Lietuvos bankas (LB) leido „Blackstone“ ir Abu Dabio investavimo institucijai (ADIA), kartu veikiančioms per Britų karūnai priklausančioje Džersio saloje registruotą „Braavos Bidco Limited“, netiesiogiai įsigyti kontrolinį „Luminor investicijų valdymo“ akcijų paketą bei daugiau kaip penktadalį „Luminor lizingo“ akcijų.

Valdymo įmonės „Luminor investicijų valdymas“ 60,1 proc. akcijų paketą „Blackstone“ ir ADIA ketina netiesiogiai įsigyti iš naujo netiesioginio šios įmonės akcininko „Luminor Holding“, kurio netiesioginiam 100 proc. „Luminor investicijų valdymo“ akcijų įsigijimui LB taip pat neprieštaravo. Įvykus sandoriams, po 19,95 proc. „Luminor investicijų valdymo“ akcijų taip pat netiesiogiai įsigytų „Nordea Baltic“ ir „DNB Baltic Invest“.

LB taip pat leido „Blackstone“ ir ADIA netiesiogiai įsigyti daugiau kaip 20 proc. vartojimo kredito davėjo „Luminor lizingas“ įstatinio kapitalo iš naujojo netiesioginio pastarosios įmonės akcininko „Luminor Holding“. Tuo pačiu „Luminor Holding“ leista netiesiogiai įsigyti 100 proc. „Luminor lizingo“ akcijų.

Tiesioginis „Luminor investicijų valdymo“ ir „Luminor lizingo“ akcininkas yra Estijoje registruotas „Luminor Bank“, kurio 60 proc. akcijų už 1 mlrd. eurų perka „Blackstone Group“ ir jos vadovaujamas konsorciumas. Europos Komisija (EK) šiemet sausį suteikė leidimą šiam sandoriui, tačiau jam dar turi pritarti Europos Centrinis Bankas (ECB).

Pernai rugsėjį skelbta, kad užbaigus sandorį „Nordea“ ir DNB išlaikys po 20 proc. „Luminor Bank“ akcijų ir toliau dalyvaus banko valdyme. „Blackstone” taip pat pasiekė išankstinį susitarimą įsigyti likusį 20 proc. akcijų paketą iš „Nordea“ per artimiausius keletą metų.

„Luminor“ buvo įkurtas 2017 metais, sujungus „Nordea“ ir DNB bankų veiklą Baltijos šalyse. Estijoje įkurta banko būstinė valdo banko skyrius Lietuvoje ir Latvijoje.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės