.

Pasak susisiekimo ministro, S. Skvernelis sureagavo santūriai, bet vis dar neatmeta galimybės, kad toks sprendimas gali jam kainuoti ir ministro postą.

„Premjeras santūriai išklausė, bet aš politikoje ne pirmi metai ir puikiai suprantu situaciją. A. Vaitkus rinkiminėje kovoje dalyvavo su valdančiąja partija, o valdančioji partija turi balsą dėl ministrų paskyrimo ir atleidimo. Tai nereikia būti naiviam, ir pačiam reikia suprasti, kokioje situacijoje aš galiu atsidurti. Bet ta pati partija mane paskyrė tam, kad aš žiūrėčiau valstybės interesų. Tai dėl savo kėdės, negalėjau priiminėti sau naudingų sprendimų“, - teigė jis.

Nors premjero patarėjas Tomas Beržinskas pirmadienį teigė, kad pastaraisiais metais uostas demonstravo itin gerus rezultatus, R. Masiulis pažymėjo, kad A. Vaitkus buvo atleidžiamas ne už praeities darbus. Pasak susisiekimo ministro, A. Vaitkus uoste tvarkėsi neblogai ir už savo darbus gavo premiją.

„A. Vaitkaus atšaukimas yra ne dėl praeities, o dėl to, kad jis negalės vykdyti tinkamai ir pilna apimti pareigų ateityje. Dėl praeities, tai rezultatai geri ir aš to neneigiu. A. Vaitkus kaip ir kitų įmonių vadovai, kurie vykdo planus, biudžetus, juos viršija, jis taip pat ir skatinimą už tai gauna ir gavo už praėjusius metus premiją (...) Atšaukimas yra dėl to, ko negali būti ateityje. O dėl įmonės veiklos, tai be abejo ir kalbos nėra, ji turi būti užtikrinta“, - teigė R. Masiulis.

Susisiekimo ministras R. Masiulis pirmadienį pranešė atšaukiantis KVJUD generalinį direktorių A. Vaitkų iš pareigų.

„Šiandien pasirašiau įsakymą dėl atšaukimo Valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus A. Vaitkaus iš pareigų. Šiandien ponas Vaitkus pranešė apie savo atsišalinimą (atšauktą nusišalinimą - ELTA) nuo sprendimų priėmimo tam tikrų bendrovių uoste. Tai verčia reaguoti nedelsiant. Šiandien gavau valdybos nuomonę, valdyba abejoja, kad A. Vaitkus gali pilnavertiškai atlikti savo pareigas. Įvertinus šias aplinkybes A. Vaitkus yra atšaukiamas iš pareigų“, - pirmadienį pranešė R. Masiulis.

Kaip patikino ministras, pirmadienis buvo paskutinė A. Vaitkaus darbo diena. A. Vaitkų laikinai pavaduos uosto infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

ELTA primena, kad R. Masiulis sausį nušalino A. Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai dalyvavo A. Vaitkaus rinkimų kampanijoje.

Vasario pradžioje LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje aprašoma, kaip kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį A. Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą. KVJUD teigia, kad LRT Tyrimų skyriaus parengta publikacija yra tendencinga, šališka bei klaidinanti visuomenę. Dėl to kovo 15 d. kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Vasario 20 d. VTEK pagal gautą prašymą pradėjo tyrimą, ar A. Vaitkus neturėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenų, kurie, esą, paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo A. Vaitkus kandidatuoja į mero pareigas, ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

Po rinkimų, kovo 18 d., A. Vaitkus grįžo vadovauti Klaipėdos uostui, tačiau, kaip Eltai sakė R. Masiulis, jis liko nušalintas nuo sprendimų, susijusių su tomis įmonėmis, su kurių vadovais galimai turėjo neskaidrių ryšių.

Susisiekimo ministras taip pat sakė, kad kyla klausimas, ar A. Vaitkaus pavaldiniai neturi interesų konflikto, jei jie spręs tų įmonių klausimus. Dėl to ministras sakė kreipęsis į VKC, VTEK ir įmonės valdybą, kad jos įvertintų situaciją.

VKC nurodė, kad turi būti siekiama, jog valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą.

VKC teigimu, prieš priimant sprendimą dėl įmonės vadovo skyrimo ar šalinimo, savininkas turėtų konsultuotis su įmonės valdyba, kuri šiuo atveju yra arčiausiai įmonės vadovo ir, kaip teigiama pranešime, gali geriausiai įvertinti susidariusios situacijos įtaką įmonės veiklos perspektyvoms.

KVJUD pirmadienį surengė spaudos konferenciją, skirtą aptarti aktualijas. Joje A. Vaitkus pranešė, kad atšaukė savo nusišalinimą, argumentuodamas, kad tam nėra jokio pagrindo.

„Iš karto po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino rezultatus, kaip naujai išrinktas tarybos narys atnaujinau savo viešųjų ir privačiųjų interesų deklaraciją. Joje aiškiai yra nurodyti ryšiai su visais tarybos nariais. Viskas yra deklaruota viešai, todėl dirbant neliko jokio pagrindo toliau nusišalinti“, - pranešime cituojamas A. Vaitkus.

Iš karto po to apie rengiamą konferenciją pranešė ir Susisiekimo ministerija.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Aplinkos ministras grasina stabdyti finansavimą Sapiegų parkui Vilniuje tvarkyti (6)

Vilniaus miesto savivaldybei neatsižvelgus į Antakalnio bendruomenės kritiką dėl medžių kirtimo...

Dėl prekybos karo su Kinija nukentėjusiems JAV ūkininkams – 16 mlrd. JAV dolerių pagalba

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apie naują 16 mlrd. JAV dolerių vertės pagalbos...

„Revolut“: planai Lietuvoje nesikeičia (1)

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Jungtinės Karalystės finansų startuolis „ Revolut...

Kauno oro uoste laukiama milijoninių investicijų (2)

Antras pagal dydį Lietuvoje tarptautinis Kauno oro uostas planuoja plėsti orlaivių remonto...

Strėlis po jam skirtos baudos paliko „AUGA Group“ valdybą

Linas Strėlis po Lietuvos banko jam paskirtos 200 tūkst. eurų baudos paliko bendrovės „AUGA...

Top naujienos

Ušackas nubraižė naujas Grybauskaitės perspektyvas Europoje (125)

70 Europos Sąjungos lyderių raginant moterį paskirti kitu Europos Komisijos ar Europos Sąjungos...

Viktorijos Siegel mama apie gyvenimo pamokas dukrai: visada sakiau, kad grožis tai atsakomybė, o ne pasididžiavimas (38)

Pažvelgus į Viktorijos Siegel socialinius tinklus, dažnas pasvajoja apie tokį gyvenimą –...

Gyvai / DELFI Diena. Ar verta įsiklausyti į perspėjimus dėl artėjančios krizės ir pagaliau pradėti taupyti vyksta apklausa (13)

Ekonomistai kalba, kad ateinanti krizė bus kitokia, tačiau gyventojai nekreipia dėmesio į kalbas...

Priminė, kuo gali baigtis pamirštas parodyti posūkio signalas

Spėlioti, kokį veiksmą atliks priekyje važiuojantis vairuotojas, nepatinka nė vienam eismo...

Labiausiai ieškomų nusikaltėlių sąraše – dar du lietuviai už graiką siūloma 1 mln. eurų premija (46)

Europos ieškomiausiųjų bėglių sąraše, kurį skelbia Europolas, yra ir du lietuviai: Denas...

Arūnas Milašius. Kliedime apie Lietuvą kosmose, tačiau žagrė toliau kyšo iš kišenės (15)

Kiekvienas save gerbiantis studijos, rašomos gavus ES finansavimą ir brėžiančios Lietuvos...

Žvėryno gyventojai pasibaisėjo medžių genėtojų darbu: lieka ne liepa, o stulpas (12)

Vos prieš keletą dienų nurimus konfliktui dėl medžių kirtimo Vilniaus Sapiegų parke, savo...

Donaldas Trumpas: „Huawei“ yra tai, kas yra labai pavojinga

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmą kartą susiejo ginčą dėl telekomunikacijų įrangos...

Kažkas pabandė „nudžiauti“ naujai steigiamos partijos pavadinimą: įtaria senų bebrų „bajerius“ papildyta (82)

Kažkas nutarė pavogti naujai Aušrinės Armonaitės ir bendraminčių steigiamos Laisvės partijos...

Mirtinai peiliu vyrą Kaune sužalojęs įtariamasis rastas negyvas (21)

Kauno policija penktadienį pranešė radusi vyro, įtariamo mirtinai peiliu sužalojusio žmogų,...