Nors ši kompanija vadinama JAV bendrove, bet iš tiesų ją 1993 metais įkūrė du baltarusiai Arkadijus Dobkinas ir Leo Lozneris.

„Įkūrėjai Arkadijus Dobkinas ir Leo Lozneris susitiko Minske (Baltarusija) mokykloje. Daugiau nei po 20 metų, 1993 m., jie įkūrė pasaulinę programinės įrangos inžinerijos paslaugų bendrovę EPAM. EPAM pasaulinė būstinė buvo įkurta Arkadijaus bute Naujajame Džersyje, o už vandenyno, programinės įrangos kūrimo centras įkurtas Leo namuose Minsko centre, Baltarusijoje“, – rašoma įmonės puslapyje.

Kaip rašoma pranešime, EPAM, kuri 2019 m. buvo įtraukta į „Fortune 100“ sparčiausiai augančių pasaulinių kompanijų sąrašą, kuria inovatyvius, plataus masto programinės įrangos sprendimus bei teikia skaitmeninių produktų kūrimo, jų dizaino ir verslo konsultacijų paslaugas.

Kompanijos turimos technologijų kompetencijos apima įvairias verslo sritis, įskaitant tokias kaip finansinės paslaugos, žiniasklaida, pramogos ir telekomunikacijos, verslo informacijos paslaugos, mažmeninė prekyba, programinė įranga ir pažangios technologijos, turizmas, apgyvendinimas ir maitinimo paslaugos, gyvybės mokslai, sveikatos priežiūra, energetika bei automobilių pramonė ir gamybos pramonės draudimas.

Naujai kuriama kompanijos inžinierių komanda aktyviai prisidės prie kelių itin stambių verslo ir technologijų transformacijos programų, kurias šiuo metu vykdo pasauliniai, „Fortune 1000“ sąraše esantys EPAM klientai. Kompanijos darbuotojai Lietuvoje dirbs su tokiomis inovatyviomis technologijomis kaip dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija ir „DevOps“ technologijos, programinės įrangos ir duomenų inžinerija, daiktų internetas ir procesų automatizavimas.

„Mūsų kompanijai puikų įspūdį paliko itin dinamiškas Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų sektorius. Lietuvoje sparčiai auga informacinių technologijų (IT) ir inžinerijos bendruomenė, su „Investuok Lietuvoje“ pagalba tikimės greitai įsikurti ir tapti svarbia Lietuvos verslo paslaugų bendruomenės dalimi“, – teigė „EPAM Systems“ viceprezidentas ir pasaulinis finansų vadovas Jasonas Petersonas.

Informuojama, kad EPAM rengiasi aktyviai bendradarbiauti su pagrindiniais vietos universitetais ir sukurti keletą profesinių mokymų ir sertifikavimo programų, skirtų padėti vietos studentams ir IT specialistams auginti savo kompetencijas ir tobulinti įgūdžius. EPAM edukacinės programos yra pripažintos pasauliniu mastu dėl savo pažangumo ir jose dalyvaujantiems studentams suteikiama unikali galimybė patirties semtis iš šios kompanijos technologijų ekspertų visame pasaulyje.

„Džiaugiamės galėdami pasveikinti EPAM Vilniuje, prisijungus prie dinamiškos Lietuvos Verslo paslaugų bei IRT kompanijų ekosistemos. Tokios kompanijos atėjimas į Lietuvą yra itin džiugus įvykis visai technologijų bendruomenei šalyje“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, EPAM sprendimas pasirinkti Lietuvą įrodo, kad šalis yra įsitvirtinusi kaip viena stipriausių lokacijų CRE regione, visiškai atitinkanti lyderiaujančių pasaulinių IRT bei verslo paslaugų kompanijų poreikius.

Kaip skelbia BNS, „EPAM Systems“ įsteigta 1993 metais ir teikia paslaugas klientams daugiau nei 30 valstybių Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje ir Australijoje.

Bendrovę įkūrė vienas sėkmingiausių Baltarusijos verslininkų Arkadijus Dobkinas. „EPAM Systems“ nuo 2012-ųjų kotiruojama Niujorko vertybinių popierių biržoje, ji tapo pirmąja Baltarusijos atstove Volstryte.

Įmonės būstinė yra JAV Pensilvanijos valstijoje, tačiau nepaisant pasaulinės plėtros, nemaža dalis „EPAM Systems“ inžinierių dirba Baltarusijoje.

Šalyje prasidėjus protestams prieš suklastotais laikomus prezidento rinkimus, „EPAM Systems“ buvo tarp kompanijų, pasirašiusių atvirą laišką Aliaksandrui Lukašenkai, kuriame buvo reikalaujama paleisti politinius Baltarusijos kalinius ir perspėjama apie galimą IT sektoriaus protų nutekėjimą.