Trijų aukštų pastato 2 ir 3 aukštus bei mansardą numatoma skirti gyvenamiesiems butams. Pirmą aukštą žadama skirti komercinėms patalpoms.

Atskirame korpuse numatoma įrengti porą kino salių, kurios kartu talpintų iki 280 žiūrovų. Po pastatu planuojama įsteigti požeminę apie 100 vietų mašinų stovėjimo aikštelę.

Įsteigdami kino centrą projekto rengėjai žada vykdyti kultūrinės traukos tradicijų pratęsimą, mat dar XIX a. pab. Pylimo gatvėje buvo pastatytos vienaaukštės mūrinės krautuvėlės, o 1960 m. čia išaugo “Lietuvos” kino teatras.

Pastato projektą rengė UAB “Jungtinės architektų dirbtuvės” architektai Algimantas Nasvytis ir Gediminas Paslaitis. Jie tikina, kad pastato aukštis derinamas prie aplinkinių pastatų, o naujasis pastatas ištaisys sovietmečiu padarytas urbanistines – paminklotvarkines deformacijas.

Prie įėjimo į kino centrą bus formuojama viešoji erdvė, per teritoriją numatomas praėjimas tarp J. Basanavičiaus ir Pylimo gatvių. Vienaaukštėje pastato dalyje – ant stogo – numatoma poilsio erdvė pastato gyventojams.

Praėjusių metų spalį UAB “Rojaus apartamentai” įsigijo “Lietuvos” kino teatro pastatų kompleksą iš ”Vilniaus prekybai” priklausančios UAB “Regiono investicija”.

Dabar “Rojaus apartamentams” nuosavybės teise priklauso buvusios “Lietuvos” pastatas ir sudaryta žemės nuomos sutartis iki 2093 m. UAB “Rojaus apartamentų” akcininkai – 90 proc. akcijų valdanti UAB “Cinema Scotland” ir UAB “M2 Invest”, turinti 10 proc. akcijų bei atsakinga už projekto plėtrą ir įgyvendinimą.

Į naująjį pastatą planuojama investuoti 25 – 30 milijonų litų.

Į Pylimo gatvę iškeliaus “Skalvija”?

Greičiausiai į naujas kino teatro patalpas “Lietuvos” vietoje persikels “Skalvijos” kino centras, šiuo metu turintis 140 vietų. “M2 Invest” yra pateikusi bendradarbiavimo pasiūlymą sostinės savivaldybei dėl “Skalvijos” perkėlimo į naujas patalpas Pylimo g. 17.

Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto departamento direktorius Algimantas Šventickas sako, kad “Skalvija” jau nebegali atlikti nekomerciniam kinui priklausančių funkcijų.

Anot jo, jau liepą savivaldybės tarybai bus pateiktas paskaičiavimas, kiek savivaldybei kainuotų įsigyti patalpas naujajame pastate Pylimo gatvėje. Jis sako, kad pagal išankstinius skaičiavimus, pardavus “Skalvijos” pastatą, gautų pinigų užtektų naujoms salėms Pylimo gatvėje įsigyti.

A.Šventickui priminus mero Artūro Zuoko pažadą, kad “Skalvija” išsikels į remontuojamos “Menų spaustuvės” patalpas, valdininkas atsakė, jog “Menų spaustuvės” patalpos “nebūsią tokios geros”. Tačiau savivaldybės atstovas pridūrė, kad “Menų spaustuvė” vistiek turės iki 200 vietų “kino centriuką”.

“Savivaldybė savo kino centrą “Skalvija” išlaikys kaip ir dabar išlaiko”, - užtikrino A. Šventickas, priminus istoriją, kaip pernai planai naujame pastate “Lietuvos” vietoje palikti dviejų mažų salių kino teatrą žlugo, tuometinei pastato savininkei, "Vilniaus prekybai" priklausančiai bendrovei, už salių nuomą užsiprašius mokėti rinkos kainą. Pernai kino salių nuomos kaina metams būtų siekusi 1, 2 mln. litų.

Tačiau A. Šventickas tikisi, kad kino centrui, kaip ir dabar, užteks išlaikyti savivaldybės skiriamų 400 tūkstančių litų.

“Mes pastato kino centro dalyje nedarome verslo”, - patikino “M2 Invest” generalinis direktorius Dalius Kaveckas.

“Mums nereikia Vilniuje 2 nekomercinių kino teatrų”, - pareiškė A. Šventickas, teigdamas, kad taip rodo atlikti skaičiavimai. Tačiau jis negalėjo įvardyti, kokius konkrečius tyrimus šiuo klausimu savivaldybė yra atlikusi. Dar vėliau jis pripažino, jog jokių vilniečių apklausų išvis nebuvo atlikta.

Jei “Skalvija” nebus parduota ir neįsikurs “Lietuvos” vietoje, investuotojai ketina ieškoti kitų kino verslo investuotojų.

Ragino atpirkti “Lietuvą”

Projekto pristatyme nuskambėjo siūlymas atpirkti prieš keletą metų privatizuotą “Lietuvos” kino teatrą.

“Dar prieš parduodant “Lietuvą” buvo padarytas auditas ir pasirodė, kad kino teatras save sugeba išlaikyti, tačiau, nepaisant to, vistiek buvo parduotas. Tai gal vis dėlto savivaldybės pozicija yra “Mums nereikia”, - kritikos Vilniaus miesto savivaldybei negailėjo senamiesčio gyventoja, keramikė Ona Volungevičiūtė. Ji piktinosi, kad nebuvo jokių susitikimų su visuomene, su ja nebuvo konsultuojamasi, neatsižvelgta į vilniečių norus.

Vėliau A. Šventickas jau pažadėjo atlikti vilniečių nuomonių tyrimą, tačiau jam priekaištauta, kad jau per vėlu.

“Kodėl 2009 m. programoje, kai kovojote dėl Europos kultūros sostinės vardo, “Lietuvą” įrašėte kaip nekomercinio kino erdvę, kaip europinio kino erdvę, nors tuo metu "Lietuva" jau buvo parduota?”, - savivaldybės atstovo retoriškai klausė O. Volungevičiūtė.

Projekto organizatoriai pažadėjo rengti susitikimus su visuomene ir kino atstovais.

“Išsaugoti reikia pačią kultūrinę aplinką, gerą tradiciją, bet gal naujomis priemonėmis, geriau atitinkančiomis šiuolaikinę situaciją”, - kalbėjo“M2 Invest” generalinis direktorius D.Kaveckas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją