Penktadienį Vyriausybė pritarė 2021 metų valstybės biudžeto projektui, kuriame planuojamos 11,82 mlrd. eurų pajamos ir 16,57 mlrd. eurų išlaidos. Lyginant su gruodį priimtais įstatymais, dar labiau auga planuojamas deficitas. Numatoma, kad jis sudarys 4,75 mlrd. eurų, t. y. 159,45 mln. eurų daugiau nei galiojančiame biudžete.

„Patikslinto biudžeto projekte nurodoma, kad valdžios sektoriaus deficitas šiemet bus gerokai didesnis nei planuota anksčiau ir sieks 8,4 proc. BVP, arba daugiau nei 4 mlrd. eurų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ apibendrino N. Mačiulis.

Jis pridūrė, kad Lietuvos ekonomika viena pirmųjų Europos Sąjungoje jau grįžo ir viršijo prieš krizę buvusį lygį, ir tai įvyko dar net pilnai neatsidarius daugeliui laisvalaikio, sveikatingumo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektorių.

„Pramonė klesti, lietuviškos kilmės prekių eksportas pirmąjį ketvirtį buvo 13,3 proc. didesnis nei prieš metus.

Darbuotojų skaičius jau viršija prieš pandemiją pasiektą piką.

Balandį darbdaviai užregistravo rekordiškai daug laisvų darbo vietų, bet daugelis jų išlieka laisvos – norinčių ir galinčių dirbti jau trūksta.

Vidutinis darbo užmokestis pernai augo dešimtadaliu, šiemet pirmąjį ketvirtį augimas beveik visai nesulėtėjo“, – vardijo jis.|

Ekonomistas dar nurodė, kad tradicinės su valstybės deficitu susijusios priežastys šiuo metu nėra svarbios.

„Tradicinius vertinimas – prasiskolinsime, kas grąžins, kas mokės palūkanas – čia visiškai netinka.

Valstybės skola padidės iki maždaug 50 proc. BVP ir vis tiek išlieka viena mažiausių euro zonoje bei ES. Skolos aptarnavimo išlaidos ir toliau mažės dėl to, kad naujiems poreikiams ir senų skolų grąžinimui skolinamasi už nulines ar neigiamas palūkanas.

Valdžios skolos aptarnavimo išlaidos nukrito iki 0,7 proc. BVP – žemiausią lygį nuo 1997 metų – ir toliau mažės. O ir grąžinti tos skolos niekam nereikės: po 10 ar 20 metų augant nominaliam BVP, skolos reali našta nykstamai mažės, o vyriausybės darys tai ką daro visada – praeities skolas grąžins ne iš mokesčių mokėtojų pinigų, o išleisdamos naujas obligacijas“, – komentavo N. Mačiulis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (99)