Įmonės vadovas Jonas Vaišnys teigia, kad platformos naudotojais tapti galės tiek elektros naudotojai, tiek gamintojai. Panašių startuolių jau yra, tačiau „SolarBank“ turi kelis pranašumus.

„Visų pirma „SolarBank“ elektrines valdysime mes patys, ir tai leis išvengti tam tikrų rizikų. Antras privalumas – mes naudojame vieną efektyviausių elektros gamybos technologijų, todėl asmeniui įsigyti dalį elektrinės bus pigiau nei kitoje įmonėje“, – sako J. Vaišnys.

Pirmoji rinka, kurioje startuos „SolarBank“, yra Lietuva. Įmonės atstovų teigimu, mūsų šalis yra neabejotina lyderė pagal įstatymų pagrindą šioje sferoje: „Kitos šalys į Lietuvą kol kas žiūri tik kaip į pavyzdį, kadangi nė vienoje užsienio šalyje nėra tokių inovatyvių įstatymų“, – tikina J. Vaišnys.

Pasak įmonės atstovų, „SolarBank“ veikla turėtų ypač susidomėti daugiabučių gyventojai, kadangi jie dažnai negali įsirengti saulės elektrinės ir pagamintą elektrą naudoti savo reikmėms arba tai kainuoja labai daug pastangų. Būtent tokią galimybę „SolarBank“ jiems suteiks.

Platformos startas numatytas antrą kitų metų ketvirtį – tuo metu platforma bus oficialiai pristatyta, o įmonė „SolarBank“ jau pradės kviesti pirmuosius vartotojus. Pačios elektrinės turėtų pradėti veikti maždaug po trijų mėnesių nuo platformos pristatymo.

350 tūkst. Eur siekianti „Open Circle Capital“ investicija yra pirmoji, skirta šiam startuoliui. Ji bus panaudota IT platformos kūrimui ir iš dalies – saulės elektrinės kūrimo pradžiai.
Anot „Open Circle Capital“ partnerio Audriaus Miluko, „SolarBank“ sulaukė palaikymo dėl savo inovatyvumo.

„Šis startuolis pasinaudojo mūsų šalies įstatymais. Lietuvoje dažniausiai įstatymai šiek tiek vėluoja, o šįkart esame lyderiai ir „SolarBank“ tai išnaudojo. Be to, ši komanda turi aiškius planus bei viziją ir pirmoji jų rinka bus Lietuva. Visuomet smagu dirbti su startuoliais, kurių pažangą gali stebėti nuolat“.

„Open Circle Capital“, valdantis daugiau kaip 20 mln. Eur turtą, investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas įkurtas įgyvendinant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“. 13,8 mln. Eur fondui skirta iš INVEGOS fondo.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės