aA
Šių metų pirmą ketvirtį į keliones vyko 272,8 tūkst. šalies gyventojų. Tai - 8,7 proc. daugiau nei analogišką praėjusių metų laikotarpį. Tuo metu vietos kelionių skaičius išaugo 0,7 proc., rodo Lietuvos statistikos departamento išankstiniai duomenys.
Turistai
© Shutterstock nuotr.

Užsienio turizmas

Kaip informuoja Statistikos departamentas, kelionių į užsienį skaičius šių metų pirmą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 metų laikotarpiu, padidėjo 10,9 proc. Lietuvos gyventojai buvo išvykę į 393,9 tūkst. kelionių. Kelionės su turizmo paslaugų rinkiniu, įsigytu turizmo paslaugas teikiančiose įmonėse, sudarė 14,9 proc. visų kelionių, arba 53,1 proc. daugiau nei 2017 metų pirmą ketvirtį.

Statistikoje taip pat akcentuojama, kad šįmet po užsienio šalis keliavęs turistai išleido 186,5 mln. eurų, arba 10,7 proc. daugiau nei pernai.

Minimu laikotarpiu asmeninės kelionės sudarė 74 proc. visų kelionių į užsienį, verslo kelionės - 26 proc. 2018 metų pirmą ketvirtį, palyginti su 2017 metų tuo pačiu ketvirčiu, Lietuvos gyventojai į užsienį asmeniniais tikslais vyko 12,7 proc. daugiau, verslo reikalais - 6,2 proc. daugiau.

Kelionėje užsienyje šiais metais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 473 eurus, vidutinė kelionės trukmė buvo 6,3 nakvynės, 2017 metais - atitinkamai 474 eurai ir 6,5 nakvynės.

Statistika rodo, kad pirmą ketvirtį daugiausia keliautojų vyko į Jungtinę Karalystę (43,3 tūkst., arba 11 proc. visų į užsienį keliavusių gyventojų), Baltarusiją (37,8 tūkst., arba 9,6 proc.), Lenkiją (30,2 tūkst., arba 7,7 proc.), Latviją (29,0 tūkst., arba 7,4 proc.), Vokietiją (23,5 tūkst., arba 6 proc.) ir Norvegiją (21,6 tūkst., arba 5,5 proc.).

Daugiau nei pusė (54,7 proc.) keliavusiųjų nakvojo pas gimines ir draugus ar privačiajame sektoriuje, 42,9 proc. - viešbučiuose ir moteliuose.

Vidinis turizmas

Tuo metu gyventojų kelionių Lietuvoje šių metų pirmą ketvirtį išaugo 0,7 proc., o vienadienių išvykų skaičius padidėjo 5,8 proc.

Kaip nurodo Statistikos departamentas, šių metų pirmą ketvirtį šalies gyventojo kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 2,23 nakvynės (2017 metų pirmą ketvirtį - 2,26 nakvynės). Vienos kelionės metu keliautojas vidutiniškai išleido 63 eurus (2017 metų pirmą ketvirtį - 60 eurų). Mažiausiai pinigų vietiniai turistai išleido laisvalaikiui, poilsiui nuosavame būste (24 eurus) bei draugų ir giminių lankymui (43 eurus), o daugiausia - sveikatinimui (193 eurus) bei apsipirkimui (114 eurų). Daugiausia su viena ir daugiau nakvynių keliavo asmenys iki 54 metų amžiaus, jie sudarė 71 proc. visų šių keliautojų.

Daugiausia (47 proc.) vietinių turistų kaip pagrindinį kelionės tikslą nurodė draugų ir giminių lankymą, mažiausiai (1 proc.) - apsipirkimą. Laisvalaikį, poilsį ir atostogas nurodė 26 proc. vietinių turistų, verslo reikalus - 13 proc., poilsio nuosavo būsto lankymą - 4 proc., sveikatinimą - 3 proc., kitus tikslus - 6 proc.

Vilniaus turizmas
Vilniaus turizmas

Keliaudami 45 proc. vietinių turistų nakvojo viešbučiuose ar poilsio namuose (nameliuose), pas gimines ir draugus - 40 proc., sanatorijose ir reabilitacijos centruose - 5, nuosavame poilsio būste - 3, kitur - 7 proc.

Populiariausia transporto priemonė buvo lengvasis automobilis - juo keliavo 84 proc. šalies gyventojų. Autobusu keliavo 13 proc. turistų, traukiniu - 2, kita transporto priemone - 1 proc.

Daugiausia - po 22 proc. - vietinių turistų lankėsi Kauno ir Klaipėdos apskrityse, Vilniaus apskrityje lankėsi 20 proc. turistų, Alytaus - 15, Šiaulių - 8, Utenos - 7 proc. Ne tokios populiarios buvo Panevėžio ir Telšių (po 2 proc.) bei Tauragės ir Marijampolės (po 1 proc.) apskritys.

2018 metų pirmą ketvirtį beveik visi po Lietuvą keliavę šalies gyventojai savo keliones vertino labai gerai (61 proc.) ir gerai (38 proc.), 1 proc. - patenkinamai.

Kaip pagrindines priežastis, dėl kurių nevyko į keliones po savo šalį, Lietuvos gyventojai įvardijo didelį užimtumą (29 proc.), nepakankamas pajamas (23 proc.), nenorą keliauti (17 proc.), sveikatos problemas (11 proc.), šeiminius įsipareigojimus (5 proc.) bei kitas priežastis (15 proc.).

Populiarėja vienadienės kelionės

2018 metų pirmą ketvirtį Lietuvos gyventojai vyko į vienadienes keliones 4,3 karto dažniau nei į keliones su viena ir daugiau nakvynių. Iš vienadienių kelionių draugams ar giminėms lankyti buvo skirta 34 proc. kelionių, poilsiui ir laisvalaikiui - 29, verslo tikslams - 23, apsipirkti - 7, sveikatinimo tikslams - 3, poilsiui nuosavame būste ir kitiems tikslams - po 2 proc. Į vienadienes keliones vyko 49 proc. jaunesnių nei 45 metų amžiaus gyventojų. Vienadieniai keliautojai dažniausiai lankėsi Kauno (23 proc.), Vilniaus (19 proc.), Klaipėdos (13 proc.) ir Šiaulių (10 proc.) apskrityse, rečiau - Alytaus, Panevėžio bei Utenos (po 8 proc.), Tauragės ir Telšių (po 4 proc.), Marijampolės (3 proc.) apskrityse.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Į ES atvykstančių pabėgėlių mažėjo ir rugsėjį (4)

Į ES šalis atvykstančių pabėgėlių skaičius mažėjo ir rugsėjį, lyginant su tuo pačiu...

Rusija spaudžia Europą priešintis Trumpui ir padėti atstatyti Siriją (169)

Rusija ragina Vokietiją ir Prancūziją nutraukti draugystę su amerikiečių sąjungininku ir...

Populistinis Italijos biudžetas Briuselyje gali sukelti rimtą dilemą (2)

Iki pirmadienio vidurnakčio Europos Sąjungos taisyklių sąvado gynėjai galiausiai pateiks savo...

Lietuva į Japoniją ketina eksportuoti kibinus, šunis ir kates papildyta (41)

Lietuva į Japoniją ketina eksportuoti maisto pusfabrikačius bei augintinius. Abiejų šalių...

„Lietuvos dujų tiekimas“ keičia pavadinimą (12)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atsižvelgdama į bendrovės „...

Top naujienos

Visiškai išteisintas Balčiūnas: dar pagalvosiu, ar reikalausiu kompensacijos už pareigūnų neprofesionalumą (58)

Namų šturmas paryčiais, dešimt parų areštinėje ir penkeri metai teismo proceso, kol buvęs...

Pasaulio nepripažintoje Europos „šalyje“ klesti komunizmas: vietiniams negalima išvykti, o turistams – fotografuoti (409)

Yra tokia vieta Europos žemėlapyje, kurioje nesuprantamais būdais klesti komunizmas . Visos...

Orai: pokyčių laukiama savaitgalį

Šaltis į Lietuvą veržtis neskuba. Antradienį termometrų stulpeliai aukščiausiai kils iki...

Išlydėjusi 11-metį sūnų į mokyklą motina tokios tragedijos nesitikėjo (14)

Kartais turi nutikti kas nors labai nelaimingo, kad sužinotume, kokie nuostabūs žmonės mus supa....

Sunerimę Čeponis ir Sirvydis pateisina Šaro rimbą, bet siūlo keisti „Žalgirio“ žaidimą (49)

„Stengsiuosi, kad mūsų vyrai pataptų vėl tokiais pačiais žmonėmis, kokie jie buvo...

„Socialdarbiečių“ sąlyga „valstiečiams“: arba pinigai partijai, arba balsai už biudžetą? (128)

„Valstiečių“ siekis finansuoti koalicijos partnerius Lietuvos socialdemokratų darbo partiją (...

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (15)

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas...

Anglai privertė Ispanijos futbolo gerbėjus nušvilpti savo rinktinę (2)

Tris įvarčius per kėlinį sumušusi Anglijos futbolo nacionalinė komanda atsilygino Ispanijos...

Sveikatos specialistė sukritikavo naują visuomenės įprotį: kodėl į tualetą nereikėtų neštis telefono (37)

Visi nuo pat vaikystės žinome, kad rankas reikia plauti pasinaudojus tualetu, prieš valgį ar...

Mokslininkė įkvėpimo sėmėsi iš Nobelio premijos laureato: svarbiausia nepasiduoti po nesėkmių (15)

Jaunoji neuromokslininkė dr. Julija Krupič, prieš 12 metų baigusi fizikos studijas Vilniaus...