Prie šio laiško prisidėjo ir Čekijos, Liuksemburgo, Belgijos, Latvijos, Švedijos, Airijos ir Lenkijos vadovai, pranešė Prezidentūra.

„Valstybių narių vadovai laiške pabrėžia, kad ES turi rodyti lyderystę skaitmeninimo srityje, diegdama inovacijas, kurdama naujas technologijas ir skatindama partnerystes tarp privataus ir viešojo sektoriaus. Kartu ES turi stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, išlaikydama ir plėsdama technologinius ir rizikų valdymo pajėgumus“, – teigia Prezidentūra.

Jos teigimu, laiške taip pat rašoma, kad ES turi užtikrinti mokslinių tyrimų ir inovacijų komercializavimą bei ypatingą dėmesį skirti darbuotojų mokymui ir perkvalifikavimui, jeigu nori įgyti konkurencinį pranašumą pasaulyje.

„Europos lyderių nuomone, svarbu užtikrinti, kad ES taptų atsakingos skaitmeninės transformacijos lydere. Europos konkurencingumas turėtų būti pagrįstas efektyviu, patikimu, skaidriu, saugiu ir atsakingu duomenų naudojimu, atitinkančiu bendras ES vertybes“, – rašoma pranešime.

Anot laišką pasirašiusių valstybių vadovų, ES bendroji rinka išlieka esmine ekonominio atsigavimo, gerovės, Europos verslo produktyvumo ir konkurencingumo sąlyga. Bendrosios skaitmeninės rinkos sukūrimas leistų pašalinti kliūtis prekybai prekėmis ir paslaugomis internetu ir užtikrintų laisvą duomenų judėjimą.

Laiškas išsiųstas rengiantis kovo 25–26 dienomis vyksiančiai EVT sesijai, kurios metu be pandemijos, padėties Viduržemio jūros rytuose ir ES santykių su Rusija bus aptariami ir ES vidaus rinkos, pramonės politikos ir skaitmeninės pertvarkos klausimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos