Pagal planą įmonė pagrindinę veiklą planuoja atnaujinti gavusi pirmąjį fosfatinės žaliavos krovinį, tačiau sandoriai dėl jų įsigijimo dar nepatvirtinti, teigia laikinosios administratorės – bendrovės „Finance Guru“ – įgaliotas asmuo Egidijus Kaselis.

„Didžiausias iššūkis įmonės administracijai šiuo metu yra suderinti produkcijos pardavimo ir fosfatinės žaliavos pirkimo sandorius, kurių teikimo tvirtinti laikinasis administratorius vis dar laukia. Tik patvirtinus ir sudarius šiuos sandorius bus įmanomas pagrindinės gamybinės veiklos tvarus atnaujinimas“, – pranešime sakė E. Kaselis.

Anot pranešimo, šiuo metu vertinami nauji per 15 mln. eurų vertės sandoriai, o daugiau nei 7,2 mln. eurų vertės „Lifosos“ produkcijos pardavimo sandoriams laikinasis administratorius jau yra pritaręs.

Veiklos atnaujinimo plane, be kitų priemonių, numatytos rizikos dėl atsiskaitymų, sankcionuotų ar su jais susijusių asmenų galimo neteisėto poveikio.

„Laikinasis administratorius privalo užtikrinti, kad iš įmonės sandorių jokios naudos negautų sankcionuoti bei su jais susiję asmenys, todėl tam yra skiriamas didžiausias laikinojo administratoriaus bei jo teisininkų ir finansų specialistų komandos dėmesys“, – teigiama pranešime.

Kada sandorių vertinimas bus baigtas, kol kas negalima pasakyti, teigia administratoriaus atstovas.

„Šiandien to pasakyti negalima“, – BNS pirmadienį sakė Giedrius Galdikas.

E. Kaselis „Lifosos“ veiklos planą pasirašė birželio 23-iąją, jis parengtas atsižvelgus į bendrovės vadovų pastabas bei pasiūlymus bei pateiktas Finansų ministerijai, pranešė administratorė.

„Planas yra paremtas pirmiausia pačios įmonės administracijos siūloma gamybos struktūra bei administratoriaus pasiūlytomis esminių įmonei rizikų valdymo priemonėmis, kurioms „Lifosa“ vadovai taip pat neprieštaravo“, – pranešė „Finance Guru“.

Šiuo metu įprastu režimu dirba apie 270 „Lifosos“ darbuotojų, užsitikrinus fosfatinės žaliavos tiekimą, į darbą iš prastovų galės grįžti apie 70 proc. visų darbuotojų, vėliau planuojama dar labiau išplėsti gamybą, teigia administratoriaus atstovas.

Pagal anksčiau bendrovės paruoštą planą nuo birželio ji turėjo atnaujinti monokalcio fosfato gamybą, vykdyti pardavimus bei apsirūpinti būtiniausiomis žaliavomis bei sugrąžinti į darbą 50-60 proc. darbuotojų, o liepą, atnaujinus ir pagrindinės produkcijos – diamonio fosfato – gamybą, „Lifosa“ galėtų dirbti 90 proc. pajėgumu.

Iki sankcijų taikymo bendrovėje dirbo 1030 darbuotojų, šiuo metu jų yra 985, rodo „Sodros“ duomenys.

Bendrovės generalinis direktorius Rimantas Proscevičius, birželio 10-ąją pateikęs prašymą trauktis iš pareigų, jas eis iki liepos 1-osios.

Nemokumo administravimo bendrovė „Finance Guru“ su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“ darbą „Lifosoje“ pradėjo gegužės 24-ąją, jos užduotis – užtikrinti įmonės veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų.

ES kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“ (dabar „EuroChem Europe“), kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“. „EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat esą nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas.

„Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė kovo viduryje pranešė, kad A. Melničenka savo akcijas perrašė žmonai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją