Beveik 200 tonų sveriantis įrenginys ketvirtadienį Šiaulių transformatorių pastotėje bus pakrautas ant platformos tipo puspriekabės ir parengtas kelionei į Ukrainą. Iš Šiaulių jis bus išvežtas į Klaipėdą, o Ukrainą pasieks jūrų keliais per Rumuniją.

„Ruošdamiesi sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais atnaujiname savo tinklą ir įrangą, todėl turime nebenaudojamos, tačiau vis dar gerai veikiančios įrangos. Ji bus naudinga Ukrainos perdavimo sistemos operatorei „Ukrenergo“ atstatant Rusijos atakų metu nuniokotą elektros energetikos infrastruktūrą. Ir toliau padėsime kovojantiems ukrainiečiams, kad jie gyventų šilčiau ir šviesiau“, – pranešime teigia „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

„Suprantame padėties rimtumą Ukrainoje ir stengiamės partneriams padėti visais įmanomais būdais“, – sako jis.

„Litgrid“ Ukrainai siunčia autotransformatorių

Šis 1980-aisiais pagamintas autotransformatorius keičia elektros įtampą iš perdavimo tinkle naudojamos 330 kV įtampos į 110 kV ar skirstymo tinkle naudojamą 10 kV įtampą, o žemesnės įtampos elektros energija toliau perduodama vartotojams. Anot „Litgrid“, autotransformatoriai yra pagrindiniai ir brangiausi perdavimo tinklo transformatorių pastočių įrenginiai.

Beveik 200 tonų sveriantis transportavimui paruoštas autotransformatorius yra trijų metrų pločio, penkių metrų aukščio ir dešimties metrų ilgio. Prieš transportuojant buvo nuardytos išorinės jo dalys, išleista maždaug 95 tonos jame buvusios izoliacinės alyvos, kuri buvo supilta į transportavimui tinkamas talpas.

„Litgrid“ Ukrainai siunčia autotransformatorių

Tokio tipo transformatoriaus rinkos vertė siekia daugiau kaip 2 mln. eurų.

Autotransformatorių kartu su kita elektros ir dujų perdavimo tinklų atstatymui skirta įranga praėjusiais metais kaip paramą Ukrainai skyrė „EPSO-G“ grupės bendrovės „Litgrid“ ir „Amber Grid“.

Sulaukusi „Ukrenergo“ pagalbos prašymo, „Litgrid“ jau skyrė 110–330 kV pirminius įrenginius: izoliatorius, kombinuotus matavimo transformatorius, srovės transformatorius jungtuvus ir skyriklius.

Bendra pernai „Litgrid“ suteiktos paramos vertė sudarė apie 2,4 mln. eurų.

Parama Ukrainos energetikos infrastruktūros įmonėms surinkta ir vežama padedant Lietuvos Respublikos ambasadai Ukrainoje, Energetikos ir Susisiekimo ministerijoms. Pagalba Ukrainai perduodama per nevyriausybinę organizaciją „Blue / Yellow“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją