Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, apdovanojimus nugalėtojams įteikė ir sveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Konkursas „Lietuvos Eksporto Prizas“ rengiamas jau 18 metus, siekiant plėtoti Lietuvos įmonių pagamintos produkcijos, atliekamų darbų ar teikiamų paslaugų eksportą, vertinti bei viešinti šio proceso tendencijas bei panaudoti tam palankias sąlygas. Konkurso nugalėtojai kiekviename regione išrenkami vertinant įmonių pajamų augimo dinamiką, eksporto apimtis, naujų rinkų rodiklius, žmogiškųjų resursų plėtrą ir t.t.

Renginio metu taip pat buvo apdovanota kasmetinio „Lietuvos metų verslininkė / vadovė“ konkurso nugalėtoja. Ja tapo p. Audronė Kisielienė – „Radviliškių kaimo kepykla“ savininkė ir vadovė.

„2018 metai buvo vieni iš geriausių įmonės veiklos metų. Per 23 darbo metus keitėsi kepyklos pavadinimas, bet savininkai, veiklos esmė nesikeitė – atsigręžimas į praeitį, į tai, kas yra amžina, kas buvo daroma tėvų, senelių, o dabar naujos kartos. Vesdami edukacinius užsiėmimus savo pirkėjus – duonos valgytojus supažindiname su senosiomis duonos kepimo tradicijomis, populiariname lietuvišką duoną Europos šalyse. Tikiu, kad tęsdami senąsias duonos kepimo tradicijas, nesugadinsime duonos, kaip Lietuvos simbolio, įvaizdžio“, – pažymėjo Lietuvos metų verslininke išrinkta p. A. Kisielienė.

Šis konkursas organizuojamas, skatinant moterų verslumą ir taikant tarptautinėje verslo bendruomenėje pripažintas normas, tarp jų ir verslo etikos, bei siekiant viešinti šio proceso tendencijas.

Apdovanojimų ceremonijoje už svarų indėlį stiprinant šalies ūkį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos garbės ženklais – sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ taip pat įvertinti ir nusipelnę šalies regionų verslininkai bei asmenys, kurie labiausiai prisidėjo prie verslo sąlygų gerinimo. Garbės ženklai įteikti Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentui, „Lietpak“ vadovui dr. Pranui Kizniui, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos nariui, „Gulbelė“ vadovui Arūnui Tarnauskui, ilgamečiam Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos nariui, „Putokšnis“ valdybos pirmininkui Alvydui Stulpinui, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto mecenatui, „Stigma“ generaliniam direktoriui Alfredui Zigmantui.

„2018 metai mūsų įmonei buvo labai intensyvūs ir produktyvūs – patekome į 3-tuką tarp stipriausių įmonių Transporto sektoriuje reitinguose „Sektorių lyderiai“, sudalyvavome 2 tarptautinėse logistikos parodose, įsigijome naujų vilkikų, per metus komanda užaugo net 3 kartus. Labai džiaugiamės šiuo apdovanojimu – iš vienos pusės jis įrodo, kad tai, ką darome, darome teisingai, o iš kitos pusės mus įpareigoja ne tik išlaikyti esamus rezultatus, bet siekti dar daugiau“, – sakė „Integre Trans“ vadovė Žana Kel.

„Marijampolės pieno konservai“, l. e. p. direktoriaus Rimanto Varkulevičiaus teigimu, įmonei 2018 metai buvo labai darbini ir, nepaisant rinkų nestabilumo, pavyko išlaikyti įmonės veiklos augimą.

„Kokybiška produkcija, valstybės požiūris į eksporto skatinimą padėjo įmonei didinti pardavimus užsienyje, daug produkcijos iškeliavo į Šiaurės Afriką, Europos valstybes, pasiekėme Australiją bei kitas tolimas rinkas, o iš viso eksportavome į 65 pasaulio valstybes. Tikimės išlaikyti augimą ir šiemet, didinsime efektyvumą bei toliau didžiuodamiesi naudosime vietinę kokybišką žaliavą. Neabejotinai pasaulyje pripažintos verslo bendruomenės – Prekybos, pramonės ir amatų rūmų pripažinimas ir apdovanojimas padės įmonei siekti dar geresnių rezultatų“, – pažymėjo R. Varkulevičiaus.

„Kompanijos „Bega“ krovos apimtys 2018 metais augo daugiau nei 8 proc. Tai iš dalies lėmė kasmet kompanijoje sudaromos vis naujos krovos galimybės tiek eksportuotojams, tiek importuotojams. Praėjusių metų pradžioje pradėjome eksploatuoti pirmąjį Klaipėdos uoste specializuotą cemento terminalą, per kurį eksportuojamas lietuviškas cementas. Jo eksporto apimtys pernai išaugo beveik 25 proc. Taip pat sukūrėme papildomas sąlygas žemės ūkio produktų eksportuotojams, šio segmento pajėgumų plėtrą tęsiame ir šiemet. Investuodami diegiame tik modernias, aplinkai draugiškas technologijas.

Pavyzdžiui, krova cemento terminale vyksta visiškai uždaru būdu, be jokio krovinio sąlyčio su aplinka. Vagonų skirstymui įdarbiname kompanijoje pagamintus elektrinius robotus-lokomotyvus, kurie vagonus stumdo į aplinką neišmesdami jokių teršalų“, – sakė „Lietuvos Eksporto prizą“ atsiėmęs kompanijos „Bega“ komercijos direktorius Karolis Kuzmarskis.

Anot jo, šis prizas – tai puikus įvertinimas kompanijai, jos partneriams už didelį darbą ne tik didinant Klaipėdos uosto konkurencingumą bei Lietuvos pramonės produkcijos eksporto galimybes, bet ir užtikrinant, kad ši plėtra būtų maksimaliai tvari, nekenksminga aplinkai bei kurianti pridėtinę vertę.

„Lietuvos eksporto prizas mums yra didelis įvertinimas, kurio siekiama buvo daugelį metu. Naujausi gamybiniai įrengimai, nuolatos augančios eksporto apimtys, žinomumas ne tik Europos rinkose, tarptautinės parodos, nuostabi komanda ir mūsu klientų pasitikėjimas neatsirado per vieną dieną. Už tai esame dėkingi ilgamečiam įmonės vadovui ir sielai Vytautui Samsonui bei puikiam kolektyvui!“, – sako „Umaras“ vadovas Kostas Jovaiša.

„2018-ieji buvo labai svarbūs metai. Šalia augimo, turėjome iššūkį perkraustyti 2 gamyklas į naujai pastatytas patalpas. Ir mūsų komanda sėkmingai su tuo susidorojo! Po trijų savaičių gamykla vėl veikė! Šie metai bus fokusavimosi į produktyvumą metai. Tobulinsime savo procesus. Džiaugiamės, kad esame pastebėti, įvertinti. Be tiesioginės paskirties – gaminti ir uždirbti, stengiamės būti sumanūs ir konkurencingi savo įmonių grupėje, konkurencinėje aplinkoje, geriname Lietuvos įvaizdį. Šis prizas – mūsų pastangų įvertinimas“, – sakė „Diab“ direktorius Marius Balvočius.

„Integre Trans“ veiklą pradėjo 2008 metais, turėdama vos 1 vilkiką. Šiandien įmonės transporto parke – 400 vilkikų. Bendrovėje dirba 152 darbuotojai. Pardavimų pajamos 2018 metais išaugo 42,40 proc. ir sudarė apie 47 mln. eurų. Eksporto apimtys 2018 metais didėjo 42,72 proc. palyginti su 2017 metais rodikliais (32,82 mln. eurų) iki 46,84 mln. eurų.

Eksporto dalis visose pardavimų pajamose sudaro 99,98 proc. Eksporto į naujas rinkas apimtys augo net 6,5 karto palyginti su 2017 metų duomenimis; 2018 metais įkurta 118 naujų darbo vietų.
Aktyvi įmonės veiklos ir paslaugų plėtra prasidėjo nuo 2016 metų. Įsteigti nauji filialai: Vokietijoje 2016 metais, Prancūzijoje – 2018 metais. Dirbama su įvairių sektorių atstovais: maisto ir gėrimų, farmacijos, pramonės, gamybos, mažmeninės ir didmeninės prekybos, negendančių produktų ir kt.

Stipriai auganti kompanija, kiekvienais metais didinanti apimtis, investuojanti į procesų valdymą ir naujas technologijas, diegianti pažangius įrankius ir investuojanti į darbuotojus. 2018 metais įmonė pateko į stipriausių transporto sektoriaus įmonių trejetuką reitinguose „Sektorių lyderiai“ (šis reitingas sudaromas pagal „Creditinfo“ ir „Verslo žinių“ surinktus ir viešai pateikiamus duomenis).
Nuo pat veiklos pradžios investuojama į priemones, technologijas, kurios padeda gerinti kokybę. Laikomasi visų darbo saugos ir krovinių gabenimo standartų, reguliariai tikrinama vilkikų techninė būklė, rūpinamasi gabenamų krovinių saugumu, atsakingai žiūrima ir į vairuotojų poilsį.

„Marijampolės pieno konservai“ – vienas didžiausių ir pajėgiausių pieno perdirbėjų Lietuvoje ir vienintelė konservuoto pieno gamintoja Baltijos regione. Pagrindinės eksportuojamos prekės: pieno konservai, pieno miltai, grietinėlė ir kiti pieno produktai. Bendrovėje dirba 602 darbuotojai.

Įmonės misija – gaminti tik aukščiausios kokybės pieno produkciją, maksimaliai tenkinant besikeičiančius vartotojų poreikius. Įmonės gaminama produkcija: saldintas ir nesaldintas sutirštintas pienas, saldintas sutirštintas pienas su kava ar kakava, karamelizuotas saldintas sutirštintas pienas „Rududu“.

Dėl atitikties patiems aukščiausiems kokybės reikalavimams taip pat puikiai vertinami įmonės gaminami pieno miltai, grietinėlė ir sviestas. Didžioji dalis (šiuo metu apie 94 proc.) pagaminamos produkcijos yra eksportuojama į Lenkiją Vokietiją, Libiją, Olandiją, Kiniją, Ispaniją, Jungtinius Arabų Emyratus, Belgiją, Alžyrą, Turkiją, Estiją, Latviją, Prancūziją ir kitas šalis.

Įmonės pardavimų pajamos 2018 metais siekė 108,65 mln. eurų (didesnės 13 proc. nei 2017 metais – 95,98 mln. eurų).

2018 metų eksporto apimtys sudarė 101,7 mln. eurų – padidėjo 28 proc. palyginti su 2017 metų rezultatais (79,5 mln. eurų). Eksportas sudaro beveik 94 proc. įmonės pardavimo pajamų (padidėjo 13 proc. nuo 2017 metų), eksporto į naujas rinkas apimtys išaugo net 96 proc.

Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ veiklos sritis – jūrų uosto paslaugos, masinių krovinių perkrovimas iš/į sausumos transporto į/iš jūrų transportą, krovinių sukaupimas, paskirstymas, pridėtinės vertės paslaugos. Teikiamos paslaugos Lietuvos grūdų, trąšų, cemento, kitų produktų gamintojams bei eksportuotojams, perkraunant eksportuojamą produkciją į laivus Klaipėdos uosto specializuotuose eksporto terminaluose.

Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ – pirmoji šalyje privati laivų krovos bendrovė, įkurta 1992 metais. Šiuo metu tai viena moderniausių Klaipėdos uosto krovos įmonių, teikiančių krovinių perkrovimo iš/į sausumos transporto į/iš jūrinį transportą, sandėliavimo bei kitas transporto-logistikos paslaugas.

Įmonės pardavimų pajamos 2018 metais didėjo 14 proc. – iki 21,35 mln. eurų; paslaugų eksportui apimtys per 2018 mtus išaugo 25,5 proc. ir sudarė 12,49 mln. eurų (palyginti su 2017 metais – 9,95 mln. eurų). Paslaugos eksportui visose pardavimų pajamose – 58,52 proc., t.y., per 2018 m. augo 10,24 proc. palyginti su 2017 m. rodikliais.

Itin ženkliai augo įmonės eksporto į naujas rinkas apimtis: 2018 m. naujiems klientams – eksportuojančioms įmonėms paslaugų suteikta net 82 proc. daugiau – už 921 775 eurų (506 296 eurų 2017 metais).

2018 metais kompanija „Bega“ pradėjo eksploatuoti pirmąjį ir kol kas vienintelį Klaipėdos uoste specializuotą cemento eksporto terminalą, skirtą efektyviai aptarnauti tiek augantį lietuviško cemento eksportą, tiek galimai pritraukti naujus šio krovinio srautus.

„Umaras“ kaupia patirtį polietileno plėvelių gamybos srityje nuo 1993 metų. Tai leidžia išmanyti pakavimo produktų rinkos poreikius, naujausias polietileno gamybos technologijas bei žaliavų rinkas, skiriamas didelis dėmesys produktų kokybei. Įmonėje dirba 146 darbuotojai, 2018 metais sukurtos 9 naujos darbo vietos.

Pagrindinės eksportuojamos prekės: pakuotė maistui, pramoninė pakuotė, statyboms skirta plėvelė, barjerinė plėvelė. Iš eksporto veiklos įmonė gauna 71 proc. pajamų.

Eksporto apimtys 2018 metais augo iki beveik 20 mln. eurų, pardavimų pajamos 2018 metais padidėjo iki 27,7 mln. eurų. Aukštųjų technologijų ar didelės pridėtinės vertės gaminių eksporto apimtis 2018 metais išaugo net 43 proc. ir sudarė 7,42 mln. eurų.

Įmonė itin didelį dėmesį skiria kokybei, yra įdiegti ISO 15593:2008, ISO9001:2015, ISO 14001:2015 standartai, 2018 metais gautas tarptautinio pripažinimo sulaukęs BRC sertifikatas.

Didelis dėmesys skiriamas ekologijai, visa įmonės naudojama elektros energija yra gaunama iš atsinaujinančių resursų, įmonė sėkmingai naudoja biopolimerus, kurie yra gaminami iš cukranendrių ir yra ne naftos produktas, aktyviai atlieka bandymus su biodegraduojančiomis medžiagomis bei kuria sudėtingus naujus produktus, leidžiančius galutiniam vartotojui naudoti mažesnius kiekius polietileno produkcijos.

„Diab“ – viena iš pasaulyje lyderiaujančių kompanijų, daugiau nei 60 metų kurianti ir gaminanti putoplasto medžiagas kompozitinėms struktūroms. Pagrindinės gaminių panaudojimo sritys yra vėjo jėgainių sparnuotės, vandens transporto priemonių korpusai, orlaivių, kelių transporto komponentai.

„Diab“– Švedijos „Diab“ įmonių grupei priklausanti gamybinė įmonė, kurioje yra gaminamos kompozitinės detalės įvairioms struktūroms, naudojamoms vėjo jėgainių, vandens transporto priemonių, lėktuvų, pramonės, architektūros ir kituose sektoriuose.

Bendrovė įsikūrusi Šiauliuose, kur nuo 2004 metų gamina ruošinius vėjo jėgainių ir laivų gamybai. 2018 metų rugpjūčio mėnesį bendrovė perkėlė visus gamybinius įrengimus ir įrangą į naujas daugiau nei 14 tūkst. kvadratinių metrų gamybines-administracines patalpas. Kartu su šiuo augimu, sukūrė 80 naujų darbų vietų. Įmonėje dirba 224 darbuotojai.

Pagrindinės eksportuojamos prekės yra vėjo jėgainių ir vandens transporto priemonių komponentai iš PVC, PET ir Balsa. Eksportuojama 100 proc. įmonės produkcijos.

2018 metais padidintas gaminamos produkcijos asortimentas, ypač išplėstas Marine segmentas.
2018 metais bendrovei pavyko pasiekti puikių rezultatų: pardavimų pajamos augo 51 proc., sudarydamos 8,80 mln. eurų (palyginti su 2017 metais rodikliais – 5,90 mln. eurų); taip pat eksporto apimtis bendrosiose pardavimų pajamose padidėjo 51 proc. ir sudarė 8,80 mln. eurų.

Bendrovėje plačiai taikomi pažangūs gamybos valdymo ir organizavimo sprendimai, orientuojamasi į gamybos srauto užtikrinimą, TOC taikymą. Jau keletą metų įmonė sėkmingai vysto visoje įmonių grupėje diegiamą „One Diab“ filosofiją, kuri apima pagrindinius kokybės, darbuotojų įtraukimo, įrengimų ir darbo vietos priežiūros, orientuoto tobulinimo, naujo produkto įvedimo ir kitus standartus.

2019 metais įmonės tikslas yra tapti vienintele laivų ruošinių gamintoja visoje įmonių grupėje. Toliau ieškoti būdų, leisiančių užtikrinti gamybos procesų efektyvumą ir sukurti saugias ir ergonomiškas darbo sąlygas visiems įmonės darbuotojams.

Pagrindinė „Radviliškių kaimo kepykla“ vadovaujamos įmonės veikla – duonos, šviežių konditerijos kepinių ir pyragaičių gamyba.
Per 2018 metus eksportas į naujas rinkas išaugo 10,5 proc., bendrosios pajamos augo beveik 100 tūkst. Eurų (sudarė 800 tūkst. eurų), sukurtos 3 naujos darbo vietos. Vadovaujamoje įmonėje dirba 42 darbuotojai.

Radviliškių kaimo kepykla – tai šeimos verslas, kuris puoselėja nesuvaidintą meilę darbui, žemei, duonai. Nedidelėje Radviliškių kaimo sodyboje, apsuptoje rugių pievos, įsikūrusi duonos kepykla, kurioje šeimininkauja Albinas ir Audronė, padedami savo šeimos ir kaimo bendruomenės. Kepdami natūralaus raugo, rankomis minkytą duoną, ūkininkai dalinasi su miesto žmonėmis kruopele istorijos, sutelktos šiltame duonos kepale.

„Nuo senų laikų vienu pagrindiniu lietuvių valgių buvusi ruginė duona išgyvena atgimimą. Žmonės vis labiau atsisuka į praeitį, ieško natūralaus, sveiko produkto, labiau nei kada nors, žiūri, ką deda į burną. Todėl mes ir pasukome šia kryptimi – pateikti vartotojui tikrą lietuvišką natūralią duoną, kurios gamyboje nenaudojamos mielės, viskas daroma su raugu, kuris vis atsinaujina su kiekvienu kepimu. Daug kas klausia, kodėl jūsų ruginė duona, o tokia šviesi, atsakymas vienareikšmis: kokie miltai, tokia ir duona. Netikėkite, kad juoda spalva duonos, tai ji yra išgauta dažiklių pagalba. Mes esame kategoriškai nusistatę prieš bet kokių dažiklių naudojimą, todėl mūsų duona yra natūralios pilkos spalvos.“

Puikus kepyklos darbo pavyzdys – „Petronėlės duona“, kuri gavo kulinarinio paveldo sertifikatą. Tai tikra, tradicinė, ekologiškų miltų ir natūralaus raugo, lietuviška senovinė duona. „Ieškodami kažko ypatingo, aplankėme Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijos, garsėjančios puikiomis duonos kepėjomis, garsią gaspadinę bei dainininkę Petronėlę Kurulienę – Kuncytę, gimusią 1924 metais Nibragalio kaime, kur ji iki šiol gyvena ir įvairioms šventėms, taip pat ir sau, tebekepa duoną.

Kepti duoną ji išmoko iš savo mamos Onos Kuncienės. Petronėlė Kurulienė atvėrė savo duonos kepimo paslaptį, atvežė savo raugo, kuris jau tiek daug laiko eina iš kartos į kartą, užmaišė duoną, kitą dieną iškepė. Duona kepama pagal tas pačias tradicijas, todėl ragaudami Petronėlės duonos, ragaujate šimtmetį trunkančios skonio tradicijos... Norėdami įamžinti ir pagerbti senolę, atsidėkodami jai, šią duoną pavadinome Petronėlės vardu.“

„Radviliškių kaimo kepyklos“ savininkai yra aktyvūs Lietuvos etninės kultūros puoselėtojai apdovanoti „Auksinio Fenikso“ nominacija o 2017 metais suteiktas „Lietuvos kultūros rėmėjo“ apdovanojimas.

Prekybos, pramonės ir amatų rūmus Lietuvoje vienijanti LPPARA yra Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos (Eurochambres – the Association of European Chambers of Commerce and Industry), Europos amatų, smulkių ir vidutinių įmonių asociacijos (UEAPME – the European Association of Craft, Small and Medium-sized Enterprises), Šilko Kelio tarptautinės prekybos rūmų (Silk Road Chamber of International Commerce) bei Baltijos šalių prekybos ir pramonės rūmų asociacijos narė. LPPARA yra savanoriška, prekybos, pramonės ir amatų rūmus vienijanti, prekybos, pramonės ir amatų rūmų interesams atstovaujanti organizacija. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai veikia penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)