„Pasirinktos priemonės nėra radikalios ir tai turėtų leisti sėkmingiau telkti platesnį politinį palaikymą. Visi esminiai siūlymai yra paremti tarptautinėmis rekomendacijomis, o tai turėtų mažinti politines spekuliacijas svarstant siūlomus pakeitimus. Pertvarka bus sėkminga, jei bus gebėta išlaikyti balansą tarp patrauklių ir mažiau populiarių, bet reikalingų siūlymų“, – Eltai teigė M. Lingė.

Reaguodamas į koalicijos partnerių kritiką tam tikriems pasiūlymams, kaip nekilnojamo turto (NT) mokestį, konservatorius pabrėžė, kad negalima iš reformos „ištraukti tik patinkančius siūlymus ir lengvinti palengvinimus“, bet, anot jo, svarbu matyti ir tvarų subalansuotą augimo tikslą.

„Norint sėkmingai gydyti, reikia ne tik vitaminus ir saldžias mikstūras gerti, bet ir vieną kitą kartesnę piliulę nuryti“, – sakė jis.

Galiausiai M. Lingė pažymėjo, kad dabar laukia mokestinių pakeitimų derinimo etapas, tačiau prabangos stoviniuoti su reforma jau nėra, nes kadencija persivertė į antrąją pusę.

„Procesas tik prasideda – laukia derinimo su institucijomis ir visuomene Vyriausybėje, vėliau procesas Seime, kurio metu, tikiu, netrūks galimybių išgirsti įvairius požiūrius ir įvertinti teikiamus siūlymus. Buldozerio nekursime, bet stengsimės judėti į priekį saugiu ir užtikintu greičiu“, – aiškino BFK pirmininkas.

„Stoviniavimui prabangos nebeturime: kadencija persivertė į antrą pusę, o apie kai kurių teisingumą užtikrinančių sprendimų būtinybę kalbama jau dešimtmečius“, – tikino jis.

ELTA primena, kad Vyriausybės pristatytoje mokesčių reformoje numatoma peržiūrėti pajamų mokesčio tarifus perskirstant mokesčio naštą tarp su darbo santykiais susijusių pajamų ir kitų rūšių aukštesnių pajamų, keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas, peržiūrėti mokesčių lengvatas, keisti individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą apmokestinimo tvarką.

Taip pat siūloma peržiūrėti smulkiojo verslo apmokestinimo kriterijus, suteikti visam verslui teisę taikyti momentinį tam tikro ilgalaikio turto nusidėvėjimą, pratęsti papildomiems 5 metams pelno mokesčio lengvatas investiciniams projektams ir filmų gamybai. Taip pat norima nustatyti teisingesnį pelno mokesčio apskaičiavimą.

Siūloma sukurti investicinės sąskaitos priemonę, smulkiojo verslininko sąskaitą, numatyti automatinį pajamų mokesčio deklaracijos pateikimą, padidinti registravimosi pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat siekia savarankiškai dirbantiems asmenims užtikrinti didesnes socialines garantijas, plėsti nedarbo socialinio draudimo sistemos aprėptį, nustatyti minimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką, pakeisti maksimalų nedarbo socialinio draudimo išmokų dydį. Jau anksčiau pristatyti pasiūlymai dėl žaliųjų akcizų ir nekilnojamojo turto mokesčio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės