Po pertvarkos visos jos akcijos ir toliau priklausys valstybei. Taip pat Kelių direkcija išliks nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąraše, o valstybinės reikšmės keliai liks įtraukti į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą bei nuosavybės teise ir toliau priklausys valstybei, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Kelių direkcijos teigimu, planuojama, kad nauja teisinė forma leis sumažinti pačios įmonės ir jos turto valdymo administracinę naštą, atsiras galimybė pritraukti įvairesnių formų kapitalo ir investicijų. Taip dar daugiau papildomų lėšų galėtų būti skirta svarbių ir didelės apimties kelių infrastruktūros projektų įgyvendinimui pagreitinti.
Akcinės bendrovės statusas suteiks galimybę greičiau priimti sprendimus, veikti efektyviau, lanksčiau ir pažangiau, reaguoti į rinkos teikiamas galimybes, sparčiau įgyvendinti strateginius projektus.

Pertvarka atlikta įgyvendinant Vyriausybės programą bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas peržiūrėti, supaprastinti ir suvienodinti valstybės valdomų įmonių teisines formas.

Susisiekimo ministerijos pasiūlytiems įstatymų pakeitimams, leidžiantiems Kelių direkciją pertvarkyti iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę, Seimas pritarė 2021 m. lapkritį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės