Tačiau visuose trijuose bankuose augo vidutinė paskolos suma, rodo BNS surinkti duomenys.

Daugiausia naujų būsto paskolų 2020 metais suteikė „Swedbank” – 579 mln. eurų, tačiau palyginti su 2019 metais, jų suteikta 18 proc. mažiau. SEB banke naujų paskolų portfelis augo 7 proc. iki 414 mln. eurų, o „Luminor“ – net 49 proc. iki 235 mln. eurų. Pastarajame banke labiausiai augo ir vidutinė paskolos suma – 22 proc., tuo metu „Swedbanke“ ji augo 8 proc., o SEB – apie 10 proc.

„Luminor“ pernai išdavė 3,17 tūkst. būsto paskolų – 23 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Banko būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšys sako, jog nepaisant pandemijos, būsto paskolų poreikis pernai augo, smarkiai išaugus ir naujo būsto poreikiui.

„Prasidėjus COVID-19 pandemijai buvo prognozuojama, kad būsto paskolų rinka sulėtės, rezultatai rodo, jog kreditų paklausa kaip tik išaugo. Kai kuriuose Lietuvos regionuose 2020 metais buvo susidurta su problema, kad vystytojai nebespėjo patenkinti naujos statybos butų paklausos", – BNS teigė A. Kvakšys.

Pasak jo, vertinant regioninį pasiskirstymą didelių pokyčių nebuvo – klientai dažniausiai skolinosi butams ir namams didžiuosiuose šalies miestuose ir jų priemiesčiuose įsigyti.

„Swedbank” atstovas spaudai Saulius Abraškevičius sakė, jog pasiskirstymas pagal miestus buvo panašus, kaip ir užpernai – daugiausia sutarčių pasirašyta Vilniuje – apie 48 proc., toliau rikiavosi Kaunas (apie 15 proc.) ir Klaipėda (apie 10 proc.), Šiauliams ir Panevėžiui teko atitinkamai 4 proc. ir 3 proc.

„2020 metais, palyginti su 2019 metais, vidutinė paskolos suma išaugo 8 proc. ir vidutiniškai siekė 73 tūkst. eurų, tačiau pačių paskolų bankas pernai išdavė 18 proc. mažiau nei 2019 metais“, – BNS sakė S. Abraškevičius.

Jo teigimu, vidutinė būsto paskolos trukmė nepakito ir liko 25 metai.

SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė sako, jog būsto paskolų nuosmukis pernai stebėtas tik pavasarį, pirmojo karantino metu.

„Antrasis karantinas (...) pastebimos įtakos skolinimuisi būstui nepadarė ir jo mastas išliko panašus, kaip metų pradžioje ar vasaros mėnesiais. Tai lėmė ir teigiamą visų metų rezultatą, kai paskolų būstui suteikėme daugiau negu 2019 metais“, – BNS teigė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Anot jos, brangiausius būstus pirko vilniečiai – jie vidutiniškai skolinosi 73 tūkst. eurų. Tuo metu Klaipėdos gyventojų vidutinė paskolos suma siekė 57 tūkst., Kauno – 55 tūkst., Šiaulių – 47 tūkst. eurų.

Vidutinė SEB paskolos suma pernai augo maždaug dešimtadaliu, bendra būsto paskolų suma – 7 proc., o sutarčių skaičius ūgtelėjo 3 proc. Vidutinė šių paskolų trukmė pernai siekė 23 metus.

Šiaulių bankas duomenų apie būsto paskolas 2020 metais BNS neatskleidė motyvuodamas tuo, kad įmonės akcijos kotiruojamos biržoje ir šie duomenys dar nėra pristatyti investuotojams ir biržai.

Lietuvos banko duomenimis, per metus – 2020 metų rugsėjo pabaigoje, palyginti su tuo pačiu 2019-ųjų laiku, bendras bankų būsto paskolų portfelis išaugo 8 proc. iki 8,653 mlrd. eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės