Šių metų pirmą ketvirtį į keliones vyko 272,8 tūkst. šalies gyventojų. Tai - 8,7 proc. daugiau nei analogišką praėjusių metų laikotarpį. Tuo metu vietos kelionių skaičius išaugo 0,7 proc., rodo Lietuvos statistikos departamento išankstiniai duomenys.
Turistai
© Shutterstock nuotr.

Užsienio turizmas

Kaip informuoja Statistikos departamentas, kelionių į užsienį skaičius šių metų pirmą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 metų laikotarpiu, padidėjo 10,9 proc. Lietuvos gyventojai buvo išvykę į 393,9 tūkst. kelionių. Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, sudarė 14,9 proc. visų kelionių, arba 53,1 proc. daugiau nei 2017 metų pirmą ketvirtį.

Statistikoje taip pat akcentuojama, kad šįmet po užsienio šalis keliavęs turistai išleido 186,5 mln. eurų, arba 10,7 proc. daugiau nei pernai.

Minimu laikotarpiu asmeninės kelionės sudarė 74 proc. visų kelionių į užsienį, verslo kelionės - 26 proc. 2018 metų pirmą ketvirtį, palyginti su 2017 metų tuo pačiu ketvirčiu, Lietuvos gyventojai į užsienį asmeniniais tikslais vyko 12,7 proc. daugiau, verslo reikalais - 6,2 proc. daugiau.

Kelionėje užsienyje šiais metais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 473 eurus, vidutinė kelionės trukmė buvo 6,3 nakvynės, 2017 metais - atitinkamai 474 eurai ir 6,5 nakvynės.

Statistika rodo, kad pirmą ketvirtį daugiausia keliautojų vyko į Jungtinę Karalystę (43,3 tūkst., arba 11 proc. visų į užsienį keliavusių gyventojų), Baltarusiją (37,8 tūkst., arba 9,6 proc.), Lenkiją (30,2 tūkst., arba 7,7 proc.), Latviją (29,0 tūkst., arba 7,4 proc.), Vokietiją (23,5 tūkst., arba 6 proc.) ir Norvegiją (21,6 tūkst., arba 5,5 proc.).

Daugiau nei pusė (54,7 proc.) keliavusiųjų nakvojo pas gimines ir draugus ar privačiajame sektoriuje, 42,9 proc. - viešbučiuose ir moteliuose.

Vidinis turizmas

Tuo metu gyventojų kelionių Lietuvoje šių metų pirmą ketvirtį išaugo 0,7 proc., o vienadienių išvykų skaičius padidėjo 5,8 proc.

Kaip nurodo Statistikos departamentas, šių metų pirmą ketvirtį šalies gyventojo kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 2,23 nakvynės (2017 metų pirmą ketvirtį - 2,26 nakvynės). Vienos kelionės metu keliautojas vidutiniškai išleido 63 eurus (2017 metų pirmą ketvirtį - 60 eurų). Mažiausiai pinigų vietiniai turistai išleido laisvalaikiui, poilsiui nuosavame būste (24 eurus) bei draugų ir giminių lankymui (43 eurus), o daugiausia - sveikatinimui (193 eurus) bei apsipirkimui (114 eurų). Daugiausia su viena ir daugiau nakvynių keliavo asmenys iki 54 metų amžiaus, jie sudarė 71 proc. visų šių keliautojų.

Daugiausia (47 proc.) vietinių turistų kaip pagrindinį kelionės tikslą nurodė draugų ir giminių lankymą, mažiausiai (1 proc.) - apsipirkimą. Laisvalaikį, poilsį ir atostogas nurodė 26 proc. vietinių turistų, verslo reikalus - 13 proc., poilsio nuosavo būsto lankymą - 4 proc., sveikatinimą - 3 proc., kitus tikslus - 6 proc.

Vilniaus turizmas
Vilniaus turizmas

Keliaudami 45 proc. vietinių turistų nakvojo viešbučiuose ar poilsio namuose (nameliuose), pas gimines ir draugus - 40 proc., sanatorijose ir reabilitacijos centruose - 5, nuosavame poilsio būste - 3, kitur - 7 proc.

Populiariausia transporto priemonė buvo lengvasis automobilis - juo keliavo 84 proc. šalies gyventojų. Autobusu keliavo 13 proc. turistų, traukiniu - 2, kita transporto priemone - 1 proc.

Daugiausia - po 22 proc. - vietinių turistų lankėsi Kauno ir Klaipėdos apskrityse, Vilniaus apskrityje lankėsi 20 proc. turistų, Alytaus - 15, Šiaulių - 8, Utenos - 7 proc. Ne tokios populiarios buvo Panevėžio ir Telšių (po 2 proc.) bei Tauragės ir Marijampolės (po 1 proc.) apskritys.

2018 metų pirmą ketvirtį beveik visi po Lietuvą keliavę šalies gyventojai savo keliones vertino labai gerai (61 proc.) ir gerai (38 proc.), 1 proc. - patenkinamai.

Kaip pagrindines priežastis, dėl kurių nevyko į keliones po savo šalį, Lietuvos gyventojai įvardijo didelį užimtumą (29 proc.), nepakankamas pajamas (23 proc.), nenorą keliauti (17 proc.), sveikatos problemas (11 proc.), šeiminius įsipareigojimus (5 proc.) bei kitas priežastis (15 proc.).

Populiarėja vienadienės kelionės

2018 metų pirmą ketvirtį Lietuvos gyventojai vyko į vienadienes keliones 4,3 karto dažniau nei į keliones su viena ir daugiau nakvynių. Iš vienadienių kelionių draugams ar giminėms lankyti buvo skirta 34 proc. kelionių, poilsiui ir laisvalaikiui - 29, verslo tikslams - 23, apsipirkti - 7, sveikatinimo tikslams - 3, poilsiui nuosavame būste ir kitiems tikslams - po 2 proc. Į vienadienes keliones vyko 49 proc. jaunesnių nei 45 metų amžiaus gyventojų. Vienadieniai keliautojai dažniausiai lankėsi Kauno (23 proc.), Vilniaus (19 proc.), Klaipėdos (13 proc.) ir Šiaulių (10 proc.) apskrityse, rečiau - Alytaus, Panevėžio bei Utenos (po 8 proc.), Tauragės ir Telšių (po 4 proc.), Marijampolės (3 proc.) apskrityse.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštą vandenį „atima“ kasmetinė profilaktika (26)

Ukmergiškiai įprato vasarą kurį laiką pagyventi be karšto vandens. Jo nebūna tikrinant ir...

Teismas patvirtino „Žemaitijos pieno“ ir Investuotojų asociacijos taikos sutartį (1)

Teismas trečiadienį patvirtino taikos sutartį tarp vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo...

Maisto tarnybos specialistė apie listerijos bakteriją: atlikite šaldiklių reviziją (5)

Iš didžiųjų prekybos tinklų „Greenyard Frozen Poland“ produkcijos su listerija užkrėstais...

Norvegijos „Yara“ atidaro pirmąjį transporto operacijų centrą Lietuvoje (5)

Norvegijos bendrovė „Yara International“ , viena didžiausių trąšų tiekėjų pasaulyje, ką...

10 Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių galės eksportuoti lietuvišką mėsą į Honkongą (11)

Honkongo kompetentinga institucija atsiuntė patvirtinimą, kad 10 Lietuvos mėsos perdirbimo įmonių...

Top naujienos

Naujas projektas sukėlė audrą: gyventojai savivaldybę kaltina korupcija (23)

Jau netrukus Senosios Šeškinės dalyje, Siesikų gatvėje, išdygs naujas daugiabučių kvartalas...

Sunkios būklės moters artimieji įsižeidė nugirdę gydytojos repliką (62)

„Kai mirs, palaidosit ir pabūsit“, – tarė Kauno klinikinės ligoninės gydytoja sunkios...

Pasimatyme su „Alfa vyru“ Airinu buvusi mergina: iki šiol atsimenu, kaip jis uostė mano plaukus (285)

Prieš ketverius metus buvau pasimatyme su „Alfa vyru“ Airinu Arutiunianu. Ne kaip eilinė...

Trumpo ir Putino susitikimas: nė vieno iš prognozuotų baisių dalykų neįvyko, bet yra vienas didelis „bet“ (190)

Pasaulio dėmesį prikaustęs JAV ir Rusijos prezidentų susitikimas Helsinkyje paskatino diskusijas...

Garsus erotikos modelis Katie Price apgavo lietuvių dizainerę Elvyrą Monginienę: skandalas nuskambėjo užsienio spaudoje (2)

Visame pasaulyje nuogybėmis ir skandalais išgarsėjusi Katie Price , dar žinoma Jordan pseudonimu,...

Lėktuvu dangų raižanti žavi kaunietė: išvydę mane, keleiviai klausdavo, kur pilotas (41)

Kaunietė Ieva Liekytė šiemet Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė operinį dainavimą,...

Trumpas pareiškė esąs griežčiausias Rusijos atžvilgiu JAV prezidentas (46)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė esąs „griežčiausias“ Rusijos...

Devynių asmenų šeimos emigracijos į Prancūziją užkulisiai: buvo visko (3)

Įdomus ir mylimas darbas, stabilios pajamos, vaikų mokslai ir būreliai neturi tapti inkaru,...

Kritusios jaunimo rinktinės treneriui – aštrios kolegos replikos (28)

Anksti nutrūkęs Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio rinktinės žygis link Europos...

Karštą vandenį „atima“ kasmetinė profilaktika (26)

Ukmergiškiai įprato vasarą kurį laiką pagyventi be karšto vandens. Jo nebūna tikrinant ir...