Vien per gruodžio mėnesį verslas „Sodrai“ sumokėjo 7,5 mln. Eur skolos – 5 proc. visos skolos, kai iki tol mėnesio vidurkis buvo 3,5 mln. Eur. Daugiau skolos įmonės buvo padengę tik birželio mėn. – 9 mln. Eur.

Žemos rizikos įmonių skaičius per metus išaugo 21 proc., jos sudaro daugiau nei pusę reitinguojamų įmonių. Dar 40 proc. įmonių rizika vertinama kaip vidutinė. „Tai įmonės, su kuriomis bendradarbiavimas partneriams nesukelia rūpesčių, jos yra patikimos, išlaikančios stabilią padėtį arba augančios, – komentuoja „Scorify“ verslo sprendimų vadovė Jurga Tamašauskaitė.

„Toks aukštas patikimų įmonių skaičius ir jų dalis rodo, kad įmonės per metus atkūrė savo finansinius srautus, augino darbuotojų skaičių, mažino skolas. „Sodros“ skolos mokėjimo tempas taip pat signalizuoja, kad įmonės turi resursų padengti savo įsipareigojimus ir naujus metus pasitinka dar labiau sustiprėjusios“, – pranešime pažymi ji.

Statybų sektorius per metus grįžo į rizikingiausių sektorių viršūnę, nors ir šiek tiek su mažesne rizika, tuo tarpu antri buvę laisvalaikio bei poilsio verslai savo riziką pernai ženkliai sumažino, ir iškrito iš aukštos rizikos sektorių trejetuko. Čia ir toliau yra apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos bei atsirado naujas sektorius – elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo įmonės, kurių kredito rizikos augimas neabejotinai buvo įtakotas sukrėtimų energetikos sistemoje.

Likviduojamų įmonių – beveik 3 kartus daugiau

Pernai metais bankrotų skaičius augo 50 proc. iki 1100 įmonių, tačiau likviduojamų įmonių skaičius šovė į aukštumas iki 13 tūkst. palyginti su 5 tūkst. 2021 metais. Gruodžio mėn. likviduojamomis paskelbta 1250 įmonių, ir tai yra didžiausias skaičius nuo pernai metų balandžio mėn., kai likviduojama buvo 2100 įmonių. „Duomenys rodo, kad dažniausiai įmonių likvidavimą inicijuoja valstybės institucijos, tačiau tai daro ir patys savininkai, nematydami savo verslui perspektyvų“, – komentuoja J.Tamašauskaitė.

Darbuotojus laimi IT sektorius

Darbuotojų skaičius, 1,45 mln. piką pernai pasiekęs rugpjūčio mėn., į metų pabaigą šiek tiek sumenko, tačiau vis tiek įmonės metus baigė su 1,5 proc. daugiau darbuotojų nei 2021.

Apdirbamojoje pramonėje šiuo metu dirba 219 tūkst. darbuotojų – 1,2 proc. mažiau nei pernai, prekyboje – 218 tūkst. darbuotojų ir 0,8 proc. mažiau nei pernai, tačiau transporto įmonėse darbuotojų skaičius augo 4,6 proc. iki 161 tūkst. Transporto įmonės nuo pat metų pradžios stabiliai augino savo darbuotojų skaičių, skelbiama pranešime.

„Neramina jau kelis metus besitęsiantis darbuotojų skaičiaus mažėjimas žemės ūkio veiklose – per metus ūkiuose dirbančiųjų sumažėjo 5 proc. Tai gali signalizuoti iššūkius pritraukiant darbuotojus, tačiau taip pat ir ūkių stambėjimą bei struktūrinius pokyčius“, – komentuoja „Scorify“ atstovė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją