„Pastarieji vienos iš keturių prisijungimo prie interneto banko priemonių, t. y. mobiliojo parašo, sutrikimai buvo pašalinti ketvirtadienio vakarą. Šios paslaugos teikėjas Registrų centras patikino banką, kad dėl liūties kilusius sistemos sutrikimus jie išsprendė ir mobiliojo parašo paslauga veikia toliau“, – sakoma „Luminor“ paskelbtame pranešime.

Dėl gedimų Registrų centre iš dalies sutrikus vieno didžiausių šalyje „Luminor“ banko veiklai, LB Priežiūros tarnyba penktadienį nurodė „Luminor“ paaiškinti, kaip jis užtikrina veiklą ir apsaugo klientus nuo galimų sutrikimų.

„Lietuvos bankas laiko netoleruotinu, kad „Luminor“ veikloje itin dažnai pasitaiko įvairių veiklos sutrikimų, kurių metu bankas ne visais atvejais geba tinkamai užtikrinti finansinių paslaugų teikimo savo klientams tęstinumą“, – komentare BNS nurodė Lietuvos bankas.

„Luminor“ sako, kad nepatogumų klientams kilo baigiant duomenų perkėlimo etapą ir į vieningą sistemą perkėlus 50 tūkst. buvusių „Nordea“ klientų duomenis ir sąskaitas.

„Šio svarbaus pokyčio dydis, apimtis ir kompleksiškumas sukėlė nepatogumų kai kuriems mūsų klientams. Šie nepatogumai buvo išspręsti ir mes esame labai dėkingi savo klientams už kantrybę ir supratingumą šiuo laikotarpiu“, – sakoma „Luminor“ pranešime, kuriuo taip pat atsiprašoma klientų už nepatogus.

Trečiadienį LB sulaukė daug „Luminor“ klientų skundų dėl banko veiklos. Jie teigė kelias dienas negalintys prisijungti prie interneto banko su mobiliuoju parašu bei naudotis paslaugomis nuotoliniu būdu, taip pat negalintys susisiekti su banku ir išsiaiškinti sutrikimų priežasčių.

„Luminor“ trečiadienį pranešė, kad jo klientai, naudojantys mobilųjį parašą, dėl sutrikusios Registrų centro veiklos negali prisijungti prie interneto ar mobiliojo banko. Bankas siūlė naudoti kitą prisijungimo ir mokėjimų būdą: „Smart-ID“ arba kodų generatorių.

Anot „Luminor“, jis naudoja mobiliojo parašo sprendimą, tiesiogiai susietą su Registrų centru, o ne mobiliojo ryšio operatoriais. Centras mobilaus e.parašo paslaugą bankui atkūrė ketvirtadienį vakare.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)