Kalbant apie priežastis, kodėl Ž. Mecelis nusprendė prisidėti prie kovos su koronavirusu, kaip pirmąją jis įvardijo, jog ypatingai svarbu veikti kuo greičiau.

„Savo profesinėje veikloje aš daugiausiai investuoju į sritį, kuri yra susieta su valstybinėmis įmonėmis Vakaruose. Todėl gerai suprantu, kad valstybinės įstaigos, ligoninės ar biudžetinės įstaigos, turi visokių sunkumų greitai reaguoti į situaciją. Privatus kapitalas ir privačios iniciatyvos turi ir gali padėti veikti greičiau“, – telefonu sakė jis bei pridūrė, kad prisidėti jį paskatino ir įvairios pilietinės iniciatyvos, „kuriose vienijasi geri žmonės.“

„Aš jais pasitikiu, todėl norėjau paremti“, – „Delfi“ teigė jis.

„Trečias dalykas, norėjau nusiųsti signalą kitiems verslininkams ir visiems žmonėms, kad mes visi galime padaryti daugiau. Labai vertinu savo privatumą, bet kai yra karo padėtis – iš pradžių, sveikatos prasme, paskui, ekonomine prasme – reikia daryti kažką reikšmingo“, – aiškino investicijų fondų valdytojas.

Paprašius duoti patarimą šiuo metu sukrėtimus patiriančiam verslui, jis tikino, jog žmonės visada turi būti pasiruošę viskam, kad ir kas benutiktų.

„Tu visą laiką turi būti pasiruošęs blogiausiam scenarijui. Kai prisiimi riziką, tu turi žinoti, kad gali ne tik laimėti, bet ir pralošti. Situacija greitai keičiasi ir tai parodo, kad pasaulis nėra vienpusis.

Krizės būna tam, kad primintų žmonėms, jog reikia valdyti rizikas“, – teigė jis.

Žilvinas Mecelis

Ž. Mecelis žinia apie į tris fondus Lietuvoje pervestus 250 tūkst. Eur antradienį popiet pasidalijo savo socialinio tinklo paskyroje, kur teigė įrašą rašantis iš Ispanijos, kuri per savaitę tapo Europos ir galbūt pasaulio koronaviruso krizės epicentru.

„Ši valstybė mažiausiai dvi savaites pavėlavo reaguodama į epidemiją, tačiau dabar turi bene griežčiausią karantiną pasaulyje.

Lietuva taip pat vėluoja taikydama per daug laisvas karantino sąlygas. Mano nuomone, situacija dar gali gerokai pablogėti prieš tai, kol pamatysime šviesą tunelio gale. Privalome susivienyti – kaip tada 1989 metais ir nugalėti nematomą priešą. Laimėti karą ne tik prieš koroną virusą, bet ir įveikti ekonominę krizę, kuri bus didžiausia mūsų nepriklausomybės istorijoje“, – rašė jis bei pridūrė, kad kovai su virusu skyrė 250 tūkst. Eur.

Iš jų, kaip buvo teigiama, 80 tūkst. Eur skirta Vilniaus savivaldybės kordinuojamai gydymo įstaigoms skiriamai paramai, dar 80 tūkst. Eur – paskirta žurnalisto Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ iniciatyvai „Laikykitės, medikai!“, 50 tūkst. parama skirta Plungės ligoninei bei 40 tūkst. Eur – Prezidento Valdo Adamkaus ir grupės žinomų verslininkų bei visuomenės veikėjų įsteigtam „Gydymo įstaigų paramos fondui“.

„Mieli tautiečiai, kviečiu Jus taip pat prisijungti prie pilietinių iniciatyvų! Krizės metu galvokime kaip prisidėti, kad Lietuva neliktų Europos užribyje. Kad krizė taptų vienijanti jėga, kuri apjungtų visus Lietuvos talentus Tėvynes labui.

Ypač norėčiau paraginti visus užsienyje gyvenančius lietuvius – padėkime, kuo galime! Atėjo metas, kai Tėvynei reikia mūsų pagalbos“, – soc. tinkle rašė jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (160)