Pirmoje šių metų reitingo vietoje yra Suomija, po kurios seka Lietuva ir Estija. Suomija pirmauja jau ketvirtus metus iš eilės, o Lietuva ir Estija atitinkamai antrą ir trečią vietas užima jau antrus metus iš eilės.

Lietuvoje rizika buvo įvertina 3,67 punkto, Suomijoje – 3,04 punkto, o Estijoje – 3,83 punkto. Latvija reitinge yra keturiolikta su 4,44 punkto.

Sudarant šį indeksą vertinama atskiros šalies rizika, susijusi su neteisėtu būdu gautų lėšų legalizavimu bei terorizmo finansavimu. Pagrindinis dėmesys skiriamas šios rizikos šalinimui. Reitingas sudaromas remiantis 14 atvirų informacijos šaltinių.

Į dešimtuką šalių, kuriose pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizika yra didžiausia, patenka Iranas, Afganistanas, Bisau Gvinėja, Tadžikistanas, Laosas, Mozambikas, Malis, Uganda, Kambodža ir Tanzanija.
Lyginant su praėjusiais metais, šiemet labiausiai padėtis pagerėjo Sudane, Taivane, Izraelyje ir Bangladeše.

O labiausiai padėtis pablogėjo Jamaikoje, Tunise, Vengrijoje, Uzbekistane ir Peru.

Verta paminėti, kad nuo šio indekso sudarymo pradžios 2012 metais tarp dešimties šalių su žemiausia rizika padėtis iš esmės nepasikeitė.

Tačiau vidutinis visų šalių rizikos rodiklis prastėja jau mažiausiai pastaruosius trejus metus: 2015 metais vidurkis siekė 5,82 punkto, pernai – 5,85 punkto, o šiemet – jau 6,15 punkto skalėje nuo nulio, reiškiančio mažiausią riziką, iki 10, kas rodo didžiausią riziką.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)