Bendrovės „Tavo sporto akademija“ valdomas sporto klubas „Get Fit“ Vilniaus Mindaugo g. veiklą pradėjo 2020 m. gegužės viduryje. Šių metų vasarą klubas dar skelbė ieškantis trenerių, pardavinėjo abonementus, tačiau rugsėjį jo lankytojai sulaukė laiškų, kad patalpų savininkai savavališkai nutraukė nuomos sutartį ir pakeitė spynas, todėl veikla laikinai nutraukiama.

Socialiniuose tinkluose „Get Fit“ sporto klubo lankytojai dalijasi įtarimais, kad klubo valdytojai žinojo apie artėjančią veiklos pabaigą, tačiau to nepaisydami vis tiek ir toliau pardavinėjo abonementus.

„Sumokėjau penktadienį, o pirmadienį užsidarė“, – rašo vienas „Get Fit“ klientas. „Mano vyras ką tik sumokėjo už pusmetį, o po savaitės klubo neliko“, – priduria kita moteris.

Treniruotes „Get Fit“ klube lankiusi vilnietė Inga Delfi sako, kad tiek ji, tiek kiti nukentėję gyventojai ne kartą bandė kreiptis į klubo valdytojus, reikalavo grąžinti pinigus, bet liko nieko nepešę.

„Bent aš nebesitikiu susigrąžinti pinigų. Pusiau džiaugiuosi, kad praradau tik 120 eurų, nes žinau, kad yra žmonių, kurie prieš pat klubo uždarymą pirko metinius abonementus, kainavusius apie 900 eurų. Tai jau reikšmingos sumos, tad kitų gaila labiau“, – sako Inga.

Ji surašė skundą Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VVTAT), tačiau neturi daug vilčių, jog ši institucija padės.

Teismo argumentai neįtikino


Tuo metu VVTAT Delfi nurodo, kad yra sulaukusi apie 10 vartotojų prašymų dėl sporto klubo „Get Fit“. Vartotojai nurodė, jog bendrovė, atsisakiusi suteikti įsigytas paslaugas, negrąžina sumokėtų pinigų. VVTAT gautus vartotojų prašymus nagrinėja neteismine skundų nagrinėjimo tvarka.

„VVTAT yra gavusi bendrovės informaciją, jog patalpų, kuriose buvo vykdyta sporto klubo veikla, savininkas vienašališkai nutraukė patalpų nuomos sutartį, todėl bendrovė nebegali patekti į patalpas. Dėl tokių patalpų savininko veiksmų UAB „Tavo sporto akademija“ kreipėsi į teismą, todėl šiuo metu negali vykdyti finansinių įsipareigojimų“, – komentuoja VVTAT.

Bendrovės „Tavo sporto akademija“ vadovas Justas Vaičiulionis Delfi tikina, kad Mindaugo g. esančias sporto klubo patalpas valdanti bendrovė „Skuba RE“ nuomos sutartį nutraukė neteisėtai. Dėl to buvo kreiptasi į teismą, posėdis numatytas gruodžio mėnesį.

Tiesa, vieną teisinę kovą „Tavo sporto akademija“ jau pralaimėjo. Ši bendrovė Vilniaus apygardos teismo prašė įmonei „Skuba RE“ pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, t. y. leisti ir toliau netrukdomai naudotis sporto klubo patalpomis. Tačiau teismas tokį prašymą atmetė.

Nagrinėjant šį prašymą paaiškėjo, kad „Tavo sporto akademija“ už patalpų nuomą yra įsiskolinusi daugiau kaip 47 tūkst. eurų. Įmonė šios skolos neginčija, tačiau tikina, kad dėl to nuomos sutartis turėjo ne būti nutraukta, o tik pakeistos jos sąlygos.

Sporto klubo valdytoja teismui nurodė, kad skola susidarė dėl nepalankių aplinkybių – koronaviruso pandemijos ir aukštų elektros kainų. Bendrovė tikino, kad savo įsipareigojimus įvykdytų iki kitų metų birželio.

Vis dėlto „Skuba RE“ atkirto, kad nuomos sutartis buvo sudaryta jau per pandemiją, tad nuomininkas šią aplinkybę turėjo įvertinti, o elektros kainos jau kurį laiką nebesilaiko aukštumose, tad negali trukdyti vykdyti įsipareigojimų.

Pastarieji argumentai Vilniaus apygardos teismui pasirodė įtikinamesni, todėl prašymas taikyti laikinąsias apsaugos priemones buvo atmestas. Kitą mėnesį „Tavo sporto akademija“ vėl bandys įrodinėti, kad nuomos sutartis buvo nutraukta neteisėtai.

Bando ieškoti išeities


„Tavo sporto akademijos“ vadovas Justas Vaičiulionis sako situacijos plačiau komentuoti nenorintis, kol vyksta teisminiai procesai. Jo teigimu, būtent nesibaigę teismai kol kas neleidžia sporto klubo abonementų turėtojams grąžinti ir už juos sumokėtų pinigų.

Tuo metu bendrovė „Skuba RE“ jau rado naują patalpų nuomininką. Skelbiama, kad netrukus Mindaugo gatvės patalpose duris atvers sporto klubas „Sport Gates“.

Su „Skuba REDelfi susisiekti nepavyko, o J. Vaičiulionis sako, kad naujasis sporto klubas galbūt priims ir „Get Fit“ abonementų turėtojus.

„Kol kas naujienų neturime, bet tikimės greitai turėti. Ieškome būdo, kaip tiems žmonėms galėtume kompensuoti abonementus. Bandome tartis, kad juos įleistų naujas sporto klubas, kuris atsidarys vietoje mūsų“, – teigia pašnekovas.

2020 m. „Get Fit“ sporto klubą valdanti bendrovė „Tavo sporto akademija“ gavo 261 tūkst. eurų pajamų ir patyrė 126 tūkst. nuostolių. 2021-aisiais jos pajamos išaugo iki 299 tūkst. eurų, o buvusius nuostolius pakeitė 6,3 tūkst. eurų pelnas. Finansinės ataskaitos už praėjusius metus įmonė nėra pateikusi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją