Tokia išvada pirmadienį buvo priimta Eurogrupės susitikime, kuriame, be kita ko, buvo įvertintas euro zonos valstybių narių pateiktų 2016 metų biudžetų projektų įgyvendinimas ir bendra situacija euro zonoje, pranešė Finansų ministerija.

„Nepaisant dar išliekančių abejonių dėl rizikos viršyti struktūrinio deficito rodiklius, Euro grupė pažymėjo sėkmingas Lietuvos pastangas įgyvendinant priemones, kurios padėjo sumažinti biudžeto deficitą 2015 metais ir turėtų užtikrinti, kad mūsų šalis 2016 metais visiškai atitiks Stabilumo ir augimo pakto reikalavimus. Tai pirmiausia biudžeto pajamų, ypač PVM ir akcizų surinkimo gerinimas, reikšmingai mažinantis biudžeto rizikas“ – pranešime cituojamas finansų ministras R. Šadžius.

Pernai vertindama Lietuvos 2016 metų biudžeto projektą, Europos Komisija (EK) buvo pareiškusi, kad egzistuoja rizika nukrypti nuo struktūrinio valdžios sektoriaus balanso rodiklio.

Euro grupė yra neformali institucija, kurioje euro zonai priklausančių valstybių narių ministrai svarsto klausimus, susijusius su bendra atsakomybe už Euro zonos stabilumą. Jos pagrindinis uždavinys – užtikrinti glaudų finansinės ir ekonominės politikos derinimą tarp euro zonai priklausančių valstybių narių.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (61)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės