aA
Šių metų pirmą ketvirtį į keliones vyko 272,8 tūkst. šalies gyventojų. Tai - 8,7 proc. daugiau nei analogišką praėjusių metų laikotarpį. Tuo metu vietos kelionių skaičius išaugo 0,7 proc., rodo Lietuvos statistikos departamento išankstiniai duomenys.
Turistai
© Shutterstock nuotr.

Užsienio turizmas

Kaip informuoja Statistikos departamentas, kelionių į užsienį skaičius šių metų pirmą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 metų laikotarpiu, padidėjo 10,9 proc. Lietuvos gyventojai buvo išvykę į 393,9 tūkst. kelionių. Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, sudarė 14,9 proc. visų kelionių, arba 53,1 proc. daugiau nei 2017 metų pirmą ketvirtį.

Statistikoje taip pat akcentuojama, kad šįmet po užsienio šalis keliavęs turistai išleido 186,5 mln. eurų, arba 10,7 proc. daugiau nei pernai.

Minimu laikotarpiu asmeninės kelionės sudarė 74 proc. visų kelionių į užsienį, verslo kelionės - 26 proc. 2018 metų pirmą ketvirtį, palyginti su 2017 metų tuo pačiu ketvirčiu, Lietuvos gyventojai į užsienį asmeniniais tikslais vyko 12,7 proc. daugiau, verslo reikalais - 6,2 proc. daugiau.

Kelionėje užsienyje šiais metais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 473 eurus, vidutinė kelionės trukmė buvo 6,3 nakvynės, 2017 metais - atitinkamai 474 eurai ir 6,5 nakvynės.

Statistika rodo, kad pirmą ketvirtį daugiausia keliautojų vyko į Jungtinę Karalystę (43,3 tūkst., arba 11 proc. visų į užsienį keliavusių gyventojų), Baltarusiją (37,8 tūkst., arba 9,6 proc.), Lenkiją (30,2 tūkst., arba 7,7 proc.), Latviją (29,0 tūkst., arba 7,4 proc.), Vokietiją (23,5 tūkst., arba 6 proc.) ir Norvegiją (21,6 tūkst., arba 5,5 proc.).

Daugiau nei pusė (54,7 proc.) keliavusiųjų nakvojo pas gimines ir draugus ar privačiajame sektoriuje, 42,9 proc. - viešbučiuose ir moteliuose.

Vidinis turizmas

Tuo metu gyventojų kelionių Lietuvoje šių metų pirmą ketvirtį išaugo 0,7 proc., o vienadienių išvykų skaičius padidėjo 5,8 proc.

Kaip nurodo Statistikos departamentas, šių metų pirmą ketvirtį šalies gyventojo kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 2,23 nakvynės (2017 metų pirmą ketvirtį - 2,26 nakvynės). Vienos kelionės metu keliautojas vidutiniškai išleido 63 eurus (2017 metų pirmą ketvirtį - 60 eurų). Mažiausiai pinigų vietiniai turistai išleido laisvalaikiui, poilsiui nuosavame būste (24 eurus) bei draugų ir giminių lankymui (43 eurus), o daugiausia - sveikatinimui (193 eurus) bei apsipirkimui (114 eurų). Daugiausia su viena ir daugiau nakvynių keliavo asmenys iki 54 metų amžiaus, jie sudarė 71 proc. visų šių keliautojų.

Daugiausia (47 proc.) vietinių turistų kaip pagrindinį kelionės tikslą nurodė draugų ir giminių lankymą, mažiausiai (1 proc.) - apsipirkimą. Laisvalaikį, poilsį ir atostogas nurodė 26 proc. vietinių turistų, verslo reikalus - 13 proc., poilsio nuosavo būsto lankymą - 4 proc., sveikatinimą - 3 proc., kitus tikslus - 6 proc.

Vilniaus turizmas
Vilniaus turizmas

Keliaudami 45 proc. vietinių turistų nakvojo viešbučiuose ar poilsio namuose (nameliuose), pas gimines ir draugus - 40 proc., sanatorijose ir reabilitacijos centruose - 5, nuosavame poilsio būste - 3, kitur - 7 proc.

Populiariausia transporto priemonė buvo lengvasis automobilis - juo keliavo 84 proc. šalies gyventojų. Autobusu keliavo 13 proc. turistų, traukiniu - 2, kita transporto priemone - 1 proc.

Daugiausia - po 22 proc. - vietinių turistų lankėsi Kauno ir Klaipėdos apskrityse, Vilniaus apskrityje lankėsi 20 proc. turistų, Alytaus - 15, Šiaulių - 8, Utenos - 7 proc. Ne tokios populiarios buvo Panevėžio ir Telšių (po 2 proc.) bei Tauragės ir Marijampolės (po 1 proc.) apskritys.

2018 metų pirmą ketvirtį beveik visi po Lietuvą keliavę šalies gyventojai savo keliones vertino labai gerai (61 proc.) ir gerai (38 proc.), 1 proc. - patenkinamai.

Kaip pagrindines priežastis, dėl kurių nevyko į keliones po savo šalį, Lietuvos gyventojai įvardijo didelį užimtumą (29 proc.), nepakankamas pajamas (23 proc.), nenorą keliauti (17 proc.), sveikatos problemas (11 proc.), šeiminius įsipareigojimus (5 proc.) bei kitas priežastis (15 proc.).

Populiarėja vienadienės kelionės

2018 metų pirmą ketvirtį Lietuvos gyventojai vyko į vienadienes keliones 4,3 karto dažniau nei į keliones su viena ir daugiau nakvynių. Iš vienadienių kelionių draugams ar giminėms lankyti buvo skirta 34 proc. kelionių, poilsiui ir laisvalaikiui - 29, verslo tikslams - 23, apsipirkti - 7, sveikatinimo tikslams - 3, poilsiui nuosavame būste ir kitiems tikslams - po 2 proc. Į vienadienes keliones vyko 49 proc. jaunesnių nei 45 metų amžiaus gyventojų. Vienadieniai keliautojai dažniausiai lankėsi Kauno (23 proc.), Vilniaus (19 proc.), Klaipėdos (13 proc.) ir Šiaulių (10 proc.) apskrityse, rečiau - Alytaus, Panevėžio bei Utenos (po 8 proc.), Tauragės ir Telšių (po 4 proc.), Marijampolės (3 proc.) apskrityse.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl prastų oro sąlygų korespondencija ir siuntos gali vėluoti

Lietuvos paštas informuoja, kad dėl stipraus snygio ir prastų eismo sąlygų Lietuvos...

„Tesla“ panaikins tūkstančius darbo vietų (1)

Penktadienį „ Tesla “ pranešė, kad panaikins keletą tūkstančių darbo vietų, nes...

Klaipėdos uosto vadovą Vaitkų laikinai pavaduos Vidmantas Paukštė (1)

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovui Arvydui Vaitkui nusprendus dalyvauti...

Klaipėdos uostas neigia kaltinimus: investiciniai projektai įgyvendinami skaidriai (1)

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią...

Ūkio banką auditavusi „Deloitte Lietuva“ turės sumokėti 3 mln. eurų (5)

Ūkio bankas ir „ Deloitte Lietuva“ pasiekė susitarimą ginče dėl banko auditų.

Top naujienos

Dingus 5 asmenų šeimai į policiją kreipėsi vaiko teisių tarnyba: jų neberanda net giminaičiai (112)

Dėl penkių asmenų šeimos dingimo prašymą pradėti paiešką pateikusi Vaiko teisių apsaugos...

Trumpas griebiasi pirmtako išbandytos taktikos: praėjusį kartą tai padėjo sugriauti Kremliaus imperiją (416)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas žengia savo pirmtako Ronaldo Reagano keliu. Ketvirtadienį...

Kauno autobusų stotyje kilo gaisras, evakuota keli šimtai žmonių papildyta 13.38  (11)

Penktadienį iš Kauno autobusų stoties pastato ir šalia esančių parduotuvių dėl kilusio...

Pagrindinę Petrauskienės klaidą įvardijęs naujasis švietimo ministras atleis jos suformuotą komandą (133)

„Ir ministerija, ir švietimas labai pasikeitę. Ir iššūkiai šiek tiek kitokie“, – sako...

Pavojingiausios statybinės medžiagos, naudojamos ir dabar: gali sukelti ne tik vėžį, bet ir mirtį (3)

Pavojingomis gali būti laikomos tiek natūraliais, tiek sintetiniais cheminiais komponentais...

Užkalnis: užaugo kvailių karta, kuriai viskas gyvenime yra netyčiukas (397)

Manęs paklausė – ką svarbiausio reikėtų įskiepyti vaikui XXI amžiuje. Čia Instagramo stories...

Išpuoselėtas Dalios Grybauskaitės įvaizdis: pagrindinės grožio taisyklės pagal prezidentę komentuoja ekspertai

Prezidentės pareigos ir nuolatiniai oficialūs vizitai reikalauja politikės pastangų ir...

Putiną sutiko kaip superžvaigždę: pakelti naikintuvai, uždarytos gatvės ir plūstanti minia (357)

Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius sausio 17 dieną Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui...

Europos sala, kuri kaip magnetas traukia romantikus ir įsimylėjėlius (3)

Dauguma Retimno regiono lankomiausių vietų yra vakarinėje jo dalyje, arčiau Chanios regiono,...

Kai kurios gatvės nepravažiuojamos, keliuose – chaosas eismas link Vilniaus vyksta tik viena eismo juosta, papildyta 11.56 val. (307)

Penktadienis daugeliui vairuotojų prasidėjo itin prastomis nuotaikomis keliaujant į darbą. DELFI...