Šį trečiadienį baigiasi vienas svarbiausių keturių Lietuvos valstybinių alkoholio gamybos įmonių privatizavimo konkurso etapų - potencialūs pirkėjai Valstybės turto fondui turėtų pateikti paraiškas ir siūlymus dėl jų įsigijimo.
Vladimiras Loginovas
© ELTA
Be galimų Lietuvos pirkėjų, į šalies alkoholio rinką veržiasi ir užsienio kompanijos, kurias vilioja net tik galimybė įsigyti alkoholio bendroves, bet ir pradėti naujų produktų gamybą, su kuriais būtų galima įeiti į pasaulio rinką.

Vienas iš tokių pirkėjų, pareiškęs norą dalyvauti konkurse, yra didžiausia Latvijos alkoholio gamykla "Latvijas balzams". Ją privatizavo ir valdo prieštaringai vertinamo rusų verslininko Jurijaus Šeflerio kontroliuojama kompanija "S.P.I. Group". Minėta kompanija į Latvijos alkoholio įmonę perkėlė garsios pasaulyje degtinės "Stoličnaja" ir "Moskovskaja" išpilstymą. Tačiau dėl šių ženklų pasisavinimo ir naudojimo užsienio rinkose su "S.P.I. Group" toliau bylinėjasi Rusijos valstybinė įmonė "Sojuzplodoimport", kuri tikisi atsiteisti šių ir kitų alkoholinių gėrimų ženklus ne tik Rusijoje, bet ir kiekvienoje kitoje šalyje.

Rusijos valstybinės įmonės "Sojuzplodoimport'' generalinis direktorius Vladimiras Loginovas davė Eltai išskirtinį interviu, kuriame perspėja: Lietuva gali būti ilgam įtraukta į teisinius ginčus.

ELTA. Kokia šiuo metu yra situacija dėl garsių "Stoličnaja" ir "Moskovskaja" prekės ženklų užsienio rinkose - ar toliau vyksta teisminiai procesai dėl jų susigrąžinimo Rusijos valstybei?

V. Loginovas. Šiuo metu "Sojuzplodoimport'' užsiima Rusijos Federacijos teisių atkūrimu į šiuos prekės ženklus užsienyje. Beniliukso šalių Patentų tarnyboje Rusijos valstybinės įmonės "Sojuzplodoimport'' vardu yra įregistruoti "Stolichnaja" ir "Moskovskaja" prekės ženklai. Roterdamo teisme šiomis dienomis pagal mūsų ieškinį vyko teisminiai svarstymai. Mes prašome teismą nuspręsti: kas vis dėlto yra tikrasis šių prekės ženklų savininkas - Rusija ar S.P.I. grupė? Atsakymą į šį klausimą teismas turi pateikti šių metų gegužės 13 dieną.

Taip pat vyksta pasirengimas performinti degtinės ženklų įregistravimą 58 pasaulio šalyse. Dėl to planuojami teisiniai veiksmai ir teisiniai procesai. Šalių sąrašas nuolat tikslinamas, atsižvelgiant į prioritetus, ekonominį tikslingumą, teisėtvarkos specifiką ir kitas kiekvienos šalies sąlygas. Dabar jau galima kalbėti apie teisinio proceso pradžią Austrijoje ir kitose Europos šalyse, taip pat Lotynų Amerikoje.

Specialistų vertinimu, "Stoličnaja" ir "Moskovskaja" degtinės įvaizdis pastaruoju metu nemažai smunka ir dėl to, kad vartotojui kaip tikra rusiška degtinė su garsiais prekės ženklais siūloma produkcija, pagaminta trečiosiose šalyse, iš esmės Latvijoje. Valstybinėms struktūroms, atsakingoms už rusiškos degtinės pardavimų didinimą ir plėtrą, būtinai reikės įveikti griaunančias dabartinių neteisėtų Rusijos tautinio paveldo valdytojų pasekmes šiam produktui. Dėl jų veiklos rusiškos degtinės eksporto verslas buvo atplėštas nuo Rusijos. Liūto dalis valiutinio pelno iš šios grynai rusiškos prekės eksporto nusėdo užsienyje.

Šiandien "Sojuzplodoimport'' dirba užsienyje, vadovaudamasi keliais pagrindiniais strateginiais uždaviniais. Pirmasis iš jų - atkurti Rusijos Federacijos teises tradicinėms rusiškoms degtinėms kiekvienoje šalyje, antras tikslas - sukurti rusiškai degtinei pasaulinį distribucijos tinklą, trečia užduotis - padidinti originalių, Rusijoje gaminamų degtinių eksporto apimtis bei valiutines pajamas iš jo.

"Sojuzplodoimport'' planuoja originalių rusiškų degtinių eksportą padidinti iki 5 mln. dekalitrų per metus per artimiausią dešimties metų laikotarpį. Žinoma, daug kas priklausys ir nuo teisminių procesų užsienyje, siekiant atkurti Rusijos teisę į minėtus prekės ženklus.

ELTA. Ar galėtų "S.P.I. Group" ar kita su ja susijusi įmonė pradėti Lietuvoje alkoholinių gėrimų gamybą su minėtais ženklais, jei joms pavyktų privatizuoti kurią nors Lietuvos alkoholinių gėrimų bendrovę? Kokia būtų Jūsų vadovaujamos žinybos pozicija?

V. Loginovas. Manau, kad tokiu atveju vėl būtų neišvengiami teisiniai ginčai. Nesinorėtų, kad galiausiai dėl to nukentėtų Lietuva.

ELTA. Kaip galėtumėte apibūdinti kompanijos "S.P.I. Group" veiklą ir jos tolesnį agresyvų skverbimąsi į užsienio rinkas? Kiek dėl S.P.I. grupės prekybos su minėtais žinomais prekiniais ženklais pažymėtais gėrimais prarado Rusijos biudžetas?

V. Loginovas. Teisės į prekinius ženklus "Stoličnaja", "Moskovskaja" ir kitus, istoriškai priklausiusios Rusijai, buvo grąžintos Rusijos valstybės nuosavybėn 2001 metais. S.P.I. grupė toliau neteisėtai naudojasi šiais ženklais Latvijoje ir kai kuriose kitose pasaulio valstybėse. Valstybinė įmonė "Sojuzplodoimport" ketina ir toliau teismuose ginti Rusijos Federacijos teises į šią intelektinę nuosavybę bet kurioje šalyje.

Atsargiausiais vertinimais, kiekvienais metais Rusijos nuostoliai iš vadinamosios J. Šeflerio degtinės prekinių ženklų "privatizacijos" sudaro ne mažiau kaip 200 mln. JAV dolerių.

ELTA. Ar galėtumėte patvirtinti, kad yra paskelbta S.P.I. grupės direktorių valdybos pirmininko ir bendrovės "Sojuzplodimport" steigėjo J. Šeflerio paieška? Kuri konkrečiai Rusijos teisėsaugos institucija ją paskelbė, dėl kokios priežasties ir kada?

V. Loginovas. Rusijos generalinė prokuratūra federalinę J. Šeflerio paiešką paskelbė 2002 metų liepą. Baudžiamoji byla J. Šefleriui pagal Baudžiamojo kodekso 180 straipsnį (neteisėtas prekinio ženklo naudojimas) ir 165 straipsnį (materialiosios žalos sukėlimas sukčiavimo būdu) buvo iškelta dar 2002 metų kovą. Šių metų kovo pradžioje Interpolas paskelbė tarptautinę J. Šeflerio paiešką pagal kitą kaltinimą - grasinimus nužudyti. Tarptautinė paieška buvo paskelbta atsižvelgiant į tai, jog J. Šefleris neatvykdavo pas tardytoją.

ELTA. Latvijoje alkoholio įmonių privatizavimą lydėjo nužudymai ir pasikėsinimai nužudyti. Kaip vertinate, kad prieštaringai vertinamos reputacijos kompanijos "S.P.I. Group" valdoma įmonė ketina dalyvauti Lietuvos alkoholio įmonių privatizavime?

V. Loginovas. Nuo šių komentarų susilaikysiu...

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prancūzijos valdžia atsisakė planų statyti tarptautinį oro uostą vakarinėje šalies dalyje

Prancūzijos vyriausybė atsisakė prieštaringų planų statyti naują tarptautinį oro uostą...

„Telegram“ planuoja ICO, tikisi pritraukti 1,2 mlrd. JAV dolerių (3)

Išmaniąją šifruoto susirašinėjimo programėlę „Telegram“ sukūręs startuolis planuoja iki...

Kanados centrinis bankas padidino bazinę palūkanų normą iki 1,25 proc. (2)

Kanados centrinis bankas trečiadienį padidino bazinę palūkanų normą 25 baziniais punktais iki...

Ministras atleido Eriką Bėrontą (46)

Nuo rytdienos (ketvirtadienio) naujai paskirtas senasis Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas...

FED: JAV pramonė gamybos prieaugis pernai - didžiausias nuo 2010 metų (2)

JAV pramonė 2017 metais atsigavo, - jos gamybos prieaugis buvo didžiausias per septynerius...

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių reitingų varžytuvėse – intriga: duomenys išsiskyrė (47)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (4)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (16)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (477)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (443)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

15 metų seriale „Kobra 11“ besifilmuojantis Erdoganas Atalay atskleidė užkulisius: keisti dalykai, vykę televizijoje anksčiau

Greitkelių detektyvo Semiro Gerkhano vaidmenį ilgą laiką RTL televizijos rodomame seriale...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (453)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (8)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (1)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (14)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...