aA
„Luminor“ bankas paskelbė savo 2022 m. ketvirtojo ketvirčio rezultatus ir pranešė apie pagerėjusius verslo rezultatus bei išlaikytą paskolų portfelio kokybę. Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, per metus pelnas paaugo 50 mln. eurų – nuo 74,7 mln. eurų 2021 metais iki 124,7 mln. eurų 2022 metais.
„Luminor” banko pelnas per metus išaugo iki 124,7 mln. eurų
© DELFI / Andrius Ufartas

Pranešama, kad neveiksnios paskolos bendroje paskolų portfelio struktūroje sumažėjo iki 1,2 proc., o tai yra geriausias visų laikų rezultatas. „Luminor“ bankas nuosekliai augino paskolų gyventojams portfelį, taip pat buvo lyderis skolinant Baltijos šalių verslui. Indėliai banke ketvirtąjį ketvirtį išaugo beveik 400 mln. eurų.

Baltijos šalyse ketvirtąjį ketvirtį ir toliau buvo fiksuojami aukščiausi infliacijos rodikliai euro zonoje. Ekonomikos perspektyvos išlieka neaiškios, todėl metų pabaigoje sumažėjo naujų paskolų paklausa. Paskutinį metų ketvirtį bankas padidino grynąsias pajamas iš palūkanų, nes palūkanų normos padidėjo po laikotarpio, kuomet buvo ypač žemos.

Ketvirtojo ketvirčio banko grynasis pelnas siekė 40,3 mln. eurų. Palyginus su 2021 m. ketvirtuoju ketvirčiu, tokius rezultatus lėmė 32 mln. eurų išaugusios pajamos ir 2,5 mln. eurų padidėjusios išlaidos. Banko normalizuota kapitalo grąža pagerėjo iki 12,3 proc. (2021 metais ketvirtojo ketvirčio rodiklis buvo 6,9 proc.). Banko likvidumo ir kapitalo pozicijos išlieka stiprios. Ketvirčio pabaigoje „Luminor“ bendrojo kapitalo pakankamumo rodiklis siekė 19,4 proc.

Kaip informuojama, „Luminor“ bankas pagrindinį dėmesį skyrė IT sistemoms tobulinti. Planuojama ir toliau šiai sričiai skirti daug dėmesio – bankas investuos į IT sistemų našumo gerinimą. Bankas taip pat tęsė darbus, siekdamas įgyvendinti aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. Environmental, Social and Governance, ESG) ambicijas.

Per metus pelnas paaugo 50 mln. EUR – nuo 74,7 mln. EUR 2021 metais iki 124,7 mln. EUR 2022 metais. Lyginant su 2021 metais, jis kito 66,9 proc. 2022 m. rezultatus daugiausia lėmė grynųjų pajamų iš palūkanų pagerėjimas dėl padidėjusio EURIBOR ir efektyvumo didinimo.

Peter Bosek
Peter Bosek
© Įmonės nuotr.

„Žvelgdamas į praėjusius metus, didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad „Luminor“ Baltijos šalyse padėjo beveik 9 tūkst. namų ūkių įsigyti būstą. Padidinome kreditavimą Baltijos šalių įmonėms įvairiuose sektoriuose ir padėjome klientams prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Taip pat ėmėmės veiksmų siekdami tapti tvaresniu verslu ir pasidalinome šia patirtimi su savo klientais.

Klientų patirties ir paslaugų kokybės gerinimas yra svarbiausias šių metų prioritetas, todėl ir toliau daug investuosime, kad įgyvendintume šiuos savo tikslus. Šiais metais gautas didesnes pajamas reinvestuosime į IT sistemas ir technologijas, išplėsime IT komandas.

Nors stebime didelę infliaciją ir neaiškias pasaulio makroekonomikos perspektyvas, esame įsitikinę, kad Baltijos regionas yra stiprus. Mes ir toliau stengsimės padėti išlaikyti palankią situaciją savo klientams – tiek asmenims, tiek įmonėms. Taip pat noriu padėkoti mūsų darbuotojams, kurie praėjusiais metais dar kartą demonstravo savo atsidavimą ir ištvermę“, – komentavo „Luminor“ banko generalinis direktorius Peteris Bosekas

„Laikotarpis išsiskyrė labai aukšta infliacija visose trijose Baltijos šalyse ir išaugusia įtampa tiek įmonėse, tiek namų ūkiuose. Kita vertus, vartotojų nerimas kol kas neatsispindi jų finansuose ir pagrindiniai verslų veiklos rodikliai metų pabaigoje išliko stebėtinai stabilūs.

Galima sakyti, kad metus užbaigėme labiau susitelkę ir gana geros finansinės būklės, todėl Baltijos šalys galimiems iššūkiams 2023 metais yra gerai pasirengusios. Savo ruožtu, bankas ir toliau išliks aktyvus ir bendradarbiaujantis su savo klientais“, – pridėjo „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus.

www.DELFI.lt
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Nova Post“ atidarė pirmąjį skyrių Vilniuje

Lietuva tapo jau antrąja Europos šalimi, kurioje atidaromi „Nova Post“ filialai, pranešė įmonė.

„Iki“ skelbia, kaip dirbs per Velykas: veiks trys parduotuvės

Prekybos tinklas „Iki“ skelbia, kad Velykų sekmadienį, balandžio 9-ąją, įprastos...

Gruževskis: Lietuva gali turėti 3 mln. žmonių, tačiau tam reikia nebijoti pigios darbo jėgos

Lietuvoje 2050 m. gali gyventi 3 mln. eurų žmonių, tačiau tam būtina jau dabar imtis...

Konkurencijos taryba: solidarumo įnašas bankams gali iškreipti konkurenciją (2)

Konkurencijos taryba ( KT ) mano, kad siūlomas laikinasis solidarumo įnašas bankams gali...

Laikinai stabdomas pašto siuntų gabenimas į Rusiją

Lietuvos paštas informavo laikinai stabdantis pašto siuntų, kuriose siunčiami daiktai, siuntimą...

Top naujienos

Skeptiškai vertina kalbas apie konservatorių nesėkmę: supraskim, ko siekia ši partija (6)

Nors nemažai partijų skelbia laimėjusios Savivaldybių tarybų ir merų rinkimus, lyderystės...

Po išduoto arešto orderio Putinas Europoje sulaukė užtarėjo (9)

Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pareiškė, kad Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT)...

Kremliaus žiniasklaida jau įvertino Benkunską (2)

Vilniaus meru išrinktas politikas, kuris yra pavadinęs Maskvos namus „šnipų tašku“, rašo...

Su Xi Jinpingu susitikęs Putinas: šiek tiek pavydime (3)

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas priėmė Kinijos lyderį Xi Jinpingą. Kremliaus...

Dalininkai maukšlinasi šalmus: rinkimų įsiūbuotame Utenos klube „griūva dangus“ (2)

Artėjant valdžios perdavimo estafetei Utenoje du ilgamečiai bendražygiai iš „Juventus“...

Pranas Šarpnickis

Lietuvis generolas, už kurio galvą buvo pažadėta tūkstančiai aukso rublių: kaip jam pavyko suburti kariuomenę ir dėl ko jo bijojo tiek savi, tiek svetimi (4)

Povilas Plechavičius iki 1918 m. lapkričio 15 d. buvo niekam nežinomas carinės armijos...

Pasirašyti dokumentai, apie kuriuos nežinojo net Vyriausybė: Anušauską savi kaltina slapta nusileidus vokiečiams (7)

Naujas ginčas dėl aistras keliančios vokiečių brigados – konservatoriai kaltina savo ministrą...

Įvertino Putino ir Jinpingo susitikimą: panašu, Kinija nuošalyje neliks (12)

Rusijoje Vladimiras Putinas priims Kinijos vadovą Xi Jinpingą. Politologo teigimu, nepaisant...

Karas Ukrainoje. Prieš Xi Jinpingo vizitą Maskvoje – aiški žinia iš Ukrainos analitikai: Rusijos vadovybė – neviltyje (1)

Pirmadienį , kovo 20 d., Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys Ukrainos...