Kai kam tenka keisti įpročius

Pasak „CV-Online LT“ rinkodaros vadovės Ritos Karavaitienės, įprastai, galimybė atlyginimą gauti kas savaitę siūloma paprastesnėms darbo pozicijoms.

„Dažniausiai, tai būna gamybos įmonės, sandėliai, krovimo darbai, gamybos linijos operatoriai, pakuotojai, sandėliuotojai – tokios pozicijos, kurioms ne taip ir paprasta surasti darbuotojų. Įmonės ieško sprendimų, kaip tuos darbuotojus pritraukti. Pačiame jau pareigų pavadinime jie parašo ne tik pareigas, bet ir, kad gali mokėti atlyginimą kas savaitę“, – teigė ji.

Anot jos, kandidatams tokia galimybė patraukli atrodo dėl keleto priežasčių.

„Sunkiau sugrįžtantys į darbo rinką bedarbiai ar ilgą laiką neturėję darbo – jie neretai susiduria su finansinėmis problemomis. Ne paslaptis, kad tai būna įsiskolinimai, kažkokie antstoliai ar kitos tam tikros finansinės problemos ir jiems, grįžtant į darbo rinką, kartais tas kassavaitinis mokėjimas tampa patrauklia skatinimo priemone.

Taip pat, jaunesni kandidatai – jiems norisi lyg ir neprisirišti prie įmonės, pasižiūrėti, ar ten gerai, ar negerai, patiks ar nepatiks. Štai – savaitę padirbau, viskas patiko, važiuojame toliau, gausiu atlyginimą“, – pasakojo R. Karavaitienė.

Rita Karavaitienė

Pasak pašnekovės, tokių kassavaitinių atlyginimų mokėjimų atvejų padaugėjo pandemijos ir popandeminiu laikotarpiu.

„Matome, kad tuo laikotarpiu buvo nemažai grįžtančių lietuvių iš užsienio šalių, kurie atsivežė tą praktiką, kad atlyginimas mokamas kas savaitę. Jie tiesiog parsivežė tą įprotį, kad jie moka dėliotis finansus, kaip gyventi kas savaitę gaunant atlyginimą ir jie nori tos pačios praktikos Lietuvoje“, – teigė „CV-Online LT“ rinkodaros vadovė.

Tačiau, anot jos, kitiems prie to reikia ir priprasti.

„Apskritai, žmogus turi būti labai raštingas finansiškai, kad gebėtų susidėlioti tuos pinigus. Turi atsirasti tam tikras įprotis, turi žmogus priprasti prie tokio kassavaitinio pinigų gavimo ir labai atidžiai juos paskirstyti. Tie, kurie atsiveža tokią praktiką iš kitų užsienio šalių – jiems tai yra įprastas dalykas“, – teigė R. Karavaitienė.

Laimi abi pusės

Kaip teigė R. Karavaitienė, tenka pastebėti, kad skelbimai, kuriuose siūlomas kassavaitinis darbo užmokestis, dažniausiai yra nukreipti į darbuotojų paieškas mažesniuose miestuose, kur surasti darbuotojus ir taip nėra lengva.

„Įmonės gali turėti įvairiausių patirčių su darbuotojais, darbuotojai gali turėti įvairiausių patirčių su įmonėmis, mokiomis ar nemokiomis, ir abi pusės stengiasi nerizikuoti. Įmonės parodo, kad jie moka atlyginimą tvarkingai kas savaitę, o darbuotojai jaučiasi saugiau gaudami atlyginimą ir žinodami, kad tikrai nevėluos atlyginimas mėnesiu ar keliais“, – teigė pašnekovė.

Taigi, pasak „CV-Online LT“ rinkodaros vadovės, saugiau šioje situacijoje jaustis gali abi pusės, tačiau tam tikroms įmonėms tai gali sukelti ir papildomų sunkumų.

„Jeigu įmonėje yra kažkokia automatizuota sistema, mažiau to rankinio darbo ir atlyginimų skaičiavimas yra perkeltas į kažkokią automatizuotą sistemą – tai viskas tvarkoje. Jeigu automatizuotų procesų nėra, kaip tas atlyginimas skaičiuojamas, tai kassavaitinis atlyginimų skaičiavimas šiek tiek pakelia kaštus. Gali prireikti ir darbuotojo papildomo, daugiau valandų“, – teigė R. Karavaitienė.

Tiesa, anot pašnekovės, viskas priklauso nuo to, kiek įmonėje yra darbuotojų, reikalaujančių tokių sąlygų.

„Jei yra skaičiuojama šimtais, kuriems reikia mokėti kas savaitę – tada įmonė gal yra priversta galvoti apie kažkokias optimizavimo tvarkas, kaip optimizuoti, kad nereikėtų čia papildomai dirbti. Jeigu yra tik vienas – tai gal nieko baisaus“, – teigė ji.

Atlyginimas

Visą pokalbį rasite LNK portale: