aA
Iki Darbo kodekso įsigaliojimo sukauptas atostogas galima išnaudoti iki 2020 m. liepos 1 d. vėliau jos pranyks. Po kodekso įsigaliojimo – 2017 m. liepos 1 d. – sukauptas atostogas reikia išnaudoti per trejus metus. Naujos redakcijos Darbo kodeksas (DK) įsigaliojo 2017 m. liepos 1 d. Jo įsigaliojimo įstatyme numatyta, kad darbuotojai, iki 2017 m. liepos 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus metus, jas gali išnaudoti iki 2020 m. liepos 1 d.

Laidoje „DELFI diena“ svarstyta, kodėl neturi reikšmės priežastys, dėl kurių kai kurie darbuotojai tiesiog neturi galimybių pasinaudoti atostogomis, taip pat bandyta atsakyti, kaip darbdavys ir darbuotojas galėtų komunikuoti ir susitarti dėl kasmetinių atostogų išnaudojimo.

Ne visi galėjo pasinaudoti atostogomis

TGS Baltic“ asocijuotoji partnerė, darbo teisės ginčų arbitrė Ieva Povilaitienė tikina, jog dabar labiau trūksta diskusijos, dėl kokių priežasčių kai kurie žmonės nepasinaudojo atostogomis.

„Labiausiai trūksta diskusijos, ar tikrai neturime vertinti priežasčių, dėl kurių žmogus nepasinaudoja savo sukauptomis atostogomis, nepaisant to, kad jos kaupėsi dar prieš 2017 metus. Jeigu pasižiūrėtume į Teisingumo teismo praktiką, kuri yra suformuota taikant direktyvą, perkeltą į Lietuvos Respublikos darbo teisę, tai Teisingumo teismas sako aiškiai, jog darbdavys turi rūpintis, kad darbuotojas pailsėtų. Tai reiškia, kad priežastys nėra paskutinėje vietoje“, – tikino pašnekovė.

Ieva Povilaitienė
Ieva Povilaitienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Ji taip pat pabrėžė, jog yra nemažai racionalių ir logiškai suprantamų priežasčių, dėl kurių kai kurie negalėjo pasinaudoti atostogomis.

„Vienas klausimas iškyla skaitant Darbo kodekso įsigaliojimo įstatymo normą, kuri reguliuoja tą atostogų išnykimą. Klausimas, ar tikrai neturi jokios reikšmės priežastys, dėl kurių darbuotojas nepasinaudojo atostogomis. Priežasčių gali būti daug, o viena iš klasikinių yra ta, kad darbuotojas buvo ilgalaikėse tikslinėse atostogose. Vaiko priežiūros atostogos gali trukti trejus metus, du vaikai – štai jau ir turime šešerius metus, kai žmogus objektyviai negalėjo tomis atostogomis pasinaudoti. O turbūt dažnesnė priežastis, kodėl žmogus nepasinaudojo atostogomis, yra ta, kad jam tiesiog nebuvo sudarytos galimybės pasinaudoti atostogomis.

Žinoma, jeigu pažodžiui skaitytume Darbo kodekso įsigaliojimo normą, mes matome taisyklę, kad jeigu nepanaudoji atostogų už trejus metus – viskas, taškas, atostogos išnyksta. Ar tikrai taip galima aiškinti tą įstatymų normą. Juk įstatymų leidėjas nepasakė, kad išnyksta, neatsižvelgiant į priežastis, dėl kurių žmogus nepasinaudojo tomis atostogomis. Jeigu mes pasižiūrėtume į senąjį Darbo kodeksą, jame atostogų ribojimo iš viso nebuvo“, – svarstė I.Povilaitienė.

Kiekvienoje įmonėje – skirtinga tvarka

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ekspertas Audrius Zabotka kalbėjo apie tai, kad skirtingose įmonėse yra skirtinga ir situacija, todėl labai svarbu, kad vis tik atostogų klausimai būtų sprendžiami darbuotojo naudai.

„Jeigu liepos mėnesį turėtume daug pasipiktinusių darbuotojų, tai būtų labai blogai, nes bet koks konfliktas veda prie rizikos, kad galima prarasti darbuotoją. Bent jau mano vadovaujamoje asociacijoje daugelis darbdavių visus tuos konfliktus sprendžia darbuotojų naudai. Labai svarbu, kad darbuotojai, atlikdami savo pareigas, būtų pailsėję. Jeigu yra prarandamos atostogos, darbdaviui kaip ir sumažėja našta, bet, ko gero, tai nėra sumos, dėl kurių darbdaviai spręstų klausimus ne darbuotojų naudai.

Audrius Zabotka
Audrius Zabotka
© DELFI / Andrius Ufartas

Įsivaizduokite, jeigu dabar reikėtų išleisti atostogų visą gamyklą panaudoti sukauptas atostogas, tai reiškia, kad mėnesį ar daugiau ta įmonė gali tiesiog stovėti. Tokie atvejai – kraštutiniai, atostogos suteikiamos taip pat pagal įmonėje galiojančias tvarkas. Negalima tiesiog susigalvoti, kada atostogausi, ir tiesiog išeiti, ypač jeigu ženkli dalis darbuotojų dabar ateis pas darbdavius ir sakys, kad nori 60 dienų atostogų. Tai būtų įmonei tragedija, panašu į streiką“, – kalbėjo jis.

Nėra būdų priversti atostogauti

Tiesa, kaip pabrėžia pašnekovai, visada yra žmonių, kurie sako, kad atostogos jiems yra nereikalingos.

„Teisinių saitų, įrankių, kurie priverstų darbuotoją eiti atostogų, darbdavys neturi. Kitas dalykas yra tas, kad net pagal galiojančias tvarkas, darbuotojui planingai suteikus atostogas, gali būti taip, kad įmonėje galėjo kažkas atsitikti, dėl ko būtų reikėję tą darbuotoją atšaukti.

Tai reiškia, kad svarbus dialogas tarp darbdavio ir darbuotojo. Šioje vietoje darbuotojas lyg ir aukojasi, nes tada, kai jis norėjo atostogauti, jis negalėjo, o kitu laiku jam tiesiog nebereikia. Yra tokia situacija, kuri galimai nenaudinga darbuotojui, bet, manau, daugelis darbdavių visa tai išspręs“, – kalbėjo A.Zabotka.

Ruginienė: mes tai vadiname vagyste

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė tikina, kad įstatymas negali galioti atvirkštine data.

„Yra tokių sektorių, kur visiškai nėra problemos, nes nėra tokių darbuotojų, kurie būtų sukaupę daugiau nei trejus metus atostogų, bet yra, kur įmonių darbuotojai turi jų neišnaudotų. Mūsų požiūriu, tai, kad nusibrauks neišnaudotos atostogos, kurios yra sukauptos prieš 2017 metų liepos pirmąją, mes tai vadiname vagyste ir, manau, įstatymas negali galioti atbuline tvarka, įstatymas turi galioti nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

Inga Ruginienė
Inga Ruginienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Kitas dalykas tas, kad darbdavys turi visais įmanomais būdais siekti, kad darbuotojas pailsėtų. Reikia suprasti, kad kasmetinės atostogos yra darbuotojų sukauptas ir nusipelnytas laikas, niekas jo negali atimti. Tai yra mūsų teisė ilsėtis po sunkių darbo savaičių“, – sakė ji.

Paklausus, ar dabar darbuotojai naudoja likusias atostogas, moteris pabrėžė, jog situacijų yra įvairių.

„Naudoja pagal galimybes, manau, kad turi būti tam tikra sinergija tarp darbdavio ir darbuotojo. Aš galiu pasakyti, kad tiek darbuotojas, tiek darbdavys turi save apsaugoti. Turi būti tam tikri raštiški procesai, kurie parodytų, kad tu tikrai sieki, kad tas darbuotojas išeitų atostogų, arba atvirkštiniai procesai, kad tu atsisakei, arba tau kažkas nedavė atostogų.“

Lieka vis mažiau laiko ir seniai sukauptos atostogos dings: įstatyme pasigedo svarbaus punkto
© DELFI / Andrius Ufartas

I.Povilaitienė kelia klausimą ir remiasi Europos žmogaus teisių teismo išvada, kad darbdaviai, nepateikę raštiškų įrodymų, negali nubraukti šių atostogų.

„Teisingumo teismas pabrėžia, jog pareiga, kad darbuotojas naudosis kasmetinėmis atostogomis, yra darbdavio pusėje. Teisingumo teismas kaip tik ir pabrėžia pavyzdį, kaip darbdavys galėtų įrodyti, kad jis ėmėsi priemonių.

Pavyzdžiui, darbdavys turi nurodyti darbuotojui pasirinkti kasmetinių atostogų laiką ir Teisingumo teismas sako, kad dar tuo pačiu metu darbdavys turi pabrėžti, kad nepasinaudojęs kasmetinėmis atostogomis nustatyta tvarka, darbuotojas rizikuoja jų netekti.

Tai reiškia, kad darbdavys turi labai aiškiai komunikuoti darbuotojui, ypač tiems, kurie dėl kažkokių priežasčių nesinaudoja atostogomis.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.4545

Kelionių organizatorius atšaukia artimiausius skrydžius į Veroną (3)

Atsižvelgiant į sugriežtintas Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijas nevykti į...

Seime – bandymas inicijuoti valstybinio komercinio banko steigimą

Valdančiajai koalicijai priklausantys parlamentarai siekia inicijuoti valstybinio komercinio banko...

Turtingiausias Lietuvos žmogus Nerijus Numavičius susitrumpino pavardę (265)

Vienos didžiausių Lietuvoje vadinamosios „VP grupės“ pagrindinis akcininkas ir vienintelis...

Lietuvos bankas „deVere E-Money“ skyrė 30 tūkst. eurų baudą

Lietuvos bankas už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimus...

Nepaisant rekomendacijų, Kaziuko mugės neatšauks: koreguojama šventės programa (329)

Trečiadienį Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo Europoje,...

Top naujienos

Paaiškėjus pirmajam koronaviruso atvejui – profesoriaus Usonio perspėjimas: neturime 2 pagrindinių ginklų (114)

Kol kas Lietuvoje nustatytas vienas COVID-19 atvejis – koronavirusas diagnozuotas iš Šiaurės...

Mėnesio prognozė tikrai džiugina: kovas nustebins ne tik šiluma (2)

Šių metų kovas numatomas šiltesnis ir šiek tiek sausesnis nei įprasta Lietuvoje, teigia Lietuvos...

Įspėja dėl Turkijos įsiūčio: nepavykus susitarti Europos laukia chaosas (429)

Jei nenorite mums padėti – turėkite tuos pabėgėlius. Tokiais grasinimais Europos Sąjungai...

Po koronaviruso atvejo Lietuvoje profesorius Čaplinskas įsitikinęs: jau aišku, kad bus dar ne vienas toks atvejis (340)

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Šiauliuose patvirtinus pirmąjį koronaviruso atvejį...

Migrantų antplūdžio išsigandusios šalys iki didžiausio lygio griežtina sienų apsaugą, pasiųstos pajėgos (99)

Graikija penktadienį sugriežtino patruliavimą pasienyje Turkijai paskelbus, kad ji nebetrukdys...

Kelionių organizatoriai atšaukia artimiausius skrydžius į Italiją (3)

Atsižvelgiant į sugriežtintas Užsienio reikalų ministerijos (URM) rekomendacijas nevykti į...

Dėl įtariamo koronaviruso du vyrai iš Kėdainių išvežti į Kauną (30)

Penktadienio popietę prie Kėdainių pirmininės sveikatos priežiūros centro – neįprastas...

Seime – bandymas inicijuoti valstybinio komercinio banko steigimą

Valdančiajai koalicijai priklausantys parlamentarai siekia inicijuoti valstybinio komercinio banko...

Koronavirusu užsikrėtęs Irano viceministras vaikšto po TV studijas ir juokauja apie savo kosulį Irano veiksmai kelia grėsmę visam pasauliui (47)

Jeigu Pasaulio sveikatos organizacija bent trumpam paliktų ramybėje Pekiną, jai vertėtų savo...

Po feisbuke pasirodžiusio Plungės savivaldybės įrašo apie koronavirusą – pasipiktinimo žinučių banga (21)

Portalas „Delfi“ sulaukė ne vieno kreipimosi dėl ketvirtadienį Plungės rajono savivaldybės...

|Maža didelių žinių kaina