„Galiu patvirtinti, kad administratorius tokį prašymą yra gavęs“, – BNS patvirtino laikinajam administratoriui atstovaujančios viešųjų ryšių agentūros „INK agency“ projektų vadovas Giedrius Galdikas.

Prašymą R. Proscevičius pateikė praėjusį penktadienį. Su juo BNS susisiekti nepavyko.

„Lifosos“ administratorė – nemokumo administravimo bendrovė „Finance Guru“ su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“ darbą bendrovėje pradėjo gegužės 24-ąją. G. Galdiko teigimu, šiuo metu įprastu režimu jau dirba apie 270 darbuotojų.

Praėjusią savaitę portalas 15min.lt skelbė, kad administratoriaus įgaliotas asmuo Egidijus Kaselis paprašė išplėsti įgaliojimus numatant teisę pačiam priimti sprendimus ir laikinai sustabdyti įmonės vadovo, valdybos ir akcininkų susirinkimo įgaliojimus.

Vyriausybei ir žvalgybos tarnyboms adresuotame rašte, kurio kopiją gavo 15min.lt, administratorius suabejojo, ar „Lifosos“ vadovybės sandoriai atitinka Rusijai įvestų sankcijas ir gali būti ekonomiškai nenaudingi, o įmonės vadovai neteikia visų reikiamų duomenų.

Taip pat išreikšta nuomonė, kad „Lifosos“ veikla iki šiol smarkiai integruota į Rusijos oligarchų valdomos „EuroChem“ grupės veiklą.

Laikinasis administratorius taip pat rašo, kad administratoriui nebuvo perduota nė viena įmonės valdymo organo kompetencija ar funkcijos, be to, įmonės vadovybė ne kartą išreiškė poziciją, kad jai jokios tarptautinės sankcijos netaikomos ir jiems nesuprantamos, taigi, įmonės veikla apskritai neturėtų būti ribojama.

„Administratorius laikosi pozicijos šio klausimo viešai neaptarinėti“, – sakė G. Galdikas.

Finansų ministerija BNS patvirtino, kad administratorius ir „Lifosos“ vadovybė dar neveikia kaip viena komanda, o dėl susidariusios situacijos bendraujama su abiem pusėmis.

„Matome, kad įmonės vadovybė ir laikinasis administratorius dar neveikia kaip viena komanda. Žinome ir apie įmonės vadovo pateiktą prašymą pasitraukti iš pareigų. Bendraujame su visomis šalimis ir tikime, kad galima situaciją spręsti be drastiškų veiksmų bei kad jų bendras interesas yra dirbti kartu ir taip pasiekti geriausią rezultatą“, – teigiama trečiadienį ministerijos BNS atsiųstame komentare.

ES kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“ (dabar „EuroChem Europe“), kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“. „EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat esą nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas.

„Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė kovo viduryje pranešė, kad A. Melničenka savo akcijas perrašė žmonai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją